Magazin

Jung So Min Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Jung So Min, on yıldan fazla bir süredir, bir kız öğrenciden ateşli bir müzikal divana kadar her şeyi canlandırarak oyunculuk becerilerinin uç noktalarını bizlere gösteriyor. Netflix’e yeni düşen son projesi Alchemy of Souls’da sıradan birinin vücuduna hapsolmuş yetenekli bir savaşçı olan Mu-deok’u oynuyor.

Jung So Min artık acemi olmasa da, kesinlikle bizi ekranlarımıza bağlı tutacak o çekiciliğe sahip! Onun hakkında daha fazla şey öğrenmek mi istiyorsunuz?

Jung So Min Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

İşte K-drama oyuncusu Jung So Min hakkında bilmeniz gereken 10 şey:

O bir balık

Jung So Min

Seul, Güney Kore doğumlu olan So Min, 16 Mart 1989’da doğdu.

Oyunculuk çıkışını Kim Soo Hyun’un oynadığı kısa filmde yaptı

Jung So Min

2009’da So Min, kolejinin Film Bölümü’nün mezuniyet atölyesi kapsamında bir proje olan Worst Friends adlı kısa filmle başladı. Film, ana karakteri Jun-ki olarak Kim Soo Hyun’u canlandırdı.

Bir yıl sonra intikam draması Bad Guy’da Kim Nam Gil, Han Ga In ve Kim Jae Wook ile birlikte rol aldı.

Kore Ulusal Sanat Üniversitesi’nden mezun oldu

So Min - 2021 Baeksang Sanat Ödülleri

Jung So Min kariyerine devam etmeden önce yine de çalışmalarını ön planda tutuyor. Kore Ulusal Sanat Üniversitesi’nden resmi olarak diplomasını almak için 2011’de kısa bir ara verdi. Okulun diğer önemli mezunları arasında Kim Jung Hyun, Choi Sung Eun ve Yumi’s Cells’in aktrisi Kim Go Eun var.

Şu anda Blossom Entertainment tarafından yönetiliyor

2013 yılında So Min, EXO, Red Velvet ve NCT gibi K-Pop güç merkezlerine ev sahipliği yaptığı bilinen SM Entertainment altında bir yetenekti. Dört yıl sonra Jellyfish Entertainment (Business Proposal yıldızları Kim Sejeong ve Kim Min Kyu’nun aynı ajansı) ile anlaştı ve 2019’da nihayet Blossom Entertainment ile anlaştı. Şu anki şirketini Lim Ju Hwan ve Park Bo Gum ile paylaşıyor.

Aynı zamanda bir şarkıcı

Jung So Min, oyuncu olmasının yanı sıra yetenekli bir şarkıcıdır. Aslında, iki dramasının resmi dizi müziklerine vokalleriyle katkıda bulundu: Because This Is My First Life ve The Smile Has Left Your Eyes. The Smile Has Left Your Eyes için dizinin başrol oyuncusu Seo In Guk ile düet yaptı.

Çocukluk hayali radyo DJ’i olmaktı

jung so min radyo dj

So Min’in gençken yapılacaklar listesindeki şeylerden biri radyo DJ’i olmaktı. Neyse ki, aslında kabinin içinde olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimledi! 2018 yılında SBS Power FM üzerinden yayınlanan Jung So Min’s Young Street adlı bir radyo programı yaptı. Programda Kim Jae Wook, DAY6 ve Seventeen gibi isimlerle sohbet etti.

Çocukları seviyor

jung so min ve yeğeni

2019’da, muhtemelen bugüne kadarki en sevdiği TV programlarından birinde, So Min, kendisi gibi ünlülerin küçük çocuklara bakmakla görevlendirildiği bir eğlence realite şovu olan Little Forest’a katıldı. Miniklere bayılan biri olarak çok eğlendi! Bugüne kadar kendi yeğenlerinin en şirin makaralarını ve fotoğraflarını Instagram’da paylaşıyor.

Birçok dizide rol aldı

Bazen, bir aktrisin etki yaratmak için bir bölümden daha az bir süre ekranda olması yeterlidir. Miss Korea gibi dizilerde unutulmaz küçük roller oynayan So Min’in durumu böyledir. What’s Wrong with Secretary Kim, Abyss, Be Melodramatic ve My Roommate Is a Gumiho‘da gibi yapımlarda kendini gösterdi.

jung-so-min

O bir içe dönük

Hayatlarını halkın gözü önünde yaşamalarına rağmen, tüm ünlüler sosyal kelebekler değildir. Bir keresinde bir hayran, Instagram hikayeleri aracılığıyla So Min’e MBTI tipinin ne olduğunu sordu. Bunun için, onun bir INFJ olduğunu, yani içe dönük olduğunu açıkladı.

Korece bir talk show’da kendisi hakkında konuşması istendiğinde bunu daha da açıkladı. 33 yaşındaki oyuncu, “Kendisine ayrı bir alana ihtiyacı var ama ailemle yaşadığım için odamda bile rahat edemediğim zamanlar oluyor. Duygusal olarak kendime ait bir alana ve zamana ihtiyacım var. “

Bir YouTube kanalı var

Daha çekingen bir kız olsa bile, So Min hayranlarının onun günlük hayatına bir bakış atmasına izin veriyor. YouTube kanalında, yeğenleriyle olan bağının vloglarını ve hatta projelerinden bazı BTS anlarını bulabilirsiniz. Buraya abone olmayı unutmayın!

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu