Kang Han Na Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

3 dk okuma süresi

Onu Bae Suzy’nin Start-Up’taki düşman kız kardeşi Won In-jae olarak tanıyor olabilirsiniz, ancak Kang Ha Na’da herkesin şu anda sevdiği TVN dizisindeki mağrur kişiliğinden çok daha fazlası var. Karakterinden hoşlansanız da nefret etseniz de, konu gerçek karakteri olduğunda kesinlikle sevilecek çok şey olduğunu garanti ediyoruz.

İşte yeni hayranların Koreli aktris Kang Han Na hakkında bilmesi gereken 10 bilgi:

Kang Han Na Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

O bir Kova burcudur

31 yaşındaki oyuncu 30 Ocak 1989’da doğdu ve merak ediyorsan diye bu onu Kova burcu yapıyor.

Üniversite mezunudur

Entelektüel bir insan olan Han Na, Seul’deki Chun-Ang Üniversitesi’nden Tiyatro dalında lisans derecesi ile mezun oldu. Soompi, en çok ünlü Rus oyun yazarı Anton Chekhov’un The Seagull oyununda oyunculuk yapmaktan hoşlandığını belirtiyor.

Instagram’da yer alıyor

Kang Han Na

Han Na’nın melek gibi yüzünü ekranınızda görmeyi seviyorsanız, onun Instagram hesabını da @k_hanna_ adresinde takip etmek isteyebilirsiniz. Aktris sık sık selfie ve günlük programlarını anlatan resimlerini paylaşıyor. Başlangıç ​​setindeki kamera arkası fotoğraflarını bile yayınladı.

İlk olarak Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo sayesinde ün kazandı

Oyuncu, sadece birkaç küçük rolle 2013’te çıkış yaptı. Sonunda üç yıl sonra Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo‘da IU, Kang Ha Neul ve Lee Joon Gi ile beraber bir rol oynadığında dizi oldukça başarılı oldu. Burada, 53. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildiği Hwangbo Yeon-hwa’yı canlandırdı. Bunun ve Start-Up’ın dışında, yeni hayranların izleyebileceği diğer Kang Han Na dizileri arasında Rain or Shine, Familiar Wife ve Designated Survivor: 60 Days yer alıyor. Ayrıca Empire of Lust ve No Tears for the Dead gibi birçok Kore filminde rol aldı.

Kendisi aynı zamanda bir Radyoda DJ

Han Na DJ

Han Na, oyunculuğun yanı sıra KBS’nin radyo programı Volume Up’ta da DJ’lik yapıyor. Han Na, uzun süredir devam eden programa bu yılın Ocak ayında aktris Yoo In Na ve müzik ikilisi AKMU’dan Lee Soo Hyun ile birlikte katıldı. Han Na, oyuncu kadrosunun açıklanmasının ardından dinleyicilere yaptığı açıklamada, “Pek çok dinleyicinin akşamlarını iyi müzik ve hikayelerle sıcaklık ve mutlulukla doldurabilmek için çok çalışacağım” dedi.

Hayalindeki rolü, William Shakespeare’in eserlerine dayanan bir proje üzerinde çalışmaktır

Kang Han Na Littor

Littor Magazine ile yaptığı röportajda tiyatro mezunu, Shakespeare’in hikayelerinden birinde oyuncu olarak yer alma arzusundan bahsetti. “Hikayelerindeki satırlar hayata ve insan doğasına ilişkin düşüncelerle ilgili, bu yüzden cinsiyetten bağımsız olarak ifade edilebilecek bir proje olduğunu düşünüyorum” diye açıkladı.

Okumaya meraklıdır

Han Na, tiyatro sevgisinin yanı sıra kitap okumayı da seviyor. Üniversiteye kabulüne hazırlanmak için oyunları bile okuyor. “Utangaç hissediyorum çünkü bir röportajda kitaplardan ilk defa bahsediyorum,” dedi. “Okuduğumda yeni düşünceler geliştiriyorum ve kelimeler yeni bir şekilde ortaya çıkıyor. Beynimin uyarıldığını hissedebiliyorum. “

KeyEast Entertainment Agency bünyesinde yer almaktadır

Han Na

 

 

Han Na, 2019’da kendisi ile eski ajansı Fantagio arasında tartışmalı ve oldukça duyurulan bir anlaşmazlığın ardından, sonunda 2020’de eğlence şirketiyle olan sözleşmesini sona erdirdi. Daha sonra yönetim ajansı KeyEast ile sözleşme imzaladı ve buradaki diğer ünlü isimler arasında Ju Ji Hoon, Kim Dong Wook, Kim Seo Hyung, Woo Do Hwan ve Moon Ga Young’a yer alıyor.

IU ile yakın bir arkadaşlığı var

İkili, Scarlet Heart Ryeo’da düşman oynadıktan dört yıl sonra, Han Na ve aktris ve şarkıcı IU gerçek hayatta iyi arkadaş olmaya devam ediyorlar. Öyle ki ikisi sık sık iyi yemek arayışı içinde buluşuyor. O çok tatlı ve sevimli bir insan. Han Na, BNT dergisine verdiği demeçte, ikimiz de lezzetli yemekler yemeyi seviyoruz. Bu yüzden sık sık buluşuyoruz ve iyi restoranlar aramaya gidiyoruz.

Start-Up için saçını kesti

Kang Han Na

Geçen Ekim ayında bir basın toplantısında Han Na, Start-Up‘ın yönetmeni Oh Choong Hwan ve yazar Park Hye Run’ın oyuncudan dizi için uzun kilitlerini kesmesini istediğini açıkladı. Neyse ki, isteği yerine getirme konusunda hiçbir endişesi yoktu ve sadece bunun üzerine gitti ve “saçını kestirdi.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x