Kim Ji Won Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Kim Ji Won’u ister şımarık, zengin bir çocuk olarak The Heirs’de tanımış olun, ister Fight for My Way’de Park Seo Joon ile kimyasına bayılmış olun, bu başarılı aktrisin çekiciliğini ve ekrandaki gücünü inkar etmek mümkün değil. Geçtiğimiz Aralık ayında, romantik dizi Lovestruck in the City’de Hallyu oyuncusu Ji Chang Wook ile birlikte bir kez daha kalpleri kazanmak için ekranlarda yerini aldı. Şimdi, bu ay Ji Won’a daha da derin aşık olmadan önce, aşağıda, her hayranın onun hakkında bilmesi gereken 10 temel gerçeği hazırladık.

Kim Ji Won Terazi burcudur

Ji Won 19 Ekim 1992’de Seul, Güney Kore’de doğdu ve  bunu onu Terazi burcu yapıyor. Ayrıca kendinden iki yaş büyük bir ablası var.

Kim Ji Won üniversitede Tiyatro eğitimi aldı

Kim Ji Won üniversite

Ji Won, Paekahm Lisesi’nde orta öğrenimini tamamladıktan sonra Dongguk Üniversitesi’nin tiyatro bölümüne girdi. Mezun olmasına rağmen okulun drama programını desteklemeye devam ediyor ve hatta bazen öğrencilerin liderliğindeki oyunlara katılıyor.

Kim Ji Won ilk olarak The Heirs dizisindeki rolüyle ün kazandı

Kim Ji Won

2013’ten önce Ji Won, müzikal drama What’s Up ve kısa gerilim antolojisi Horror Stories gibi daha az bilinen yapımlarda ve TV dizilerinde önemli rollere hak kazandı. The Heirs dizisinde zengin ama mağrur Rachel rolünü oynadıktan sonra Kore’nin genel halkı arasında yıldızının yükseldiğini gördü. Bir sonraki unutulmaz dizisi, üç yıl sonra uluslararası alanda başarılı olan Descendants of the Sun‘da başrolle geldi.

Kim Ji Won, 2017 draması Fight for My Way’de başrol oyuncusu olarak kendini geliştirdi

Ji Won, Park Seo Joon ile birlikte Fight for My Way‘de Choi Ae-ra rolünü oynadıktan sonra kalpleri daha da kazandı. 2017’de yaptığı bir röportajda, dizinin halka kendisinin farklı bir yönünü göstermesine izin verdiğinden bahsetti. “Önceden insanlar beni zeki ve bir şekilde yaklaşılmaz olarak görüyorlardı” diye açıkladı. “Onun kadar açık sözlü değilim, bu yüzden karakterimi canlandırırken farklı yönlerimi gösterme fırsatı buldum.”

Kim Ji Won oyunculuk yapmak yerine neredeyse şarkı söylemeye devam ediyordu

Oyunculuk düşünmeden önce, JessicaK sahne adı altında bir idol olarak çıkış yapmayı planladı. Şarkıcı ve söz yazarı Younha ile aynı şirkette olan genç Ji Won, Gossip Boy adlı müzik videolarından birinde göründü. Bununla birlikte, 2018 röportajında ​​belirtildiği gibi kariyer değiştirdikten sonra pişmanlık duymuyor. “Şarkı söylemekten vazgeçmem gerektiğini düşündüm. Şarkı söyleme konusunda yetenekli olanlara şans vermenin daha iyi olacağını düşündüm. Neyse ki şimdi oyunculuk kariyerime odaklanıyorum ve sadece buna odaklanmak istiyorum.”

Oyuncu olmasaydı, Kim Ji Won anaokulu öğretmeni olacaktı

 İki yıl önce, oyuncu olmasaydı kariyerinin ne olacağı sorulduğunda Ji Won, anaokulu öğretmeni olacağını söyledi. Küçük çocukları severim. Onlarla zaman geçirmek ve iyi enerjilerini almak istiyorum ”dedi.

Kim Ji Won sosyal medyada aktif olmamayı tercih ediyor

Kim Ji Won - bazaar

Ji Won, 2018’de Detective K: Secret of the Living Dead adlı filmi için çekim yaparken bir röportajında neden sosyal medyadan uzak durmayı tercih ettiğini açıkladı. “Kişisel hayatımı işimden ayıran tipim. Bir dizide rol aldığımda, insanların yalnızca o karaktere odaklanmasını isterim. ” Hatta gerçek hayata gelince, gerçek adı yerine karakterlerinden birinin adıyla çağrılmayı tercih edeceğini bile söyledi.

Kim Ji Won eskiden “küçük Kim Tae Hee” olarak adlandırılırdı

Ji Won, gençlik yıllarında Hi Bye, Mama aktrisine benzediği için “küçük Kim Tae Hee” takma adını aldı. Halktan yapılan yorumlara göre, Tae Hee’ye benzer “büyük gözleri, küçücük bir yüzü” ve “oyuncak bebek gibi güzelliği” var.

Kim Ji Won, Arthdal Chronicles’da DoTS yıldızı Song Joong Ki ile yeniden bir araya geldi

Kim Ji Won Resimleri

Ji Won ve Joong Ki ilk olarak Descendants of the Sun’da birbirleriyle birlikte oynadılar. Sonunda üç yıl sonra tvN fantastik draması Arthdal Chronicles için yeniden bir araya geldiler ve burada Song Joong Ki’nin asıl ilgi duyduğu kişi Tan-ya’yı canlandırdı. Dizinin yazarları rol için Ji Won’u seçerken şunları hatırladılar: “Tan Ya karakteri için konsept çizimi yapmıştık. Bu, oyuncu kadrosuna karar verilmeden önce olduğu için, sadece karakterin havasına göre çizdik, ancak “Bu Kim Ji Won’a benzemiyor mu?”

Kim Ji Won, SALT Entertainment bünyesinde yer almaktadır

SALT Entertainment, geçtiğimiz Şubat 2020’de Ji Won’un yeni sanatçılarından biri olarak şirketlerine katıldığını açıkladı. “Yeri doldurulamaz cazibesiyle birçok kişiden sevgi gören Kim Ji Won ile yeni bir bağ kurduğumuz için minnettarız. Onunla çalışabildiğimiz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz ”dediler. Ajans, Ji Won dışında, Park Shin Hye, Kim Jung Hwa ve yükselen yıldız Kim Seon Ho gibi diğer sevilen oyuncular da yer alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x