Kim Jung Hyun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Hala Mr. Queen’den Kim Jung Hyun hayranı değil misiniz? TvN dizisi büyük beğeni toplayarak sona erdi ve rekor kıran reytinglere ulaştı. Aşağıda, her yeni hayranın Güney Koreli aktör hakkında bilmesi gereken 10 şeyi listeliyoruz!

Kim Jung Hyun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

O bir Koç burcudur

Burç meraklıları için, Kim Jung Hyun bir Koç burcudur. 5 Nisan 1990’da Güney Kore’nin Busan kentinde doğdu.

Tiyatro oyuncusu olarak başladı

Kim Jung Hyun genç yaşta oyuncu olmayı hayal etmişti. Tiyatro ile başladı ve hatta lise yıllarında bir tiyatro grubu bile kurdu. Aynı zamanda bir şeyler de yazmaya başladı. İlk olarak bir anne hakkında bir hikaye yazdı. Arena Magazine ile yaptığı röportajda ‘’İlk kez uzun bir süre bir şeyler yazmaya harcadım” dedi. Eğer tekrar fırsat verilirse, Jung Hyun sahneye geri döneceğini açıkladı. “Oyunlar baştan sona harika bir ekip çalışmasıyla ilerliyor ve kamera olmadığı için hikayeyi ancak oyunculukla gösterebilirsiniz. Bir şansım varsa, bunu yapmayı çok isterim.”

Tiyatro oyuncusu olarak başladı

Resmi oyunculuk çıkışını film aracılığıyla yaptı

Bir aktör olarak resmi çıkışına gelince, Kim Jung Hyun’un başarılı şekilde kariyerine başladığını söyleyebiliriz. İlk çıkışı Overman (2015) adlı romantik bir film içindi ve burada okul işleri yapmakla cezalandırılan suçlu bir jimnastikçiyi oynadı. Bir kütüphane asistanı olarak vardiyası sırasında, kendi kişisel sorunlarının ağırlığı altında olmasına rağmen aşık olduğu bir okul arkadaşıyla tanışır. Jung Hyun performansıyla 25. Buil Film Ödülleri ve 22. Chunsa Film Sanat Ödülleri’nden iki En İyi Yeni Erkek Oyuncu adaylığı aldı.

Gençlik dizisi “School 2017” ile ün kazandı

Başarılı bir film başlangıcından sonra, Kim Jung Hyun’un TV ekranında başrol oyuncusu olarak geri dönmesi uzun sürmedi. Tarihi melodram The Rebel’daki destekleyici rolüyle En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazanırken, bundan hemen sonra katıldığı proje onun Güney Kore’de daha da tanınmasını sağladı. Jung Hyun, The Uncanny Counter oyuncusu Kim Se Jeong ile birlikte oynadığı, gençlik ve okul dizisi School 2017’de ana rolü üstlendi.

Hyun Tae-woon’u canlandırması ona birçok beğeni ve 54. Baeksang Sanat Ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödül veren kuruluştan en az yedi oyunculuk adaylığı getirdi.

Çekimlerin ortasında bir diziden ayrıldı

Kim Jung Hyun 2018’de yeme ve uyku bozukluklarından muzdaripti. Bu da sonunda rol aldığı bir diziden, yapımın ortalarında bırakılmasına neden oldu. Time başlıklı dizi, onu tamamen farklı bir oyuncuyla değiştirmek yerine karakterini doğal olarak hikayeden çıkarmanın bir yolunu buldu.

Jung Hyun’un ajansı O & Entertainment tarafından yapılan bir açıklamada, “Oyuncu, Time dizisinin yapım ekibini ve diğer oyuncuları seven izleyiciler için istemeden sıkıntıya yol açtığı için çok kalbi kırıldı” dedi. “Tedavisine ve iyileşmesine odaklanacak ve gelecekte kendisinin daha iyi yönlerini göstermek için elinden gelenin en iyisini yapacak.”

Crash Landing on You’ daki rolü ile geri döndü

Kim Jung Hyun sonunda başarıyı yakaladı ve 2019’da tvN’in hit dizisi Crash Landing on You‘da geri döndü. Bu dizi ile uluslararası tanınırlık kazandı. Herhangi bir nedenden dolayı diziyi henüz görmediyseniz, aktör kaçmakta olan dolandırıcı Gu Seung-jun’u canlandırdı.

Crash Landing on You daki rolü ile şöhreti yakaladı

Jung Hyun’a göre, dizi onun geçmiş fiziksel ve zihinsel mücadelelerinden kurtulmasına yardımcı olduğu için hayatında bir dönüm noktası oldu. “En çok minnettar olduğum şey, benim de sevilebilecek biri olduğumu öğrenmiş olmam. Oyuncu, Sports DongA ile bir röportajda paylaştı. “Yönetmen Lee Jung Hyo az önce bana ‘Hadi eğlenelim’ dedi ve bu bana çok fazla güç verdi. Arkadaşlarımın ailesi benden akşam yemeğine gelmemi istediler, hiç bu kadar çok iletişim kuramamıştım.”

İyi şarkı söyleyebilir!

Yetenekli bir ses sahip bir başka aktör olan Kim Jung Hyun, 2018 filmi Stay with Me ve 2021 hit dizi Mr. Queen’in müzikleri için sesini kullandı. Eğlenceli bilgi: Bay Queen için First Snow gibi başlıklı şarkıyı kişisel olarak yazdı.

Mr. Queen için ata binme ve dövüş sanatlarına başladı

Kim Jung Hyun Mr Queen

Mr. Queen’den bahseden Kim Jung Hyun, karakteri King Cheoljong’u düzgün bir şekilde canlandırmak için çekimlerden önce ata binme ve dövüş sanatları pratiği yaptığını paylaştı. Aktör Soompi ile yaptığı röportajda, “Beklenmedik bir olay aracılığıyla büyümeyi gösteren tarihsel figürü nasıl tasvir edeceğimi de çok düşündüm ve ifade tarzımın yeterli olacağını ümit ederek derinlemesine analiz ettim” dedi.

Oyunculuk yapma nedeni “insanları etkilemek”

Kim Jung Hyun’un bir oyuncu olarak ana hedefi, rolleriyle kalıcı bir etki yaratmaktır. Ona göre, oyunculuğu ile başkalarına dokunabildiğinde ve sonuç olarak geri bildirim aldığında çok mutlu oluyor. Bu yüzden aktör olduğunu belirtti. ‘’Bu paylaşılan hayat beni değerli kılıyor. Hayatımın diğer insanları nasıl etkileyebileceğini ve bu ilişkide neler verebileceğimi düşünüyorum.”

Oyunculuk yapma nedeni insanları etkilemek

Askerlik hizmetini tamamladı

Şu anda Kim Jung Hyun’u takip ediyorsanız, ona istediğiniz kadar bakmaktan çekinmeyin çünkü yakın zamanda hiçbir yere gitmeyecek. Zorunlu askerlik görevini 21 yaşında tamamladı ve kariyeri boyunca bu yüzden kesinti yaşamayacak!

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler