K-Pop

ITZY, İlk Haftasında En Yüksek 3. Albüm Satışına Sahip K-pop Kız Grubu Oldu

ITZY, yeni mini albümleri “CHECKMATE” sayesinde, Hanteo Chart’ta tarihteki en yüksek üçüncü ilk hafta albüm satışlarına sahip K-pop kız grubu oldu. EP’nin ilk yedi gününde ne kadar sattığını öğrenmek için okumaya devam edin.ITZY

ITZY, Hanteo Tarihinde 3. En Yüksek İlk Hafta Albüm Satışlarıyla K-pop Kız Grubu Oldu

15 Temmuz’da ITZY, “SNEAKERS” başlık şarkısı ve İngilizce versiyonunun yanı sıra beş B-side parçayı içeren, merakla beklenen mini albümleri “CHECKMATE”i yayınladı.

 “CHECKMATE” 15 Temmuz’dan 21 Temmuz’a kadar toplam 472.395 kopya sattı ve bu da K-pop kız grubunun kariyerlerinde ilk haftadaki en yüksek albüm satışlarına işaret ediyor. Beşlinin geçen yılın Eylül ayında ilk stüdyo albümleri “CRAZY IN LOVE” tarafından belirlenen 259.705 kopyalık bir önceki ilk hafta satış rekorunu neredeyse ikiye katladı.

ITZY

Özellikle mini albümün ITZY’nin ilk hafta satışları için kişisel rekorunu kırması sadece iki gün sürdü. EP, 1. Günde 251.059 kopya sattı ve 2. Günde 25.450 kopya sattı ve toplam 275.000’den fazla kopya sattı.

ITZY için yeni bir rekor kırmanın yanı sıra, “CHECKMATE” aynı zamanda Hanteo tarihindeki herhangi bir K-pop kız grubunun üçüncü en yüksek ilk hafta albüm satışlarına ulaştı. Mini albüm, 21-27 Mart tarihleri arasında 443.922 kopya satan Red Velvet’in “The ReVe Festival 2022 – Feel My Rhythm” albümünü geride bıraktı.

Ayrıca ITZY, BLACKPINK, Red Velvet ve aespa’nın ardından ilk haftasında 400.000 kopya satan dördüncü K-pop kız grubu oldu.

itzy-checkmate

Bugüne kadar, ilk haftasında en çok satan kız grubu albümleri, aespa’nın “Girls” (1,12 milyon kopya ile), BLACKPINK’in “THE ALBUM” (689.066 kopya ile) ve IZ*ONE’ın “Oneiric Diary” (ile 389.334 kopya).

Ayrıca, ITZY’nin “CHECKMATE” albümü, tüm K-pop albümlerinin ilk hafta satışlarında ilk 100’e 49 numaradan girdi ve 471.312 kopya satan Stray Kids’in “Christmas EveL”inden sonra yer aldı.

ITZY’yi yeni tarihi başarılarından dolayı tebrik ederiz!

ITZY’nin ‘CHECKMATE’, ‘SNEAKERS’ Circle Listelerine Girdi

Diğer yandan, ITZY’nin “CHECKMATE” albümünün 10-16 Temmuz haftasında en çok satan 1 numaralı albüm olduğu açıklandı. Mini albüm, yayınlandığı tarihten bu yana sadece iki gün içinde Güney Kore’de toplam 700.000 kopya sattı.

Dikkat çekici bir şekilde, “CHECKMATE” söz konusu hafta boyunca yarım milyon kopyayı aşan tek albüm. EP ayrıca 278.645 kopya satarak Circle Retail Albüm Listesi’ne 1 numaradan giriş yaptı.

ITZY

Albümün başlık şarkısı “SNEAKERS” da çeşitli Circle Charts’a girdi. Parça 3.454.258 dijital puanla dijital listede 106. sırada yer aldı.

“SNEAKERS” ayrıca akış listesine 197 numaradan ve indirme listesine 16 numaradan girdi. “CHECKMATE”in B-side şarkıları da indirme listesine giriş yaptı ve “RACER” 74. sırada yer aldı. “WHAT I WANT” 75 Numara, “DOMINO” 77, “Free Fall” 81, “365” 86 ve “SNEAKERS” (İngilizce Versiyon) 106. sırada yer aldı.

Son olarak, ITZY, önceki hafta 38. sırayı aldıktan sonra en son Circle Social Chart’ta 30. sıraya yükseldi. Sosyal listede aespa, IVE, (G)I-DLE, LE SSERAFIM ve Secret Number’dan sonra altıncı en yüksek sıralarda yer alan dördüncü nesil kız grubudur.

ITZY’nin 72,9 milyon kez izlenen “SNEAKERS” müzik videosunu buradan izleyin!

Daha fazla K-pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu