Erkek OyuncularKoreli Oyuncular

Kim Jae Wook

Kim Jae Wook, çeşitli Kore dizi ve filmlerinde başrolde ve yardımcı rollerde oynadığı harika oyunculuk becerileriyle tanınan Güney Koreli bir aktördür. Yakışıklı görünüşü ve herkesin kalbini eritebilen bakışları ile tanınır.

Oyunculuk mesleğinin yanı sıra, bir model ve bir grubun parçasıydı. Suç ve gerilim dizisi Voice’da yakışıklı bir psikopat oynadığından beri popülaritesi arttı. Kişiliğiyle ve yakışıklı görünümüne rağmen gerçek bir psikopat gibi davranmasıyla halktan övgü topladı.

Ayrıca birçok dizi ve filmde başrol aktrisle muhteşem bir kimya yakalamıştır. Kim Jae Wook kariyerinde başarılı olmaya çok kararlı ve bir aktör olarak ne kadar çeşitli olduğunu göstermek için birçok farklı rol üstlendi. Merak ediyorsanız ve onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki tam profiline göz atın!

Kim Jae Wook

İsim: Kim Jae Wook (김재욱)

Doğum Tarihi: 2 Nisan 1983

Doğum Yeri: Güney Kore

Burç: Koç

Boyu: 183 cm

Kilosu: 65 kg

Kan Grubu: B

Eğitim: Seul Sanat Enstitüsü

Kim Jae Wook Kimdir

Kim Jae Wook, Güney Kore’de doğdu, ancak ailesi Japonya’ya taşınmaya karar verdi ve babası gazeteci olarak çalıştığı için daha bebekken orada yaşadı. Babası, Kim Jae-wook 7-8 yaşındayken Japonya’ya ve ardından Güney Kore’ye transfer edildi.

Memleketine döndüğünde neredeyse Korece konuşamıyordu. İlkokuldayken Korece konuşmayı öğrenmeye başladı.

Kim Jae Wook, Koreli bir öğrenci olarak büyüdü ve katı bir sisteme ve kurallara sahip bir okuldaydı. Bu nedenle ailesine liseye gitmeyeceğini söyledi. Ama fikrini değiştirdi çünkü tıpkı kardeşi gibi okul bandosunda yer almak istiyordu. Dandae Lisesi’nde birinci sınıf öğrencisi olarak Kaksital grubu için seçmelere katıldı ve kabul edildi.

Kim Jae Wook dizileri

Deneyimine lise ikinci sınıftayken model olarak başladı. Bir moda dergisine model oldu ve defilelerde yer aldı. Model olmanın yanı sıra tutkusu olan müzik kariyerine odaklanmıştı. Seul Sanat Enstitüsü’nde müzik bölümünde okudu ve Walrus adında bir rock grubu kurdu; gitarist ve vokalist olarak katıldı. Halen grupta yer almaktadır.

Kim Jae Wook Kariyeri

2002’de MBC’den yönetmen Park Seung Woo, Kim Jae-wook’a televizyon dizileri için bir aktör olması gerektiğini önerdi. İlk çıkışını MBC dizisi Ruler of Your Own World’de bağımsız bir grup üyesi olarak yaptı. Kim Jae-wook, oyuncu olarak çıkış yaptığında zor zamanlar geçirdi ve o sırada oyunculuğu bırakmak istedi.

İlk oyunculuk deneyimini yaptıktan sonra modellik kariyerine yoğunlaştı.

5 yıl sonra oyunculuk konusundaki fikrini değiştirdi ve 2007’de KBS dizisi Dal-ja’s Spring’da başrolün bir arkadaşı olarak rol aldı.

Kim Jae Wook The 1st Shop of Coffee Prince

Kim Jae Wook The 1st Shop of Coffee Prince dizisinde Noh Seon-ki rolünü de üstlendi. Dizi büyük bir başarı gösterdi ve hit oldu. Aynı zamanda yüksek reytinglere ulaştı. Kim Jae Wook izleyicilerden takdir ve destek kazandı.

The 1st Shop of Coffee Prince’in seçmelerine katıldığında, kendisine akıllı bir adam ama aynı zamanda bir playboy olarak yazılan Jin Ha-lim karakteri teklif edildi. Ancak daha sonra, yönetmen fikrini değiştirdi ve içe dönük ve sessiz tip Noh Seon-ki rolünü aldı. Rolün en iyi Jae-wook’a uyacağını umuyordu.

2007 yılında, Antique adlı yapımla ilk filmini yaptı. Yetenekli bir pastacı ve eşcinsel olan Min Seon-woo karakterini oynadı. Yönetmen, Kim Jae-wook’un üstlendiği rol hakkında emin olmadığını söyledi, ancak Jae-wook coşkusunu kanıtladı ve Min Seon-woo rolünü üstlendi.

2010 yılında geri dönüşünü için SBS dizisi Bad Guy’da destekleyici bir rol aldı. Hong Tae-sung olarak, daha önce üstlendiklerinden daha dinamik bir rol oynadı. Aynı yıl Pygmalion’s Love adlı başka bir dizide Japonca ve Korece konuşma yeteneğini de gösterdi.

Mary Stayed All Night Kim Jae-wook

Mary Stayed All Night’ta Kim Jae-wook, Jung-in rolünü oynadı. Jung-in karakteri, Japonya’dan Kore’ye taşınan zengin bir genç adamdır. Bu rol, Jae-wook’un Japonca konuşma yeteneğini göstermesine izin verdi. Başrollerde Moon Geun-young ve Jang Geun-suk’un rol aldığı romantik komedi dizisidir.

Kim Jae Wook Who Are You

2013’te askerlik hizmetini bitirdikten sonra Kim Jae Wook Who Are You dizisinde rol almak için geri dönüş yaptı. Hayalet Lee Hyung Joon olarak ölen ve geri dönen bir dedektif olarak rol aldı. Kim Jae-wook, iş arkadaşı 2 PM’den Ok Taecyeon ile bir aşk üçgeninde yer alır ve Yang Si-ohn’un aşkı için savaşır.

2018 yılında The Guest adlı dizide başrol olarak yer aldı. 1 yıl sonra Kim Jae Wook Park Min Young ile romantik komedi bir dizi olan Her Private Life dizisinde yer almıştır. Detaylı dizi listesi aşağı kısımda yer almaktadır.

Her Private Life Kim Jae Wook

Her Private Life Kim Jae Wook için başarılı dizilerden biri olmuş ve Asya ülkelerinde performansı oldukça beğenilmiştir.

Kişisel Hayatı

Mayıs 2011’de tarihinde, moda endüstrisinden arkadaşları Jang Yoon-ju, Ji Hyun-jung, Han Hye-jin ve Song Kyung-ah ile Top Model adlı bir kitap yazmak için ortak yazar oldu. Sektördeki deneyimlerine dayanarak yazılmıştır ve güzellik, makyaj ve şekillendirme ipuçlarını içermektedir.

Kim Jae Wook sevgilisi hakkında bir bilgi yoktur. Birçok kişiyle adı anılsa da doğrulanan bir haber olmamıştır.

Oyuncu ve müzisyen olmanın yanı sıra hobilerine olan beyzbol ve futbola vakit ayırmaktadır.

Boş zamanlarında 4-5 saat odasını temizlemekten hoşlanıyor. Ev işlerini ve ev işlerini yaptıktan sonra temiz eve bakabilir ve işiyle gurur duyabilir.

Kotunu asla yıkamadığını söyledi. Model olmasına ve moda şeyler yapmasına rağmen stil ve moda konusunda kendi kurallarına uymayı sevdiğini ve sade olmanın en sevdiği tarzlardan biri olduğunu söyledi.

Mayıs 2008’de, 9. Jeonju Uluslararası Film Festivali’nin elçisiydi.

5 Temmuz 2011’de askerlik hizmeti için imza attı. Ordunun 5 haftalık temel eğitiminden sonra 21 ay boyunca orduda yer aldı. Nisan 2013’te askerlikten döndü.

Kim Jae wook instagram adresi: @jaeuck.kim

Kim Jae Wook TV şovları

Her Private Life (2019) (Ryan Gold / Heo Yoon Jae)

Her Private Life (Ryan Gold - Heo Yoon Jae)

The Guest (2018) (Choi Yoon)

The Guest (2018) (Choi Yoon)

Temperature of Love (2017) (Park Jung Woo)

Temperature of Love (Park Jung Woo)

Voice (2017) (Mo Tae Goo)

Voice (2017) (Mo Tae Goo)

Inspiring Generation (2014) (Kim Soo Ok)

Who Are You (2013) (Lee Hyung Joon)

Who Are You (2013) (Lee Hyung Joon)

Marry Me, Mary! (2010) (Jung In)

Bad Guy (2010) (Hong Tae Sung)

The Land of the Wind (2008-2009) (Chu Bal So)

Coffee Prince (2007) (No Sun Ki)

Coffee Prince - kim jae wook

Dalja’s Spring (2007) (Choon Ha)

Ruler of Your Own World (2002) (Ki Hong)

Kim Jae Wook Filmleri

 • Butterfly Sleep (2017)
 • Another Way (2017)
 • The Last Princess (2016)
 • Two Rooms, Two Nights (2015)
 • Planck Constant (2015)
 • C’est si bon (2015)
 • Antique (2008)
 • Monopoly (2006)

Aldığı Ödüller

 • 2008 yılı Asya Model Festival Ödülleri: Erkek Model Ödülü
 • 2008 yılı 16. Güney Kore Kültürel Eğlence Ödülleri: Çaylak Erkek Oyuncu Ödülü
 • 2007 yılı Kore Dizi Festivali Ödülleri: Popülerlik Ödülü

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu