Jeon Yeo Bin’i Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi ve Film

4 dk okuma süresi

Koreli aktris Jeon Yeo Bin, Vincenzo’daki keskin dilli avukat Hong Cha-young olarak bu yıl inkar edilemez bir şekilde hayranlık uyandırdı. Onu tvN dizisinde sevdiyseniz, bu yükselen başrol oyuncusu hakkında daha fazla şey öğrenmek için can attığınıza eminiz. Size yardımcı olmak için daha önce her yeni hayranın Yeo Bin hakkında bilmesi gereken 10 eğlenceli gerçeği bir araya getirdik. Başarılı oyuncuyu yeterince tanıyorsanız, bir sonraki adım onun çeşitli yapımlarını keşfetmek olacaktır.

Jeon Yeo Bin'i Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi ve Film

Aşağıda, Jeon Yeo Bin’i seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken 10 Kore dizi ve filmi sizler için hazırladık.

TV dizisi

Save Me (2017)

Save Me (ayrıca Rescue Me olarak da bilinir), kendisini sözde dini bir tarikatta mahsur kalmış bulan bir kadın (Seo Ye Ji) hakkında psikolojik bir gerilimdir. Eski bir arkadaşı (Taecyeon) onun kurtarılmak istediğini duyduğunda, o ve arkadaşları onun kaçmasına yardım etmek için çalışır

Başrol oyuncular: Seo Ye Ji, Ok Taecyeon, Woo Do Hwan

Live (2018)

Bu suç draması, Hongil Polis Bölgesi için Live ekibini oluşturan polis memurlarının günlük hayatı etrafında dönüyor. Dizinin ilk bölümüne yakından dikkat edin çünkü Yeo Bin, kadınların kendi alanlarında erkekler kadar eşit olduğunu kanıtlamaya kararlı olan dizideki polis memurlarından Han Jung-oh’un arkadaşı olarak konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

Başrol oyuncular: Jung Yu Mi, Lee Kwang Soo, Bae Sung Woo, Bae Jong Ok

Be Melodramatic (2019)

Alternatif olarak Melo Is My Nature adındaki bu romantik komedi, 30’lu yaşlarında eğlence sektöründe çalışan en iyi üç arkadaşı konu alıyor. Yeo Bin özellikle tek kadın yapım şirketini yöneten belgesel yönetmeni Lee Eun-jung’u canlandırıyor. İş yerindeki kararlı doğasının altında, hala erkek arkadaşının ölümüne yas tutan üzgün bir kadın var.

Başrol oyuncular: Han Ji Eun, Chun Woo Hee

Vincenzo (2021)

İtalya’da Güney Kore doğumlu bir Mafya avukatı olan Vincenzo Casano, kendisini iki savaşan grup arasında sıkışıp kaldıktan sonra anavatanına kaçar. Orada, kendini adamış bir avukat olan ve aynı zamanda ülkede kalmasının tek nedeni haline gelen Hong Cha-young ile tanışır.

Başrol oyuncular: Song Joong Ki, Ok Taecyeon

Glitch

Bu yılın Mart ayında, Yeo Bin, Netflix’in yakında yayınlanacak olan orijinal Kore dizisi orijinal Glitch’in baş yıldızı olarak ilan edildi. Gizemli bilim kurgu dizisinde Hong Ji Hyo olarak karşımıza çıkıyor. Dizide mükemmel bir şekilde istikrarlı ve sıradan bir hayatı olan bir kadındır. Bütün bunlar, erkek arkadaşının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla bir gün değişir.

Başrol oyuncular: Nana

Filmler

Merry Christmas Mr. Mo (2017)

Yeo Bin, komedi drama filmi Merry Christmas Mr. Mo’da genç ve eksantrik bir banka memuru olarak küçük bir rol oynuyor. Hikayenin kendisi, ölümcül bir hastalıktan muzdarip küçük bir kasabada yaşayan Mo Geum-san’a odaklanıyor. Son günlerini en iyi şekilde değerlendirmek için, hevesli bir film yönetmeni olan oğlu Stephen ve oğlunun kız arkadaşı Ye-Won ile birlikte Charlie Chaplin’den esinlenen sessiz bir film çekmek için dolaşırlar.

Başrol oyuncular: Ki Joo Bong, Go Won Hee, Yoo Jae Myung

After My Death (2018)

Yakın arkadaşının ani intiharından sorumlu birincil şüpheli olarak gösterilen genç bir öğrencinin hayatı alt üst olur. Masumiyetini kanıtlama arayışındayken sınıf arkadaşları ona sırt çevirince, kendi akıl sağlığı darmadağın olmaya başlar. After My Death, yıldız performansı sayesinde bir dizide En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülü de dahil olmak üzere birçok oyunculuk ödülü kazanan Yeo Bin’in çıkış rolü olarak kabul edilir.

Başrol oyuncular: Seo Young Hwa, Go Won Hee, Jeon So Nee

Forbidden Dream (2019)

Bu gerçek tarihsel drama, Joseon’un en önemli hükümdarı Büyük Sejong ve en parlak bilim adamı Jang Yeong-sil’in 20 yıllık dostluğunu anlatıyor. Han Suk-kyu ve Jang Yeong-sik’in canlandırdığı Kral Sejong’un göksel araştırmaları sürdürürken Choi Min-sik’in hikayesini konu alıyor. Jang bir köle olarak doğdu, ancak yetenekleri sonunda ona bir hükümet pozisyonu kazandırdı.

Başrol oyuncular: Han Seok Kyu, Choi Min Shik, Shin Goo

Secret Zoo (2020)

Secret Zoo, başarısız bir hayvanat bahçesini ayakta tutmakla görevlendirilmiş bir avukatı konu alan absürt bir Güney Kore komedisidir. Sorun şu ki, hiç hayvan yok. Her şey başarısız olduğunda son çözümü ne olacaktır?

Başrol oyuncular: Ahn Jae Hong, Kang Sora, Park Yeong Gyu, Kim Seong Oh

Night in Paradise (2021)

Eski bir gangster, çetesini bırakmasının neden olduğu acımasız bir trajedi yaşadıktan sonra Jeju Adası’na kaçar. Oradayken, hayattan uzun süre vazgeçmiş, ölümcül derecede hasta bir kadınla tanışır ve onunla bağlantı kurar.

Başrol oyuncular: Uhm Tae Goo, Cha Seung Won

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi