Jo Yuri ‘GLASSY’ Hanteo’da İlk Haftada 9. En Yüksek Albüm Satışına Ulaştı

2 dk okuma süresi

Jo Yuri’nin solo ilk albümü “GLASSY“, Hanteo Listesinde tarihteki kadın solo albümleri arasında ilk haftadaki en yüksek dokuzuncu albüm satışını elde etti.

7 Ekim’de, eski IZ*ONE üyesi Jo Yuri, “GLASSY” adlı ilk single albümü ile solo çıkışını yaptı. Bu albümde aynı adı taşıyan başlık parçası ve iki b-side şarkı bulunmaktadır.

Jo Yuri 'GLASSY' Hanteo'da İlk Haftada 9. En Yüksek Albüm Satışına Ulaştı

Jo Yuri, Kwon Eunbi’den sonra proje kız grubu IZ*ONE’ın solist olarak çıkış yapan ikinci eski üyesi oldu.

Jo Yuri “GLASSY”, Hanteo’da Bir Kadın Solist için 9. En Yüksek İlk Hafta Albüm Satış Rekorunu Elinde Tutuyor

14 Ekim’de eğlence ajansı Wake One, Jo Yuri’nin ilk single albümü “GLASSY”nin piyasaya sürülmesinden bu yana ilk hafta 75.000 kopyayı aştığını duyurdu.

GLASSY” sadece ilk gününde toplam 37.453 kopya sattı ve yedinci günde (13 Ekim) 8.293 kopya daha satıldı. İlk yedi gün içinde satılan kopya sayısı 75.000 kopyayı geçti.

Kesin olmak gerekirse, Jo Yuri’nin Hanteo’daki “GLASSY” ilk hafta albüm satış tutarı 75.211 kopya, tarihte bir kadın solist için dokuzuncu en yüksek rakam demek oluyor.

jo yuri glassy

Jo Yuri, IU, Taeyeon, BLACKPINK üyeleri Lisa ve Rosé ile Red Velvet üyeleri Wendy ve Joy’un ardından ilk haftada 70.000’den fazla kopya satan yedinci kadın solo sanatçı oldu.

2021 yılı için, Jo Yuri’nin “GLASSY” ilk hafta albüm satış rekoru, bir kadın solist için beşinci en yüksek rekor oldu. Sadece 72.747 kopya satan Red Velvet Joy’un “Hello” şarkısını geride bıraktı.

Şimdiye kadar, iki eski IZ*ONE üyesi, bu yıl Hanteo’da ilk haftada en çok satış yapan ilk 10 kadın solist listesine dahil edildi. Jo Yuri 5. sırada yer alırken, Kwon Eunbi solo çıkış albümü “Open” ile 8. sırada yer alıyor.

jo yuri

Jo Yuri’yi “GLASSY” ile başarılı solo çıkışı için tebrik ederiz!

Jo Yuri’nin “GLASSY” ve Başlık Parçası Kore Müzik Listeleri + iTunes Listelerinde Çıkış Yapıyor

Jo Yuri’nin “GLASSY”, 808 bas ve telli seslerle birlikte bağımlılık yaratan bir kromatik melodiye sahip bir dans-pop tarzı şarkıdır.

Şarkı yayınlandıktan kısa bir süre sonra, çeşitli Kore müzik listelerinde yer aldı. Bugs’ta 2, Genie’de 88 ve MelOn’un eski tablosunda 68. sıradan girdi.

GLASSY” ayrıca Singapur, Tayvan, Hong Kong, Suudi Arabistan, Tayland ve Endonezya dahil olmak üzere en az 11 ülkede iTunes Şarkıları listelerinde ilk 30’a girdi.

Ayrıca, Jo Yuri’nin solo çıkış şarkısı Dünya Çapında iTunes Şarkı Listesi’nde 23 numaradan giriş yaptı.

8 Ekim’deki günlük Kore müzik listelerinde Jo Yuri’nin “GLASSY” şarkısı Bugs’ta 10, MelOn’da 116 ve Genie’de 170 numaradan giriş yaptı.

jo yuri glassy

Gaon Grafiği’nde “GLASSY” 9 Ekim’de sona eren haftanın dijital grafiğine girdi. 2,269,642 dijital puanla 167. sırayı aldı.

Ayrıca, albümündeki üç şarkı da en son haftalık Gaon Download Chart’a girdi. “GLASSY” 17. sırada, “Express Moon” 57. sırada ve “Autumn Box” 100. sırada yer aldı.

Son olarak, “GLASSY” 40.970 kopya satarak Gaon Albüm Listesi’ne 7 ve Gaon Perakende Albüm Listesi’ne 2 numaradan girdi.

Diğer K-Pop haberleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri