BTS Jungkook, EXO Chen, D.O. & Daha Fazlası: Japonya’daki En Popüler K-pop Vokalistleri

2 dk okuma süresi

BTS Jungkook, EXO üyeleri Chen, Baekhyun, D.O., SEVENTEEN DK ve daha fazla K-pop temsilcileri Japonya’daki en popüler şarkıcılar olarak seçildi. Sizce ilk 10’a kim girdi?

Japonya'daki En Popüler K-pop Vokalistleri

Japonya’daki popülerlik oylama sitesi Ranking.net’te küresel yıldız BTS Jungkook, web sitesi tarafından düzenlenen K-pop erkek idol şarkı söyleme yeteneği sıralamasında birinci oldu.

Özellikle, 81 K-pop erkek idol üyesi İlk 10 için yarıştı ve sonuç olarak BTS, SEVENTEEN, EXO, SUPER JUNIOR ve ENHYPEN‘den en iyi vokalistler seçildi.

BTS Jungkook, Japonlar Tarafından 1 Numaralı Erkek K-pop Vokalist Seçildi

BTS’in “altın maknaesi” olan Jungkook, Japon hayranlar tarafından arka arkaya ikinci kez K-pop’un en iyi 1 numaralı vokalisti seçildi.

Jungkook ayrıca 2020 yılında, “K-Pop Erkek İdol Şarkı Performansı” sıralamasında da zirveye yerleşti!

Jungkook, BTS ile performansları da dahil olmak üzere, kendi duygularıyla yeniden yorumlanmış 40’tan fazla yerli ve yabancı şarkıyı coverlayıp yayınladı. Tüm grup şarkılarında ise benzersiz bir vokalist olarak yeteneğini kanıtladı.

Web sitesi ayrıca erkek idolü sesi için övdü, özellikle grubun hareketli koreografisine rağmen nasıl sabit bir şekilde canlı vokal gösterebildiğine şaşırdı.

Onunla birlikte BTS Jimin de 8 numaradan ilk 10’a girdi. İdol, grubun ana dansçısı olmasına rağmen, BTS şarkılarının rengini daha canlı hale getiren benzersiz vokal tonuyla sık sık alkışlandı. Bu durum onun “çok yönlü” bir idol olduğunu kanıtladı.

SEVENTEEN DK, EXO Chen, ENHYPEN Heeseung Japonya’daki En Popüler 10 K-pop Vokalisti Arasına Girdi

K-pop sahnesindeki en üst düzey vokalistler arasında, SEVENTEEN’in vokal ekibi üyeleri, konu şarkı söyleme yeteneği olduğunda zirvede olduklarını kanıtladılar.

SEVENTEEN, DK, Seungkwan ve Woozi’nin vokal alt grubunun beş üyesi arasında sırasıyla 2, 4 ve 10. sırada yer aldı.

Üyelerin sağlam vokal becerileri var ve farklı şarkı söyleme tekniklerine sahip olsalar da birlikte şarkı söylediklerinde senkronizasyon, uyum ve sinerji %100 oluyor.

Ayrıca EXO üyeleri, konu şarkı söyleme becerilerine geldiğinde de “Kral” olduklarını kanıtlıyor. Grubun vokal sıralaması; Chen, Baekhyun ve D.O.  sırasıyla 3, 5 ve 7 numara olarak yer almıştır.

Chen’in inanılmaz bir perdesi, nefes kontrolü ve gücü var. Bir dinleyicinin kalbini delebilecek ilahi bir sese sahip.

Bu arada Baekhyun, baladlar ile herkesi etkileyebilen, geniş bir vokal yelpazesine sahip çok yönlü bir şarkıcıdır.

D.O.‘ya gelince, şarkıcı, aşk şarkılarını söylediği zaman, insanın kulağına gerçekten kendi duyguları gibi gelen riffleri ve müzikleri ile tanınıyor.

Son olarak, Super Junior Yesung ve ENHYPEN Heeseung, ilk 10’u arka arkaya 6 ve 9’da tamamladı.

Yesung, Super Junior’daki dinamikler ve efektler açısından iyi kontrole sahip en güçlü vokallerden biridir. Erkek idol, temiz ve düzgün şarkı söylemekten ziyade, kendine özel sesiyle hayran bırakır; bu yüzden şarkı söylediğinde şarkının acısını ve duygusunu hiç şüphesiz hissedeceksiniz.

ENHYPEN Heeseung sadece 2020’de çıkış yaptı, ancak vokalleriyle şimdiden büyük bir popülerlik kazanıyor. Genç idol mükemmel şarkı söyleme tonlamasını oluşturuyor ve şarkı söyleme tekniğini, özellikle de kafa sesini kullanmayı çok iyi biliyor.

Bu sıralama hakkında ne söyleyebilirsiniz? Aşağı yorumlarda favori sanatçınızı belirtmeyi unutmayın!

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i her gün ziyaret edin.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri