IU, 4 Yıl Sonra İlk Kez Melon Müzik Ödüllerine Katılacak

3 dk okuma süresi

IU, dört yıl sonra ilk kez Kakao Entertainment’ın 2021 Melon Müzik Ödülleri’nde (MMA) yer alacak! Ve Uaenas onun MMA performansı için oldukça heyecanlı!

Daha fazla detay için okumaya devam edin.

IU, 4 Yıl Sonra İlk Kez Melon Müzik Ödüllerine Katılacak

IU, Dört Yıl Sonra İlk Kez 2021 MMA’da Görünecek

IU, 2021 Melon Müzik Ödülleri’nde boy gösterecek ve etkinlikte örnek bir performans sergileyecek.

IU, 2017’de “Palette” ve “Two Flower Bookmarks”ı yayınladı. “MMA 2017” sırasında Top 10, Söz Yazarı ve Yılın Albümü dahil olmak üzere üç ödül kazandı.

O zaman, performansına yaklaşık 60 müzisyenden oluşan bir koro eşlik etti. Performans seyircide büyük bir yankı uyandırdı ve en iyi performansı gösterdiği için övüldü.

IU Melon Ödülleri

Özellikle IU’nun 19 Ekim’de yayınlanan yeni şarkısı “Strawberry Moon” MMA 2021’de canlı olarak seslendirilecek. Bu, IU’nun 8 kişilik bir grup eşliğinde “Strawberry Moon” ile ilk canlı performansı olacak.

Melon Müzik Ödülleri, müzik platformu Melon tarafından düzenleniyor. 4 Aralık’ta saat 18.00‘de (KST) çevrim içi ve canlı olarak gerçekleştirilecek.

IU, Kasım Ayında Acha Sıralamasında En Üst Sırada

IU, Kasım ayının ikinci haftasında idol tablosu Acha sıralamasında ilk sırada yer aldı.

20 Kasım’da yayınlanan idol tablosunda, Kasım ayının 2. haftasında (8 Kasım – 14 Kasım arası) Acha sıralamasında, 1.260 dijital müzik puanı, 4.889 YouTube puanı ve 1.296 sosyal puanlar olmak üzere toplam 7.455 puanla ilk sırada yer aldı.

IU

OKUMAK İSTERSENİZ: aespa ‘Savage’, TWICE ‘The Feels’ ve Daha Fazlası: Ekim 2021’de En Çok İzlenen Kadın K-Pop Müzik Videoları

Ayrıca IU, 19 Ekim’de yayımladığı 5. albümü “LILAC“ın üzerinden yaklaşık yedi ay sonra çıkan dijital single’ı “Strawberry Moon” ile farklı müzik sitelerinde birincilik kazandı. Güçlü bir kadın solist olmanın gücünü bir kez daha kanıtladı.

IU, “Strawberry Moon” single’ı ile bir kez daha “solo kraliçe” olarak popülaritesini kanıtladı. Sadece müzikte değil, film çekimlerinde ve birçok reklamda modellik yapmaktadır.

AYRICA OKUYUN: 2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri

IU, Endüstri Profesyonelleri Tarafından 2021’de En İyi K-Pop Solisti Seçildi

IU

IU, 14 oyla listede ikinci sırada yer aldı. 2021, IU’nun çıkışından bu yana 14. yılı ve 29 yaşına girecek. Bunun dışında IU’nun bu yıl çıkardığı yeni albümü “LILAC”, müzikal anlatımıyla dikkatleri üzerine çekti. “LILAC”, yirmili yaşlarının hikayelerini ve hayatının o kısmını nasıl kapatacağını anlatan bir albüm olarak biliniyor.

Son yayını “Strawberry Moon” da halkın beklentilerini aştı. Liste takibine dahil olmayan şarkısını gece yayınlamasına rağmen müzik listelerini devralarak bir müzisyen ve solist olarak gücünü kanıtladı.

IU ‘Strawberry Moon’ Haftalık Melon Listesinde İlk Sırada

Melon grafiği, IU’nun “Strawberry Moon” şarkısının geçen Ekim ayında piyasaya sürüldükten sonra Melon Top 100′ün zirvesine çıktığını ortaya koydu.

IU strawberry moon

“Strawberry Moon”, IU’nun narin vokallerini, rüya gibi sesini ve benzersiz ama canlandırıcı piyano eşliğini içeren bir pop-rock tarzıdır. Uaenas’tan çok fazla sevgi alıyor. IU ayrıca şarkıyı bestelediği için itibar kazanıyor.

KAÇIRDIĞINIZ DURUMDA: BLACKPINK Lisa, ITZY ve Daha Fazlası: Ekim 2021’de Instagram’da En Çok Takipçi Kazanan Kadın K-Pop İdolleri

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri