Kim Hye Yoon

4 dk okuma süresi

Kim Hye Yoon, Güney Koreli bir aktris ve modeldir. İlk olarak JTBC’nin televizyon dizisi Sky Castle’daki Kang Ye-seo rolüyle tanındı ve ilk başrolünü MBC’nin Extraordinary You dizisiyle aldı.

Güney Kore’deki oyunculuğu ile tanınan Kim Hye Yoon JTBC’de yayınlanan bir televizyon dizisi ile adını duyurmaya başlamıştır. Kendini hep gelişmeye adayan ünlü oyuncu, 2019’da üniversiteden mezun olduktan sonra ilk başrolünü oynamıştır. Bu yazıda güzel oyuncu hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Kim Hye Yoon

İsim:  Kim Hye Yoon (김혜윤)

Doğum Tarihi: 10 Kasım 1996

Doğum Yeri: Güney Kore

Burç:  Akrep

Boyu:  160 cm

Kilosu: 48 kg

Kan grubu: B

Eğitim: Konkuk Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema Bölümü

Kim Hye Yoon Kimdir

Güney Kore’de oyunculuk yapan Kim Hye Yoon, 10 Kasım 1996 yılında Gyeonggi, Seongnam’da doğmuştur. Akrep burcu olan oyuncu 160 cm boyundadır. Bir ablası bulunan ünlü oyuncu ablası ile vakit geçirmeyi çok sevmektedir. İlkokul yıllarından beri tiyatroya ve oyunculuğa ilgisi olan Hye Yoon, 2015 tarihinde Kore’nin en seçkin üniversitelerinden olan Konkuk Üniversitesi Tiyatro ve Sinema bölümünü tam burslu olarak okumaya başlamıştır. Okuluna konsantre olmak istediği için, okul dönemi boyunca sadece birkaç işte konuk oyuncu olarak oynamıştır. Ayrıca bir yandan da çeşitli yerlerde modellik yapmıştır. Hye Yoon, okulu bitirdikten sonra ajansa kaydolmuş ve büyük roller oynamak için birçok seçmeye girmiş ve birçok rolde yer almıştır. Bu rollerde yeteneklerini göstermiş ve dizilerde başrol oynamaya başlamıştır. Kariyer merdivenlerini git gide tırmanan ünlü oyuncu sanat ödülü, drama ödülü gibi birçok ödüle layık görülmüştür. Hayatı ile ilgili kararlarda hep gerçekçi ve idealist olmuştur.

Kim Hye Yoon Kariyeri

Kim Hye Yoon dizileri

Kim Hye Yoon, kariyerine 2013 yılında sadece 17 yaşındayken oyuncu olarak başladı. Kısa bir süre içinde mesleğinde başarılı oldu. Kariyerinin başlangıcında insanları etkiledi ve çok fazla ün kazandı. Rol aldığı yapımlardaki performansıyla hem kendi ülkesi Güney Kore’de hem de diğer Asya ülkelerinde oldukça popüler olmayı başarmıştır.

Kim Hye Yoon Extraordinary You dizisi, hem konusu hem de popüler genç oyuncuların rol almasıyla en çok konuşulan dizilerden biri haline geldi. Hatta bu dizi 22 Ekim itibariyle en viral Kore dizisi listesinde birinci sırada yer aldı.

2013 yılında oyunculuk anlamında ilk kez sahneye çıktı. O sırada KBS2 kanalında TV Novel: Samsaengi’de Jung Yoon Hee’nin genç halini canlandırdı. Zaman geçtikçe kariyeri gelişmeye devam etti.

Çeşitli popüler drama dizilerinde, örneğin ‘Bad Guys’da (2014) rol aldı.

kim hye yoon sky castle

Yardımcı bir oyuncu olarak başlayan Kim Hye Yoon’un adı ‘SKY Castle’ dizisindeki rolü sayesinde hızla yükseldi. Seul Ulusal Üniversitesi’nde tıp okumak için hırslı bir öğrenci olan Kang Ye Seo karakterini başarıyla oynadı.

Bir röportajda Hye Yoon, kendisi ve Ye Seo’nun karakterinin ortak bir yönü olduğundan bahsetti. Sadece bu değil, onun için ‘SKY Castle’da oynamak unutulmaz bir anı ve hayatının dönüm noktalarından biriydi.

kim hye yoon extraordinary you

SKY Castle’ın başarısının ardından nihayet Extraordinary You dizisinde başrolü oynadı. Bu kez, zengin bir aileden gelen ancak zayıf bir kalbi olan bir öğrenci olan Eun Dan Oh karakterini canlandırdı.

Idol Radio’nun yayınında Hye Yoon, başrolü aldığında gergin ve endişeli hissettiğini açıkladı. Ayrıca farklı bir vesileyle, Eun Dan Oh ile SKY Castle’daki karakteri Kang Ye Seo’nun imajını değiştirmek istediğini itiraf etti.

Bu sefer güzel, tutkulu ve esprili bir lise öğrencisini oynadım. Son karakterimdeki güçlü imajdan farklı olmak için, böyle görünmek için çok çalıştım ve çok araştırma yaptım, dedi.

Kim Hye Yoon The Legend of the Blue Sea dizisinde 3. bölümde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Aynı zamanda Goblin (15. bölüm), Record of Youth (1. bölüm), Live On (1. bölüm), True Beauty (4. bölüm) dizilerinde konuk olarak yer almıştır.

Kim Hye Yoon SKY Castle dizisindeki rolüyle 55. Baeksang Sanat Ödülü’nde ödül kazandı ve ‘En İyi Yeni Kadın Oyuncu’ kategorisi ödülünü eve götürdü.

Sadece bu değil, Hye Yoon, Haziran ayında düzenlenen Asya Model Ödülleri’nden de bir ödül aldı.  Eum Joon Suk, JINGYI, Lee Seung Yoon ve D-Crunch ile birlikte ‘Rising Star Award 2019’ ödülünü kazanmayı başardı.

Kim Hye Yoon Dizileri

Snowdrop (2021) (Kye Boon Ok)

Extraordinary You (2019) (Eun Dan Oh)

Eun Dan Oh

SKY Castle (2018) (Kang Ye Seo)

SKY Castle (2018-2019)

Man in the Kitchen (2017) (Jung Soo Ji)

Supernatural (2017) (Shin Ho Jung)

Bad Guys (2014) (Oh Ji Yeon)

Filmleri

 • Midnight (2020)
 • The Girl Riding a Bulldozer (2020)
 • The Bad Guys: Reign of Chaos (2019)
 • Another Child (2019)
 • Memoir of a Murderer (2017)

Aldığı Ödüller

 • 2020 yılı Asya Sanatçı Ödülleri: AAA Potansiyel Ödülü
 • 2019 yılı MBC Dizi Ödülleri: Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü (Extraordinary You)
 • 2019 yılı MBC Dizi Ödülleri: En İyi Yeni Kadın Oyuncu Ödülü (Extraordinary You)
 • 2019 yılı 55. Baeksang Sanat Ödülleri: En İyi Yeni Kadın Oyuncu Ödülü (SKY Castle)
 • 2019 yılı 18. Kore Birinci Marka Ödülleri: Yükselen Yıldız Ödülü
 • 2019 yılı 27. Kore Kültür ve Eğlence Ödülleri: Mükemmellik Ödülü
 • 2019 yılı 14. Asya Model Ödülleri: Yükselen Yıldız Ödülü

FAQ

Kim Hye Yoon'un bilinen bir sevgilisi yoktur. Genç oyuncu kariyerine odaklandığı için özel hayatını daha gizli yaşamaktadır.

Hayranları bile birliktelikleriyle gerçekten heyecanlanıyor ve çoğu zaman gerçek bir çift olmalarını diliyorlardı. Ancak Kim Hye Yoon söylentileri yalanladı.

Kim Hye Yoon, 160 cm boyunda ve 48 kilodur.

İlginç birinden hoşlandığını söylemiştir. Aynı zamanda esprili birine daha çok ilgi duyuyor.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu