Jang Ki Yong Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Kendinizi adamış bir Kore dizi hayranıysanız, muhtemelen Jang Ki Yong‘u biliyorsunuzdur. Ne de olsa Güney Kore’de Confession Couple, My Mister, Come and Hug Me ve Search: WWW gibi çeşitli TV şovlarında rol alan tanınmış bir başrol oyuncusu. Ayrıca Lee Hyeri ile birlikte yaklaşan fantastik drama My Roommate Is a Gumiho’da erkek başrol olarak oynayacak. Bununla birlikte, şüphesiz halihazırda uzun bir repertuvarı olmasına rağmen, Ki Yong’un yeni açıklanan projesi şimdiye kadarki en büyüğü olabilir.

Ki Yong, Hallyu kraliçesi Song Hye Kyo’nun SBS dizisi Now We Are Breaking Up’da başrol oyuncusu olarak rol alacak. Burada, “zeki ve iyi bir görünüşe sahip, zengin ve popüler bir serbest fotoğrafçı” olan Yoon Jae-guk’u oynadığı açıklandı.

Jang Ki Yong Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Bu Koreli yakışıklı oyuncu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıda, Jang Ki Yong hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için hazırladık.

Aslan burcudur!

Ki Yong, 7 Ağustos 1992’de Güney Kore’nin Ulsan kentinde doğdu ve buradaki tüm astroloji meraklıları için onu Aslan burcu yapıyor.

Bir model olarak başladı

Ki Yong’un eğlence endüstrisindeki kariyeri, 2012 yılında memleketi Ulsan’dan Seul’e model olmayı denemek için taşındığında başladı. İlk işi, Seul Moda Haftası sırasında sokak giyim moda markası General Idea’nın İlkbahar / Yaz koleksiyonu için çalışmasıyla başladı. İş, Ki Yong’un başarılı modellik kariyerine fayda sağladı ve sonunda onun 2014 yılında 9. Model Asya Ödülleri’nde Moda Modeli Ödülü’nü kazanmasını sağladı.

Jang Ki Yong Search www dizi fotoğrafı

2014 yılında oyunculuk çıkışını yaptı

Ki Yong, 2014 romantik dizi It’s Okay That’s Love’da kısa bir rol oynayarak çıkış yaptı. Sonraki üç yıl boyunca Beautiful Mind, The Liar and His Lover, My Mister ve Confession Couple gibi yapımlarda yardımcı roller almaya devam etti.

İlk başrolü K-drama Come and Hug Me içindi

2018’de Ki Yong sonunda ara verdi ve romantik dizi Come and Hug Me için ilk başrolünü aldı. Ki Yong, dizide bir baba için psikopat bir seri katil olan bir polis dedektifi olan Chae Do-jin’i canlandırdı. Çocukken karakteri aktrisin kızı Han Jae-yi’ye aşık olur. Birbirlerine karşı hisleri karşılıklı olarak ortaya çıkarken, ikili sonunda ilişkilerini trajik bir şekilde bozan hastalıklı bir trajediyle ayrılır. Ki Yong, performansıyla 2019 Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

GQ Korea ile yaptığı röportajda oyuncu daha sonra rolün aslında kendisi için zor olduğunu itiraf etti. “Fiziksel ve zihinsel olarak zordu” dedi. “Ama babası yüzünden mağdur olan birinin kızını sevmenin ve polis olduktan sonra canavar babayla yeniden bir araya gelmenin duygusunu merak ediyordum. Kolay olmadı ama o sahneleri çekerken çok şey öğrendim. ”

2019’dan 2020’ye kadar üç kez başrol oldu

Come and Hug Me’deki ödüllü başarısının ardından Ki Yong’un kariyerinin olumlu bir şekilde ilerlediğini söyleyebiliriz. Oyuncu, sadece bir yıl sonra, aksiyon gerilim dizi Kill It (2019), kadın liderliğindeki romantik dizi, Search: WWW (2019) ve gizemli drama Born Again (2020) de dahil olmak üzere art arda üç Kore dizisi en çok izlenen diziler arasında yer aldı.

Ki Yong 3 başrol ile ekranlara geldi

Her gün yürümeyi sever

Sadece koltuğunuzdan buzdolabınıza rahat bir yürüyüşünüzden bahsetmiyoruz. Ki Yong için yürüyüş, egzersiz olarak gördüğü ciddi bir aktivitedir. Bu alışkanlığı, her hafta sonu ailesiyle birlikte yürüyüşe çıktığı zaman genç yaşta kazandı. Bariz fiziksel faydaların yanı sıra, oyuncu zihnini temizlemek için günlük yürüyüş rutininden yararlanır.

“Bir şey için endişelendiğimde hiçbir şey yapmadan evde olduğumda, endişe büyüyor ve doğru düşünemiyorum. Ama biraz temiz hava alırsam ve insanların arasında yürürsem düşüncelerim daha hafif olur” dedi. “Aynı endişe ağır gelmiyor. Düşünmeden yürüyorum ve kendi kendime konuşuyorum. Daha sonra, bu ölçüde endişelenmem gereken bir şey olup olmadığını merak etmeye başladım. ”

Ki Yong hobileri

İçe dönük bir çocuktu

GQ Korea ile aynı röportajda Ki Yong, gençken aslında içe dönük ve çekingen olduğunu açıkladı. Öyle ki, birisiyle yalnız konuşma düşüncesi bile ona akıl almaz bir kaygı verirdi. Sonunda yaşlandıkça kabuğundan çıktı, “Ben model olarak insanların önünde durup bu işi yaparken [bir oyuncu olarak] kişiliğim yavaş yavaş değişmeye başladı.”

IU’nun iki müzik videosunda yer aldı

IU ve Ki Yong’un 2018 dizisi My Mister’da birlikte çalışmadan önce, ikisinin yıllar önce birlikte çalıştığını biliyor muydunuz? Ki Yong, 2013 yılında şarkıcının müzik videolarından ikisinde, yani Red Shoes ve Friday’de, oyunculuk çıkışını yapmadan önce yer aldı.

Aktif hobiler edinmeyi seviyor

Ki Yong’un neredeyse her gün yürüdüğünü düşünürsek, aktif bir yaşam tarzı sürdürmesi şaşırtıcı olmamalıdır. Aslında, çoğu zaman çeşitli sporlarla ilgili olan yeni hobiler edinmeyi seviyor. Ayrı röportajlarda Ki Yong, kayaktan boksa ve karma dövüş sanatlarına kadar çeşitli aktiviteleri denediğinden bahsetti.

Şarkı söyleyebilir!

O bir model, oyuncu, atlet ve görünüşe göre bir şarkıcı! Ki Yong, The Liar and His Lover ve Come Hug Me dahil olmak üzere dizilerinin müziklerine sırasıyla In Your Eyes ve Paradise Tree adlı şarkılarla sakinleştirici sesini verdi.

Aşağıda, onu Güney Kore müzik programı Yoo Hee Yeol’un Sketchbook’unda canlı performans sergilemesini izleyin.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi