ITZY’nin ‘CHECKMATE’i Bu Ön Sipariş Sayısına Ulaşan 4. Kız Grubu Albümü Oldu

3 dk okuma süresi

ITZY’nin “CHECKMATE”i etkileyici sayıda ön sipariş aldı. Geçtiğimiz yıllarda bu başarıyı sadece üç K-pop kız grubu albümü başardı. Mini albümün şu ana kadar kaç ön sipariş kaydettiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

itzy-checkmate

‘CHECKMATE’, Bu Ön Sipariş Sayısına Ulaştı

15 Temmuz’da JYP Entertainment, ITZY’nin “CHECKMATE” için ön sipariş sayısını basın bültenleri ve kız grubuyla bir röportaj aracılığıyla duyurdu. Şirket, “CHECKMATE”in 14’ü öğleden sonra itibarıyla toplam 720,665 ön siparişe ulaştığını duyurdu.

Bu sayı, ITZY’nin kariyerlerindeki en yüksek stok ön sipariş sayısına işaret ediyor. Ayrıca, “CHECKMATE” şu anda 700.000 stok ön siparişe ulaşan dördüncü K-pop kız grubu albümü konumunda!

ITZY

Bu dönüm noktasına ulaşan ilk üç kız grubu albümü aespa’nın “Girls”, BLACKPINK’in “THE ALBUM” ve TWICE’ın “Formula of Love: O+T=<3” albümü oldu.

720.000’den fazla ön siparişle ITZY’nin “CHECKMATE” albümü şimdi TWICE’ın “Formula of Love”ını (700.000 ön siparişle) geçti. Sadece JYP Entertainment tarafından yayınlanan en çok ön sipariş verilen üçüncü albüm değil, aynı zamanda tarihte en çok ön sipariş verilen üçüncü K-pop kız grubu albümüdür.

Stray Kids’in “ODDINARY” ve “NOEASY” albümleri en çok ön sipariş verilen JYPE albümleri olurken, aespa’nın “Girls” ve BLACKPINK’in “THE ALBUM” albümleri K-pop kız grubu albümleri arasında en yüksek ve ikinci stok ön sipariş sayısına sahip!

ITZY

“CHECKMATE” için ön siparişlerin sayısı ile ITZY, Circle Chart’ta (eski adıyla Gaon Chart) 2,3 milyon kopyayı aşacaktı.

Bu arada, ITZY’nin “CHECKMATE” albümü bugün saat 13:00’te yayınlanacak. Başlık şarkısı “SNEAKERS”ın müzik videosu ile birlikte!

Ayrıca okuyun: ITZY Temmuz Geri Dönüşünü ve ‘CHECKMATE’ Dünya Turu Tarihlerini Açıkladı

ITZY, “SNEAKERS” MV’sinde İzlenecek Ana Noktayı Paylaştı, Başlık Şarkısını Tanıttı

ITZY’nin “CHECKMATE” için stok ön siparişlerinin açıklanmasıyla birlikte gelen röportajda kız grubu, albümün başlık şarkısı “SNEAKERS” hakkında konuştu. Özellikle parçanın müzik videosunda dikkat edilmesi gereken ana noktadan bahsettiler.

itzy-checkmate

“SNEAKERS”ı tanıtması istendiğinde, Yeji, “Yeni şarkı ‘SNEAKERS’, ‘Kalplerimizi takip ederek birlikte özgürce ve tereddüt etmeden daha uzağa koşalım’ mesajını içeriyor. Kendimizi iyi hissettiren en sevdiğimiz spor ayakkabılarımızla karşılaştırdık, umarım şarkıyı dinleyecek olanlar kendilerini özgür hissettirecek kendi ‘SNEAKERS’larını bulurlar.”

Yuna ekledi, “Bu şarkıyı ilk duyduğumda, ‘ITZY’nin yazı geldi!’ hissine kapıldım. Ritim ve melodi çok heyecan verici ve canlı, bu da onu heyecanlandırdı.”

ITZY’nin “SNEAKERS” MV’sinde izlenmesi gereken en önemli nokta hakkında Ryujin, “İzlenmesi gereken nokta, çağların, Orta Çağ’dan, modern çağdan, bugünden ve gelecekten geçişidir. Ayrıca üyelerin muhteşem görsellerine ve enerjik koreografimize dikkat etmek isteyebilirsiniz.”

itzy

Lia, “Müzik videosu, ‘SNEAKERS’ın her çağa yayılma hikayesini anlatıyor. Bunların arasında, zamanın geçişini gösteren görseller ve grup performansları kayda değer.” “Müzik video çekim sitesinde zamanla değişen üyelerin tarzını ve atmosferini görmek gerçekten eğlenceliydi.” diye devam etti.

Röportaj devam ederken, ITZY Chaeryeong “SNEAKERS” koreografisindeki ana noktaları açıkladı. Sonunda bir taç pozu daha hazırladıklarını ve insanı ayakkabı giyiyormuş gibi hissettirecek hareketler olduğunu söyledi.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE