İzlenmesi Gereken Kim Soo Hyun’un Rol Aldığı 10 Kore Dizi ve Film

5 dk okuma süresi

Kim Soo Hyun, müzikal bir dizide başrol oynamasından bir uzaylıyı canlandırmaya kadar kendisine verilen her rolü başarıyla canlandırdı. Çeşitli oyunculuk ödüllerinin yanı sıra, Hotel del Luna ve Crash Landing on You gibi başarılı Kore dizilerde rol aldığı için Cameos Kralı olarak da adlandırıldı.

İzlemeniz Gereken Kim Soo Hyun'un Rol Aldığı Kore Dizi ve Filmleri

Hala izlemediyseniz Kim Soo Hyun’un oynadığı bu dizileri ve filmleri mutlaka izlenmesi gerekenler listenize ekleyin:

Dream High (2011)

Dream High (2011)

Dream High’dan beri kariyerini takip ediyorsan, kendini Kim Soo-hyun’un gerçek bir hayranı olarak görebilirsin. 2011’de KBS2’de yayınlanan bu müzikal gençlik dizisi Güney Kore’deki genç izleyiciler arasında oldukça popüler oldu. Dream High’ın iyi hissettiren dünyası, altı öğrenciden oluşan bir grubun K-pop yıldızı olma hayallerini gerçekleştirmek için kişisel mücadelelerinin üstesinden gelmeleri gereken Kirin Lisesi’nde geçiyor. Burada Kim Soo-hyun, kırsal kesimden yetenekli bir müzik dahisi olan Song Sam-dong’u oynuyor. Ayrıca Bae Suzy, IU, Taecyeon gibi yıldız oyuncularda yer alıyor.

The Producers (2015)

The Producers, Kore’deki KBS Network’teki büyük şovların arkasındaki insanları takip eden bir ofis komedisidir. Soo Hyun, bir çeşitlilik ve eğlence yapımcısı olan Baek Seung Chan rolünde karşımıza çıkıyor. Seung Chan ve yapımcı arkadaşları genellikle KBS binasının altıncı katındaki ofisinde bulunur. Dizi, yüksek stresli çalışma ve eğlenceli zamanları da ekrana getiriyor. Bu dizide aynı zamanda IU, bir ünlü ve şarkıcı olan Cindy’yi canlandırıyor.

Dolayısıyla bir sahte belgesel olarak yola çıkan The Producers, bu telaşlı, yüksek tempolu dünyaya içeriden bir bakış sunuyor.

The Moon Embracing the Sun (2012)

Soo Hyun’un büyük çıkışı bu tarihi dönem dizisiyle geldi. Soo Hyun, Joseon Hanedanlığı’nda sonunda kral olan kurgusal bir Veliaht Prens olan Lee Hwon’u canlandırdı. Bir Prens olarak, Heo Yeonwoo’ya (Han Ga In) aşık olur ve nişanlanır. Heo Yeonwoo (Han Ga In) maalesef hastalanır ve evlenmeden önce ölür. Yıllar sonra, kral olarak Lee Hwon, gizemli bir şekilde ilk aşkıyla aynı görünen Wol adında bir şamanla tanışır.

The Thieves (2012)

The Thieves, bir kumarhanede güvenli bir şekilde saklanan ve kötü şöhretli bir Çin çitiyle satılmak üzere getirilen, ‘Güneşin Gözyaşı‘ olarak bilinen 20 milyon dolarlık bir elmastır. Bu efsanevi elması çalmak için birlikte çalışırken, elması kendilerine saklamak için hepsinin kendi planları var. Soo Hyun bu filmde Jun Ji Hyun ile beraber rol almıştır.

Jungle Fish (2008)

Jungle Fish (2008)

Soo Hyun, eleştirmenlerce beğenilen TV dizisi Jungle Fish’teki ilk başrollerinden birini aldı. Hayalindeki üniversiteye girmeye çalışan Han Jae Ta adında bir öğrenciyi canlandırdı. Gençler akademik olarak iyi performans göstermeleri ve en prestijli okullara gitmeleri için aşırı baskı altında olduğundan, Güney Kore’deki pek çok kişi bu dokunaklı diziye ilgi gösterdi. Ayrıca dizi, 2008’de Peabody Ödülü kazandı.

Secretly, Greatly (2013)

Üç Kuzey Koreli casus, gizli bir görev için Güney Kore köyünde, kendilerini bir şarkıcı ve lise öğrencisi olarak gizler. Soo Hyun, küçük bir Güney Kore kasabasına sızan Kuzey Koreli bir casus rolünü üstlenir.  Günlerini küçük kasabada geçiriyorlar ve sıradan hayata alışıyorlar. Ta ki bir gün, Kuzey Kore onlara kelimenin tam anlamıyla bir intihar görevi verene kadar! Bu aksiyon komedisi, ilk çıktığında gençler arasında popüler oldu ve ilk gününde neredeyse yarım milyon bilet sattı.

Giant (2010)

Soo Hyun, bu yoğun dönem dramasında Park Sang Min’in karakteri Lee Sung Mo’nun genç halini oynayarak oyunculuğunu kanıtladı. Dizi, Sung Mo, Kang Mo (Yeo Jin Goo ve Lee Beom Soo) ve Mi Joo (Park Ha Young ve Hwang Jung Eum) adlı üç kardeşin büyümesini ve ebeveynlerinin ölümünün intikamını almak için yaptıkları kanlı arayışları izliyor. Giant, 70’ler ve 80’ler boyunca Güney Kore’deki çalkantılı ekonomik patlama sırasında geçiyor. Soo Hyun, bu dizideki rolüyle 2010 SBS Drama Ödülleri’nde Yeni Aktör Ödülü kazandı.

Kim Soo Hyun hayranı olarak onun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsan sana güzel bir haberimiz var. Başarılı Hallyu yıldızı Kim Soo Hyun hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için sıraladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/hallyunun-en-iyi-aktorlerinden-kim-soo-hyun-hakkinda-bilmeniz-gereken-10-sey/

Real (2017)

Soo Hyun’un daha karanlık bir tarafını görmek istiyorsanız, o zaman bu neo-noir aksiyon filmini mutlaka izlenmelisiniz. Karanlık kurgusal bir şehrin arka sokaklarında suçlu bir sorun giderici ve hırslı kumarhane sahibi Jang Tae Yeong’u canlandırıyor. Uyuşturucu bağımlısı bir dünyada, Tae Young, üstesinden gelmeye çalıştığı tamamen farklı bir kişiliği gösterir. Doğrusal olmayan cesur film farklı yönlerden eleştirildi, ancak Soo Hyun’un performansı kaçırılmayacak şekilde iyiydi.

My Love from the Star (2013)

Kim Soo-hyun, Kore’nin Josen hanedanlığı döneminde Dünya gezegenine inen 400 yaşındaki uzaylı Do Min-joon’u canlandırıyor. Yüzyıllardır Dünya’da dolaşırken, nihayet kendi gezegenine dönebileceği günü özlüyor. Sonuç olarak Min-joon, insanların hayatlarına ve işlerine karışmamasının daha iyi olduğuna inanarak çoğunlukla yalnız vakit geçirir. Popüler aktris Cheon Song-yi’ye (Jun Ji-hyun) aşık olunca tüm bunlar değişir ve hayatının dramatik olaylarına sürüklenir.

It’s Okay to Not Be Okay

It’s Okay to Not Be Okay, bir bakıcı ile bir çocuk kitabı yazarı arasında gelişen romantizmi konu alıyor. Dizide Kim Soo-hyun, otistik ağabeyi Moon Sang-tae’ye bakmaktan sorumlu olan Moon Gang-tae adında iyi bir bakıcı rolündedir. Karakterinin karşısında yer alan Seo Ye ji‘nin canlandırdığı soğuk ve antisosyal Ko Moon-young.

İyileşmeye giden yol, geçmişlerinin peşini bırakmayan ve en derin yaralarının etrafına yüksek duvarlar ören Gang-tae ve Moon-young için kolay değil. Ancak dizi ilerledikçe birbirlerinin acılarını gidermeye ve duygusal travmalarını geride bırakmaya çalışıyorlar.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler