iZombie

iZombie Konusu ve Oyuncuları

İsim: iZombie

Yayınlanma Tarihi: 2015 – 2019

IMDb Puanı: 7.9

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera, Polisiye

Sezon Sayısı: 5

Sonuç: İzlenebilir

iZombie aslında ilk olarak çizgi roman olarak ortaya çıkmıştır. 2010 ve 2012 yılları arasında yayınlanan çizgi romanın yapımcılığını, Chris Roberson ve Michael Allred üstlenmiştir. Bu çizgi roman ise daha sonra aynı isim ile televizyona uyarlanmıştır. DC Comics Vertigo markası olan çizgi roman, Rob Thomas ve Dianne Ruggiero tarafından CW kanalı için geliştirilmiş ve 17 Temmuz 2015 tarihinde galası gerçekleştirilmiştir. İlk sezonu 13 bölümden oluşan dizinin, 2019 yılında son sezonu yayınlanmıştır.

iZombie Dizi Konusu

Liv Moore; pembe yanaklı, sevimli ve oldukça disiplinli bir asistan doktordur. Bir gün bulunduğu partinin beklenmedik bir şekilde zombi beslenme ortamına dönüşmesiyle o da bir zombi olur. Yeni zombilerden biri olarak Liv, insanlığını korumak ve açlığını yok etmek amacıyla taze insan beyni yemesi gerekmektedir. Bu yüzden bir adli tıp kurumunda çalışmaya başlar. Fakat yeni beslenme şeklinin cinayetleri çözmesine yardımcı olacak türden olumlu katkısı da olacaktır. Liv, ölen kişilerin anılarını görebilmektedir.

Editör Yorumu

İçimiz dışımız zombi dizisi oldu desem sanırım abartı olmaz. Ama ne olursa olsun bu zombi temalı yapımlar her zaman satıyor. Tüm insanlık olarak bu tür yapımları her zaman beğeniyor ve izliyoruz. iZombie dizisi de, insanı fazla yorup strese sokmayan, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan bir yapım olmuş. Bu yüzden bu diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca en iyi yabancı diziler listemize göz atmayı unutmayın. Keyifli seyirler dilerim.

Oyuncu Kadrosu

Rose McIver (Liv Moore) - iZombie
Rose McIver
Liv Moore
Rahul Kohli (Dr. Ravi Chakrabarti) - iZombie
Rahul Kohli
Dr. Ravi Chakrabarti
David Anders (Blaine DeBeers)
David Anders
Blaine DeBeers
Robert Buckley (Major Lilywhite)
Robert Buckley
Major Lilywhite
Malcolm Goodwin (Clive Babineaux)
Malcolm Goodwin
Clive Babineaux

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir