Kill It Kore Dizi Konusu – Tanıtım

2 dk okuma süresi

İsim: Kill It / Blue Eyes

Yayın Tarihi: 2019

IMDb Puanı: 7.6

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: Aksiyon, Gizem

Bölüm Sayısı: 12

Devam Ediyor Mu: Hayır

Ülke: Güney Kore

Yönetmen: Nam Sung-Woo

Senarist: Son Hyun-Soo, Choi Myung-Jin

Kill It Konusu

Küçük yaşta terk edilen ve ölüme bırakılan bir çocuğun hayatta kalması ve bir tetikçinin onu alıp eğitmesi konu almaktadır. Gizemli geçmişini araştırırken bir kadın çıkar ve 6 hedefi öldürmesini ister. Her bir hedef için geçmişinden bir resim verecektir.

Fragman

Karakterler

Kim Soo‑hyun: Veteriner olarak çalışıyor gibi gözükse de tetikçi olarak çalışmaktadır. Soğukkanlı bir kişiliği vardır. İnsanlara kendini yakın hissetmese de bir kız çocuğuyla ilgilenmektedir. Göz rengi mavidir ve lens kullanmaktadır. Pavel ile aralarında baba-oğul ilişkileri vardır. Silahlar konusunda uzmandır. Yetenekli bir katildir.

Do Hyun‑jin: Seul Polis Merkezinde dedektif olarak çalışmaktadır. Şüpheli ölümleri araştırırken Kim Soo‑hyun ile tanışır. Küçük yaşta sorunlu bir aileye evlatlık olarak verilmiştir. Polis olmayı çok ister ve birincilik ile mezun olur.

Pavel: Profesyonel bir tetikçidir. Artık yaşlandığı için Alzheimer hastalığı yüzünden hedeflerini bile hatırlamayacak duruma gelmiştir. Hayatını 3 kurala göre yaşamaktadır. Fakat bu kurallardan birini yanına bir çocuk alarak bozmuştur. Soo‑hyun ile 17 yıl beraber kalmıştır.

Philip Ahn: Soo‑hyun ile beraber çalışmaktadır. Onun görevi işe bulmak ve araştırma yapmaktır. Zamanla kimliği açığa çıkar.

Kang Seul Gi: Ailesi öldürüldükten sonra yalnız başına yaşamaktadır. Soo‑hyun yardımcı olmaktadır.

Blue Eyes

Editör Yorumu

Dizinin oyuncu seçimleri ve atmosferini beğendim. 12 bölümden oluşması yönüyle konuya hemen girip heyecanlı bir şekilde ilerliyor. Dizi genel olarak aksiyon ve gizem üzerinden ilerliyor. Romantik sahneler eklemeyerek dizideki gidişatı korumuşlar ve kaliteli bir konu ortaya çıkmış. İsim olarak başta Blue Eyes düşünülse de daha sonra Kill It yani öldür olarak değiştirilmiştir. 2019 yılı içerisinde çok fazla popüler olmasa da bu senenin kaliteli yapımlarından olduğunu söyleyebilirim. Aksiyon ve gizem türünde kore dizileri seviyorsanız mutlaka izlemenizi öneririm. Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

Kill It Oyuncuları

Jang Ki-yong (Kim Soo-hyun) - Kill It
Kim Soo‑hyun
Nana (Do Hyun-jin, Lee Young-eun) - Kill It
Do Hyun‑jin, Lee Young‑eun
No Jeong-ee (Kang Seul-gi)
No Jeong‑ee
Kang Seul‑gi
David Lee McInnis (Pavel)
David Lee McInnis
Pavel
Ji Il-joo (Yoon Jae-hyun)
Ji Il‑joo
Yoon Jae‑hyun

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu