It’s Okay to Not Be Okay Konusu – Oyuncular

3 dk okuma süresi

Drama: It’s Okay to Not Be Okay / Psycho But It’s Okay

Hangul: 사이코지만 괜찮아

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 9.3

Dizisel.com Puanı: 8.5

Tür:  Romantik, Dram, Psikolojik

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm

Yönetmen: Park Shin-Woo

Senarist: Jo Yong

 It’s Okay to Not Be Okay Konusu

Bir ruh sağlığı hastanesinde hasta bakıcı olarak çalışan Moon Gangtae (Kim Soo‑hyun) ile ünlü bir masal yazarı olan fakat antisosyal kişilik bozukluğuna sahip Ko Moonyoung (Seo Ye‑ji) arasındaki ilişkiyi konu almaktadır.

Fragman

Karakterler

Moon Gangtae (Kim Soohyun): Yıllardır ruh sağlığı merkezlerinde görev almaktadır. Küçük yaşta annesini kaybettiği için otizm bozukluğuna sahip abisinin bakımını üstlenmiştir. İnsanlarla kolay samimiyet kuran biri değildir. Ko Moon‑young ile tanışınca ortak geçmişleri zamanla ortaya çıkmaya başlar.

Ko Moonyoung (Seo Yeji): Ünlü bir masal yazarıdır. Babası demans hastalığına sahiptir ve bir hastanede yatmaktadır. Annesinden ise haber alamamaktadır. Antisosyal kişilik bozukluğuna sahiptir. İnsanlara veya hayvanlara kolayca zarar verme eğilimi vardır. İstediklerini hemen elde etmek ister ve bunu net bir şekilde ifade eder.

Moon Sangtae (Jeongse Oh):  35 yaşında otizm bozukluğuna sahip bir adamdır. Tüm bakımını kardeşi üstlenmiştir. Küçük yaşta annesinin ölümüne şahit olduğu için travma geçirmiştir ve kelebeklerden korkmaktadır. Yazar Moon‑young’un büyük hayranıdır.

Nam Juri (Park Kyuyoung): Gang‑tae ile iş arkadaşıdır ve ondan hoşlanmaktadır.

Yoo Seungjae  (Park Jinjoo): Moon‑young’un şirketinde görevlidir.

It's Okay to Not Be Okay oyuncuları

It’s Okay to Not Be Okay oyuncuları

Editör Yorumu

2020 yılı Kore dizileri açısından iyi geçmeye devam ediyor. Daha önce fantastik, zaman yolculuğu ya da komedi türlerinin klişeleri içerisinde iyice sıkılmaya başladığımız dönemde bu tarz diziler gerçekten altın değerinde oluyor. Diyaloglar üzerinden ilerleyen ve müthiş bir senaryosu olmamasına rağmen oyunculukların çok iyi olması sebebiyle kendini izletmeyi başaran bir diziydi.

Kim Soohyun askerden döndükten sonra Hotel Del Luna ve Crash Landing on You dizilerine konuk oldu. It’s Okay to Not Be Okay dizisiyle ise başrol olarak karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır büyük projelerde yer almadığı için beklentim oldukça yüksekti ve beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim.

Seo Yeji ve Jeongse Oh’a ayrı bir parantez açmam gerekiyor. Dizilerde ya da filmlerde psikolojik rahatsızlığa sahip karakterleri layıkıyla canlandırmak kolay değildir. Antisosyal kişilik bozukluğu ve Otizm’i çok iyi canlandırdıklarını düşünüyorum.

Seo Ye‑ji yani karakter olarak Ko Moonyoung, isteklerini elde etmek için her şeyi yapabilen, şiddet eğilimli bir kadını canlandırıyor. Antisosyal kişilik bozukluğuna sahip bireylerin toplum kurallarına aykırı hareket etme eğilimleri vardır. Yineleyen saldırgan davranışlar gösterirler.  Yani başkalarının güvenliğini umursamazlar. Hatta çoğu durumda da pişmanlık duymazlar. 

Dizi, küçük bir yerleşim yerinde karakterler arasındaki diyaloglar ve olaylar üzerinden ilerliyor. Bu tarz diziler herkese hitap etmiyor. Özellikle daha önce yorumladığım When the Weather is Fine konusu için de aynısını söylemiştim. Romantik, dram türünde sakin ilerleyen diziler seviyorsanız başlamanızı tavsiye ederim.

Sonuç olarak oyuncuların oldukça başarılı olduğu bu kaliteli diziyi izleyecek herkese iyi seyirler dilerim.

Psycho But It's Okay

Psycho But It’s Okay

Dizi Hakkında Notlar

Dizi Güney Kore’de tvN kanalında yayınlanmıştır. İlk senaryo okuması 2020 yılının başında gerçekleşmiştir.

It’s Okay to Not Be Okay Reyting Oranları

Dizi ilk bölümüyle %6 reyting almıştır. Daha sonraki bölümlerde ise %5 ortalama ile başarılı bir oran yakaladığını söylemem gerekiyor. Çünkü özel bir kanalda yayınlanmaktadır.

It’s Okay to Not Be Okay Oyuncuları

Seo Ye-ji (Ko Moon-young) - It's Okay to Not Be Okay
Ko Moon‑young
Kim Soo-hyun (Moon Gang-tae)
Moon Gang‑tae
Park Kyu-young (Nam Ju-ri) - It's Okay to Not Be Okay
Nam Ju‑ri
Jeong-se Oh (Moon Sang-tae)
Jeong‑se Oh
Moon Sang‑tae
Park Jin-joo (Yoo Seung-jae)
Yoo Seung‑jae

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Korece Öğrenmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 K-Pop Şarkısı
Notibell
K-Pop’taki En İyi 10 Lider Vokalist
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol