İzlemeniz Gereken En İyi 10 Güney Kore Savaş Filmi

4 dk okuma süresi

İyi bir aksiyon filmini de takdir eden bir Kore dizi meraklısıysanız, sizin için mükemmel bir seçimimiz var! Tarihten de ilham alan kurgu savaş filmlerini mutlaka izleme listenize almalısınız.

Aşağıda, izlemeniz gereken 10 heyecan verici Güney Kore savaş filmini sıraladık:

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Güney Kore Savaş Filmi

The Battleship Island

Birinci Dünya Savaşındaki olaylara dayanarak, Japonlar, Nagazaki’nin eteklerindeki bir adada yaklaşık 400 Koreli işçiyi rehin tutuyor. Hashima Adası’nda kömür madenciliği ve sert işçiliğe zorlanarak, ağır güvenlikli bölgeden kaçmaya çalışıyorlar. Bu 1945 tarihi kurgu filmi, anavatanlarına dönmek için her şeyi bir kez daha riske atan insanların hayatlarını derinlemesine ekranlara getiriyor.

Başrol Oyuncular: Song Joong Ki, So Ji Sub, Hwang Jung Min, Lee Jung Hyun

The Great Battle

General Yang Manchun ile birlikte Goguryeo birlikleri ve İmparator Li Shimin liderliğindeki Çin Tang hanedanı arasında Ansi Kalesi için 88 günlük savaşı konu almaktadır. Kore toplumu, Manchun’un emirleri yerine getirmesi durumunda önlenebilir bir kayıp için yas tutarken ikincisi savaşı kazanır. Bir Goguryeo savaşçısı olan Sa-mool, görünüşte beceriksiz generali öldürmek için gönderilirken, sonunda Manchun’un eylemlerinin ardındaki gerçek nedeni keşfederler.

Başrol Oyuncular: Nam Joo Hyuk, Seolhyun, Jo In Sung, Park Sung Woong

Northern Limit Line

Ülkelerinde düzenlenen 2002 FIFA Dünya Kupası Güney Kore’nin dikkatini dağıtırken, Kuzey Kore bu fırsatı kendi planları için kullanıyor. Güney Kore Savaş Gemisi Chamsuri 357’nin koruması düşürüldüğünde, beklenmedik bir şekilde Kuzey Kore Donanması tarafından saldırıya uğrar ve iki kuvvet arasında ölümcül bir savaş başlatır. Film, genellikle Yeonpyeong’un İkinci Savaşı olarak bilinen gerçek bir olaya dayanıyor. Orada, karşılaşma sonunda altı kişi hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı.

Başrol Oyuncular: Lee Hyun Woo, Jin Goo, Lee Chung Ah, Kim Mu Yeol

Operation Chromite

Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ittifak, Kore tarihini büyük ölçüde şekillendiren 1950 yılına dayanıyor. Kuzey Kore Güney’i işgal ederken, General MacArthur liderliğindeki ABD, Güney Kore’ye yardım etmek ve onu savunmak için birlikler gönderiyor. Güney Kore birlikleri, düşmanın taktiklerini öğrenmek ve planlarında önemli bilgiler toplamak için kendilerini Kuzey Kore ordusu askerleri olarak gizler.

Başrol Oyuncular: Liam Neeson, Lee Jung Jae, Lee Beom Soo, Jin Se Yeon

In Love and War

Düğününü planlayan Park Seol-hee ve antikomünist müstakbel kocası, Kore işgalinden kaçarken ayrılır. Yeni Kuzey Kore kuralları ve yetkileri uygulandığında, o ve köyünün geri kalanı kendilerini güvende tutmak için işbirliği yapmaktan başka çareleri kalmaz. Kim Jeong-woong adında bir Kuzey Koreli Teğmen, daha önce tanıştıklarını bilmeden ona aşık olunca hayatı daha da karmaşık bir hal alır. 

Başrol Oyuncular: Kim Joo Hyuk, Jung Ryeo Won, Won Young Choi, Yoo Hai Jin

71: Into the Fire

Güney Kore ordusunun 71 genç askeri, kendilerini bir orta okula sızmaya çalışan elit bir Kuzey Kore tugayını tek başına savuştururken bulur ve gerilim yükselir.

Başrol Oyuncular: Kwon Sang Woo, Cha Seung Won, Kim Seung Woo, Kim Hye Seong

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

Lee Jin-tae ve Lee Jin-seok kardeşler ayrılır ve iki karşıt Koreli gruba alınır. Jin-tae, küçük kardeşini korumak için cesurca çalışır ve Jin-seok’un özgürlüğü karşılığında bir madalya kazanmak için eğitim alır. Pyongyang Savaşı da dahil olmak üzere hayatı tehdit eden görevleri deneyimler. Ve kendisi ile bir zamanlar sevdiği kardeşinden korkan Jin-seok arasında bir sürtüşmeye neden olur.

Başrol Oyuncular: Won Bin, Jang Dong Gun, Lee Eun Ju, Gong Hyung Jin

Welcome to Dongmakgol

İki Güney Koreli asker, üç Kuzey Koreli asker ve bir ABD savaş pilotu, üç taraf arasındaki savaştan tamamen habersiz olan bir dağın içine sıkışmış çok uzak bir köy olan Dongmakgol’da tesadüfen buluşur. Aralarında bir çatışma çıktığında ve ardından köyün yiyecek stokunu mahvettiğinde, kasaba halkının ayağa kalkmasına yardımcı olmak için askerler ateşkes yapar. Geçici barışları sırasında, karşı ekipler, bombalama ile Dongmakgol’u tehdit ettiğinde kısa sürede birlikte çalışmayı öğrenirler.

Başrol Oyuncular: Kang Hye Jung, Jung Jae Young, Shin Ha Kyun, Lim Ha Ryong

Steel Rain

Kuzey Kore’de hükümete karşı ani bir isyan başlar ve başkanlarını ağır şekilde yaralar. Onu güvende tutmak ve bir Kore savaşının başlamasını engellemekle görevli eski Kuzey Kore Özel Kuvvetler ajanı Eom Chul-Woo, nöbetinde Kuzey Kore lideriyle Güney’e kaçar.

Başrol Oyuncular: Jung Woo Sung, Kwak Do Won, Kim Kap Soo, Kyeong Yeong Lee

The Front Line

Kore Savaşı’nı durdurmak için emredilen ateşkese rağmen, Kuzey ve Güney Kore arasında bir sınır görevi görecek bir toprak parçasını fethetmeye çalışan iki karşıt birlik için savaş henüz bitmedi.

Başrol Oyuncular: Go Soo, Kim Ok Bin, Shin Ha Kyun, Ryu Seung Soo

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler