K-Pop’taki En İyi 10 Lider Vokalist

2 dk okuma süresi

30 Eylül ile 14 Ekim arasında StarPlay, kullanıcılarından K-pop’taki en iyi vokalistlere oy vermelerini isteyen bir anket düzenledi. Anketin galibi bir Seul istasyonu CM panosu video reklamı ve çevrimiçi haber PR kazanacak.

İlk 10’a giren idolleri sizler için hazırladık.

K-Pop'taki En İyi 10 Lider Vokalist

ASTRO Moon Bin

ASTRO Moon Bin

ASTRO üyesi Moon Bin bu ankette 4.596.005 oy alarak birinci oldu. Erkek idol, kullanılan toplam oyların %42.46’sını aldı. O sadece ASTRO’nun baş vokalisti değil, aynı zamanda grubun ana dansçısı ve merkezidir.

NCT Haechan

Haechan

NCT üyesi Haechan bu ankette 3.779.459 oy toplayarak ikinci sırada yer aldı. K-pop idolü, toplam oyların %34.92’sini aldı. Haechan, NCT 127’nin baş vokalisti ve grubun baş dansçısı ve maknaesi. Ancak NCT Dream’de Haechan ana vokalisttir.

Dreamcatcher JiU

jiu

Dreamcatcher üyesi JiU, bu ankette üçüncü sırada yer alan en yüksek dereceli kadın idol. İdol, kullanılan toplam oyların %12,71’i olan 1.375.350 oy aldı. Dreamcatcher’ın baş vokalisti ve grubun lideri, baş dansçısı ve görselidir.

TXT Beomgyu

TXT Beomgyu

TXT’den Beomgyu 539.034 oy alarak dördüncü sırada yer aldı. Bu, kullanılan toplam oyların %4,98’ini aldığı anlamına gelir. TXT’nin belirli bir konumu olmasa da, Beomgyu genellikle grubun baş vokalisti olarak görev yapar. Birçoğu ayrıca Beomgyu’nun grubun görseli, dansçısı ve rapçisi olduğuna inanıyor.
TXT hayranı mısınız? Eğer öyleyse grup üyeleri hakkında daha detaylı bilgileri hazırladığımız yazıya bakmayı unutmayın.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/txt-uyeleri/

BTS Jimin

bts jimin

BTS üyesi Jimin, 509.413 oyla beşinci sırada yer aldı. Bu, Dans İzni şarkıcısının kullanılan oyların %4.71‘ini aldığı anlamına gelir. BTS’in baş vokalisti olmasının yanı sıra Jimin, grubun iki ana dansçısından biridir.

Red Velvet Seulgi

Red Velvet Seulgi

Red Velvet Seulgi bu ankette 8.250 oy alarak altıncı sırada yer alıyor. Bu, kadın K-pop idolünün toplam oyların %0.08’ini topladığı anlamına geliyor. Seulgi aynı zamanda Red Velvet’in ana dansçısı ve grubun baş vokalisti.

TWICE Nayeon

TWICE Nayeon

TWICE üyesi Nayeon, bu ankette 7.973 oy alarak yedinci sırada yer aldı. Şarkıcı, toplam oyların %0.07’sini aldı. Nayeon sadece grubun baş vokalisti değil; aynı zamanda grubun baş dansçısı, merkezi ve yüzüdür.

2PM Wooyoung

2PM Wooyoung

2PM’den Wooyoung, 2.980 oy alarak sekizinci sırada yer aldı. 2PM üyesi bu anket için kullanılan toplam oyların %0,03’ünü aldı. Wooyoung, 2PM’in baş vokalisti ve ana dansçısıdır.

BTOB Lee Changsub

BTOB Lee Changsub

BTOB üyesi Lee Changsub, 2.643 oyla dokuzuncu sırada yer aldı. Erkek idol yapılan toplam oyların %0.02’sini aldı. Grupta sadece bir pozisyonu var ama ihtiyacı olan tek şey bu; baş vokalist olarak gerçekten parlıyor!

(G)I-DLE Soyeon

(G)I-DLE Soyeon

(G)I-DLE üyesi Soyeon 2.233 oyla onuncu sırada yer aldı. Bu, Beam Beam şarkıcısının toplam oyların %0.02’sini aldığı anlamına geliyor. (G)I-DLE’nin resmi baş vokalisti değil ama Soojin’in gruptan ayrılmasının ardından bu pozisyonu alacağı tahmin ediliyor. (G)I-DLE’deki resmi pozisyonları lider, ana rapçi, alt vokal ve merkezdir.

En sevdiğiniz K-pop vokalisti ilk 10’a girdi mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için, burada Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri