Kang Han Na

3 dk okuma süresi

Kang Han Na, Güney Koreli ünlü bir oyuncudur. Kang Han Na, rol aldığı pek çok yapım arasında “Empire of Lust”, “Miss Korea”, “Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo” ve “Start-up” gibi film ve TV dizilerindeki rolleriyle büyük ün kazandı.

Kang Han Na

İsim: Kang Han Na (강한나)

Meslek: Oyuncu, Radyo DJ

Doğum Tarihi: 30 Ocak 1989

Doğum Yeri: Seul, Güney Kore

Burç: Kova

Boyu: 168 cm

Kilosu: 55 kg

Kan Grubu: 0

Eğitim: Chung-Ang Üniversitesi – Tiyatro ve Film Bölümü

Kang Han Na Kimdir

Kang Han Na, 30 Ocak 1989’da Güney Kore’nin Seul şehrinde doğdu. Kova burcudur. Eğitim hayatından bahsetmek gerekirse, Chung-Ang Üniversitesi’nden Tiyatro dalında mezun oldu. Ebeveynleri, kardeşleri ve diğer aile üyeleri hakkında hiçbir bilgi yoktur.

Kang Han Na Kariyeri

Kang Han Na profesyonel olarak Güney Koreli bir oyuncudur. Aktris, Miss Korea, My Mom ve Just in Love dizilerindeki rolleriyle büyük beğeni topladı. Aynı şekilde, oyuncu 2009 yılında Last Homecoming adlı kısa film çalışması ile ilk sinema performansını sergiledi.

Benzer şekilde 2015 yapımı Empire of Lust filminde rol aldı ve 2016 yılında MBC varyete programı My Little Television’da rol aldı. 2017 TV dizisi Just in Love’da aktör Lee Junho ile birlikte çalıştı.

Birçok dizide yardımcı oyuncu ve başrol olarak yer aldı. Bunlardan bazıları 2016’da Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, 2017’de Rain or Shine, 2018’de Familiar Wife ve 2020 yılında Start-Up. Han-na şarkıcı ve aktris IU ile oldukça yakındır. Han-na realite şovunun ilk bölümü olan Master Key’de de yer aldı.

Kang Han Na Moon Lovers

Kang Han Na, Hwangbo Yeon-hwa karakterini oynayarak ün kazandı. Yeon-hwa, tarihi dizi Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo’da kötü rolde bir prensestir. Bu rolüyle, 2016 SBS Drama Ödülleri’nde “Mükemmellik Ödülü, Fantastik Drama Aktris” e aday gösterildi. Ayrıca 53. Baeksang Sanat Ödülleri’nde “En İyi Yeni Kadın Oyuncu” dalında aday gösterildi.

2017’de romantik melodram Rain or Shine’da rol aldı. Bu projede Jung Yoo-jin rolünü oynadı.

2018 yılında, romantik komedi dizisi Familiar Wife’da rol aldı. Lee Hye-won karakterini canlandırdı ve ayrıca başrollerde Ji Sung, Han Ji-min ve Jang Seung-jo gibi önde gelen Güney Koreli aktörlerle birlikte çalıştı.

Ardından 2019 yılında, gerilim dizisi Designated Survivor: 60 Days’de rol aldı. Bu dizi, Amerikan dizisi Designated Survivor’dan uyarlandı.

Kang Han Na KBS DJ

6 Ocak 2020’den itibaren Volume Up’ı yeni bir DJ olarak devralacağı doğrulandı. KBS Cool FM ağında yayınlanıyor. Kang Han Na DJ olarak 2020 KBS Eğlence Ödülleri’nde “Yılın Yeni DJ’i Ödülü” nü kazandı.

2020 yılında tvN dizisi Start-up’ta rol aldı. Seo In-jae karakteri olarak karşımıza çıktı. Karakteri başarılı bir iş kadınıydı. Bu proje için, Nam Joo Hyuk, Kim Seon Ho, Bae Suzy ve Stephanie Lee ile birlikte çalıştı.

Kang Han Na Start-up

Ekim 2020’de, aktrisin Fantagio ile sözleşmesi sona erdi ve KeyEast’e imza attı. Ayrıca, 2021 yılında My Roommate Is a Gumiho dizisinde Yang Hye-sun olarak karşımıza geliyor.

Özel Hayatı

Başarılı oyuncunun geçmiş ve şimdiki ilişki durumu ve aşk ilişkileri hakkında hiçbir bilgi yok. Bununla ilgili herhangi bir bilgi vermedi veya sosyal medya paylaşımında bulunmadı. Oyuncu ayrıca kişisel hayatını halkın ve medyanın meraklı gözlerinden oldukça gizli tutar.

Vücut Ölçüleri ve Sosyal Medya

Han-na’nın  boyu yaklaşık 1.68 metre ve kilosu 55 Kg’dır. Ayrıca göğüs-bel-kalça ölçüleri sırasıyla 34-26-35 inç. Koyu kahverengi gözleri ve aynı renkte ipeksi düz saçları vardır.

Sosyal medyadaki hesapları olarak, Instagram’da @k_hanna_ kullanıcı adını kullanıyor. Bunun dışında oyuncu Twitter, Facebook, Youtube gibi diğer sosyal medya platformlarında mevcut değil gibi görünüyor.

Kang Han Na Dizileri

My Roommate is A Gumiho (2021) (Yang Hye Sun)

Start-Up (2020) (Won In Jae)

Start-Up (Won In Jae)

Designated Survivor: 60 Days (2019) (Han Na Kyung)

Designated Survivor 60 Days (Han Na Kyung)

Familiar Wife (2018) (Lee Hee Won)

Familiar Wife (Lee Hee Won)

Just Between Lovers (2017) (Jung Yoo Jin)

Just Between Lovers (Jung Yoo Jin)

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016) (Prenses Hwang Bo Yun Hwa)

kang han na moon lovers-2

Mom (2015) (Kang Yoo Ra)

To Be Continued (2015)

Miss Korea (2013) (Im Sun Joo)

Kang Han Na Filmleri

  • Empire of Lust (2015)
  • No Tears for the Dead (2014)
  • Friend, The Great Legacy (2013)
  • Commitment (2013)
  • Fasten Your Seatbelt (2013)
  • The Story of Man and Woman (2013)

Aldığı Ödüller

  1. 2020 KBS Eğlence Ödülleri: Yılın Yeni DJ Ödülü (Kang Han-na’s Volume Up)
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE