İzlemeniz Gereken En İyi 10 Medikal Kore Dizisi

4 dk okuma süresi

İzlenecek ilginç Kore dizileri mi bitiyor? Doktorların, hemşirelerin ve daha fazlasının heyecanlı dünyasına, izlemeniz gereken en ilgi çekici 10 Kore medikal TV dizisi ile kendinizi tedavi edin.

Aşağıda konusu ve oyuncu bilgileriyle liste yer almaktadır.

Hospital Playlist

Hospital Playlist

20 yıldır yakın arkadaş olan beş doktor, aynı hastanede iş bulurken birbirleriyle yeni bir yolculuğa çıkar. Müziğe olan sevgilerini paylaşmak ve günlük hayatlarının stresiyle başa çıkmak için bir grup kurarken, zorlu alanlarının iniş çıkışlarını birlikte yaşarlar.

Oyuncular: Jo Jung Suk, Yoo Yeon Seok, Jung Kyung Ho, Kim Dae Myung, Jeon Mi Do

Hospital Ship

Hospital Ship

Üç yorgun ordu doktoru, yeni bir başlangıç ​​ararken, kendi bireysel aksiliklerinden geri adım atmaya çalışır. Birlikte, bir hastane gemisine katılırlar ve diğer tıp uzmanlarıyla birlikte uzak adalarda imkânsız yaşamaya meyillidirler.

Oyuncular: Ha Ji Won, Kang Min Hyuk, Lee Seo Won

Dr. Romantic

Dr. Romantic

Romantik dizi, kariyerinin zirvesinde aniden gözden düşen, bir zamanlar ünlü bir cerrah olan Kim Sa Bu’u konu alıyor. Pek çoğunun bilmediği gibi, aslında Kim Öğretmen adıyla gittiği ve kendisini Dr. Romantic olarak adlandırdığı küçük, kırsal bir kasabada kasaba doktoru olmak için işinden ayrıldı. Sonunda, zenginlik ve şöhret peşinde koşan bir doktor olan Kang Dong Joo ve geçmişinde yaptığı bir hata yüzünden yaralanmış genç bir cerrah olan Yoon Seo Jung ile yolları kesişir. İkili Kim Öğretmen ile etkileşime girdikçe hayatları sonsuza dek değişecek. Dizinin ayrıca Dr. Romantic 2 adında devamı vardır. Yeni kadroya ise Lee Sung kyung ve Ahn Hyo seop dahil olmuştu.

Oyuncular: Han Seok Kyu, Yoo Yeon Seok, Seo Hyun Jin

Good Doctor

Good Doctor

Otizm ve savant sendromu tanısı alan genç bir doktor, hastanede çocuk doktoru olarak kabul edilir. Orada, hastalardan ve tıp çalışanlarından gelen önyargıların üstesinden gelir ve hastalığının getirdiği ender beceriyi kullanmaya değer olduğunu kanıtlar. Dizi, Hollywood aktörü Freddie Highmore’un oynadığı aynı adlı şovla bir Amerikan uyarlamasına ilham verdi.

Oyuncular: Joo Won, Moon Chae Won, Joo Sang Wook

Doctors

Doctors

Sert ve mesafeli Yoo Hye Jung, okulunda her zaman zorba olarak biliniyordu. Asi kişiliği, çocukluğuna damgasını vuran travmatik olaylardan kaynaklanıyor. Ancak, kendisini ünlü bir beyin cerrahına dönüştürmeye yardımcı olan şefkatli bir profesör olan Hong Ji Hong ile tanıştığı anda tüm hayatı yön değiştirir.

Oyuncular: Park Shin Hye, Kim Rae Won, Lee Sung Kyung, Yoon Kyun Sang

Kill Me, Heal Me

Kill Me, Heal Me

Dokunaklı bir romantik drama olan Kill Me Heal Me, çocuk istismarı ve dissosiyatif kişilik bozukluğu konularını ele alıyor. Dizi, zengin bir şirketin varisi olan ve çocukken yaşadığı yaşamı tehdit eden travmatik olaylardan gelişen çoklu kişilik bozukluğundan muzdarip Cha Do Hyun’u konu alıyor. Öngörülemeyen yedi kişiliğini kontrol altında tutmasına yardımcı olan kişi, Do Hyun’a gizlice yardım eden birinci sınıf psikiyatri asistanı Oh Ri Jin’dir.

Oyuncular: Ji Sung, Hwang Jung Eum, Park Seo Joon

Doctor Stranger

Doctor Stranger

Doctor Stranger, sevgilisi Song Jae-hee ile Kuzey Kore’den güneye kaçan genç bir doktor olan Park Hoon’u konu alıyor. Güney Kore’ye güvenli bir şekilde varır ama yol boyunca sevdiği kadını kaybeder. Daha sonra, ülkenin en iyi hastanelerinden biri olan Myungwoo Üniversite Hastanesinde çalışıyor ve burada tıpkı Jae-hee’ye benzeyen ancak kim olduğunu bilmediğini iddia eden bir kadınla tanışıyor.

Oyuncular: Lee Jong Suk, Jin Se Yeon, Kang So Ra, Park Hae Jin

Yong Pal

Yong Pal

Başka türlü yetenekli bir cerrah olan Kim Tae Hyeon, kız kardeşinin tıbbi faturalarını ödeyebilmek için çaresizlik içinde hizmetlerini gangsterlere ve yozlaşmış plütokratlara sunmaya başlar. Bir başka ev görüşmesinin ortasında, kendisini tıbbi olarak komaya giren bir chaebol varisi Han Yeo Jin’i kurtarmak için gizli çalışmalarını riske atarken bulur.

Oyuncular: Joo Won, Kim Tae Hee, Jo Hyun Jae, Chae Jung Ahn

Life

Life

Kişisel kan davaları, şefkatli acil tıp uzmanı Ye Jin-woo, hastanesinin yeni atanan başkanına kafa tuttuğunda, Güney Kore’nin en iyi tıp merkezlerinden birinin operasyonlarını rahatsız eder.

Oyuncular: Lee Dong Wook, Jo Seung Woo, Won Jin Ah

A Poem a Day

A Poem a Day

Gelecek vadeden şair Woo Bo Young, bunun yerine fiziksel bir terapist olma hayallerini bırakır. Şimdi üç yıldır sahada çalışıyor, hayatı hastane ekip lideri Ye Jae Wook ve fizik tedavi stajyeri Shin Min Ho ile iç içe geçince günlük rutini değişiyor.

Oyuncular: Lee Yoo Bi, Lee Joon Hyuk, Jang Dong Yoon

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu