Jo Jung Suk ‘Hospital Playlist’ OST’leri: Aktörün Popüler Olan Şarkıları

3 dk okuma süresi

“Hospital Playlist” oyuncusu Jo Jung Suk, eğlence endüstrisinde bir oyuncu olarak çıkış yapmasına rağmen,  söz konusu K-drama için söylediği orijinal şarkılar aracılığıyla sergilediği inanılmaz vokaliyle daha fazla müzikseverin ve dizi izleyicisinin kalbini kazandı.

Jo Jung Suk 'Hospital Playlist' OST'leri

Jo Jung Suk – Aloha (Hospital Playlist Sezon 1 için)

Jo Jung Suk tarafından söylenen “Hospital Playlist” OST’lerinden birinin adı “Aloha”. Orijinal olarak Cool üçlüsü tarafından söylenen aynı adlı 2001 parçasının yeniden çevrimidir.

Jo Jung Suk Hospital Playlist

(Fotoğraf: Instagram: @jament_official)

Jo Jung Suk’un “Aloha”sı hayranlar ve dizi izleyicileri tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Geçen yıl 27 Mart’ta yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Kore müzik listelerinde hızla birinci sırayı aldı ve o zamandan beri yüksek sıralarda yer almaya devam etti. Yayınlanmasından yirmi gün sonra, “Aloha” Kore’nin en büyük müzik platformu MelOn’da en üst sıralarda yer aldı.

Benzersiz bir şekilde, bu “Hospital Playlist” OST’si BTS, GOT7, Apink ve daha fazlasını içeren erkek ve kız gruplarının şarkılarıyla rekabet ediyordu. “Aloha”, tüm Kore müzik listelerinde sürekli olarak ilk sırada yer aldığı için sayısız başarı elde etti.

Jo Jung Suk

(Fotoğraf: Instagram: @jament_official)

Bunun da ötesinde, Jo Jung Suk’un “Aloha” şarkısı Gaon’un dijital ve akış listelerinde 1 numaraya yükseldi. Bu şarkı, Gaon’da toplam 100 milyon dinlenmeyi aştıktan sonra dinleme için platin sertifikası bile aldı.

Aloha” ayrıca Billboard K-pop Hot 100 listesinde 1 numaraya yükseldi ve 2020 MelOn Müzik Ödülleri, 2020 Yılın Markası Ödülleri, 2021 Genie Müzik Ödülleri dahil olmak üzere farklı Kore müzik ödüllerinde birkaç “EN İYİ OST” ödülü kazandı. 2021 Altın Disk Ödülleri ve 2021 Seul Müzik Ödülleri de buna dahil oldu.

Jo Jung Suk – I Like You (Hospital Playlist Sezon 2 için)

Jo Jung Suk, hit “Hospital Playlist” OST “Aloha”dan sonra aynı Kore dizi için “I Like You” başlıklı başka bir dizi müziği yayınladı.

Jo Jung Suk Hospital Playlist

(Fotoğraf: Instagram: @jament_official)

Bu yıl 16 Temmuz’da yayınlanan Jo Jung Suk’un “I Like You”, ünlü K-dramanın ikinci sezonunun beşinci OST’si. Bu, Weather Cast’in 1996 yılında çıkan aynı adlı şarkısının yeniden çevrimi.

Yayınlanmasından birkaç saat sonra, “I Like You” MelOn’un gerçek zamanlı listesine 31. sıradan girdi, Bugs’ta birinci oldu ve Genie’de 17. sıradan girdi.

Jo Jung Suk’un “Hospital Playlist” OST’si Gaon Dijital Listesinde 8 numaraya kadar yükseldi ve birkaç hafta boyunca İlk 10’da kaldı. Ayrıca Billboard K-pop Hot 100 listesinde 10 numaraya indi.

Jo Jung Suk Hospital Playlist

(Fotoğraf: Instagram: @jament_official)

Jo Jung Suk’un oyunculuk dışında birçok müzikalde yer aldığı biliniyor, bu nedenle şarkı söylemek 40 yaşındaki bu oyuncu için zor bir şey değil. Ailesine yardım etmek için para kazanma arzusuyla başlayarak 25 müzikalde rol aldı.

Popüler K-Drama Hospital Playlist Hakkında

“Hospital Playlist”, ilk sezonundaki son bölümüyle %14.080’lik bir başarı elde ettikten sonra kablolu televizyon tarihinin en yüksek reytingli Kore dizilerinden biridir. Ayrıca, bu yıl 17 Haziran’da %10,07 ile tvN’nin tarihindeki en yüksek prömiyer reytinglerini belirledi.

Bu tvN dramasında beş doktoru canlandıran Jo Jung Suk, Yoo Yeon Seok, Kim Dae Myung, Jung Kyung Ho ve Jeon Mi Do yer alıyor.

Hospital Playlist

(Fotoğraf: Instagram: @jament_official)

Dizi, 1999 yılında tıp fakültesine gittiklerinden beri en yakın arkadaş olan 40’lı yaşlarındaki beş doktorun hikayesini anlatıyor. Hikaye boyunca sadece tıp değil, müzik ve ilişkileri de içeren hastane maceralarına atılıyorlar.

“Hospital Playlist” Sezon 1’de, beş doktorun tamamı kendi hayatlarında hem küçük hem de büyük değişiklikler gördü. Ve ikinci sezonda, öncekinden daha çeşitli ve daha derin olan yeni zorluklarla karşılaştılar.

Diğer K-Pop haberleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu