It’s Okay To Not Be Okay aktristi Seo Ye-ji hakkında 10 ilginç gerçek

4 dk okuma süresi

Duymadıysanız, Güney Kore dizisi It’s Okay To Not Be Okay son zamanlarda oldukça popüler oldu ve bunun nedenini görebiliriz.

Dizide büyüleyici ve iç açıcı hikayesi ile  Kim Soo-hyun’un yanı sıra Seo Ye-ji de rol alıyor.

Size onun hakkında daha fazla bilgi verirken yazıyı okumaya devam edin, bu zarif güzellikle ilgili bazı gerçekler sizi şaşırtabilir.

Şans eseri oyuncu oldu

1. Şans eseri oyuncu oldu

4 Haziran 1990’da (bir İkizler!) doğan Ye-ji, It’s Okay To Not Be Okay yayınlanmadan önce uluslararası alanda çok da tanınan bir oyuncu değildi. Hatta çoğu onun acemi bir oyuncu olduğunu düşünüyordu. Aslında yedi yıldır şov dünyasında yer alıyor.

Onu görebileceğiniz bazı yapımlar arasında Moorim School: Saga of the Brave (2016), Hwarang: The Poet Warrior Youth (2016), Save Me (2017) ve Lawless Lawyer (2018) yer alıyor.

İlk hikayesi, ortodontik cerrahi için eğitim aldığı İspanya’dan Kore’ye döndükten sonra keşfedildiğinde başladı. Ye-ji’nin ilk hedefi bir haber spikeri olmaktı.

Aktris olmaya zihinsel olarak hazır değildi ve ailesinin çalışmalarını tamamlaması isteğiyle birleştiğinde İspanya’ya döndü ve mezun olduktan sonra sadece Kore’de bir oyuncu oldu.

Kilo almakta zorlanıyor

2. Kilo almakta zorlanıyor

Ye-ji 169 cm boyunda, 43 kg ağırlığında ve 22 inç bel ölçüsüne sahip.

Bir keresinde kilo almanın zor olduğunu söyledi. Annesi ve kız kardeşinin de ona benzer ince bir yapısı var. Kilo vermek için öğün atlamıyor ve rol için iki kilo bile almıştı.

Şıklığıyla dikkat çekiyor

3. Şıklığıyla dikkat çekiyor

Popüler varyete programı sunucusu Yoo Jae-suk bir zamanlar Ye-ji’yi alışılmadık bir güzelliğe sahip olduğu için övdü. Onun havalı, asil mizacı ekranda benzersiz bir çekicilik yayıyor ve gösterişli hareketleri, dans eğitimine bağlanabilir.

En sevdiği egzersiz yoga iken, gençken baleyi öğrendi. Zamanla, mizacını zarif olacak şekilde eğitmiş olması şaşırtıcı değildir.

Birçok gizli yeteneği var

4. Birçok gizli yeteneği var

Ye-ji’nin çok çeşitli hobileri ve ilgi alanları var. Bir defasında bir gösteride İngilizce öğretmekten, origamiden balon sanatına kadar değişen sekiz farklı profesyonel sertifikası olduğunu açıkladı. 

Origami hobisi stresi azaltmasına yardımcı oluyor. Küçüklüğünden beri sanat formunu seviyor ve stresli hissettiğinde dertlerini ve endişelerini güllere çeviriyordu. 

İyi derecede İspanyolca konuşuyor

5. İyi derecede İspanyolca konuşuyor

Seo Ye-ji, İspanya’da üç yıl okudu ve Complutense Üniversitesi’nin Gazetecilik fakültesinden mezun oldu. 2013 yılında Potato Star 2013QR3 sitcomunda giriş yaptı ve İspanyol bir aktörle dil ustalığını sergilediği bir sahne vardı.

İspanyolca’yı almasının nedeni, düşük sesli oluşuyla ilgiliydi. Bir röportajda sesini kısık ve kadınlıktan yoksun olduğu için nefret ettiğini söyledi. Bas kalitesi ise Avrupa diline mükemmel bir şekilde uygundu.

Doğal bir güzelliktir

6. Çıplak yüzlü bir güzelliktir

Gösteride sportif hafif, doğal makyajını görüyoruz. Gerçekte, nadiren giyer. Hepimizin duyduğu 10 adımlı Kore cilt bakımı rutininin aksine, cilt bakımına minimalist bir yaklaşım getiriyor.

Cildin aşırı derecede temizlenmemesini sağlarken makyajı kaldırmaya ve nemlendirmeye odaklanır. Rutininin dört ana adımı vardır: temizleme, toner kullanımı, serum ve nemlendirici.

İş dışında, cilde zarar verdiğine ve boğulduğuna inanarak olabildiğince az makyaj kullanıyor.

Ek olarak, simsiyah kilitleri de titiz bir bakımın sonucudur. Ye-ji, saçlarını yıllarca boyamamada ısrar eder ve pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlamak için her üç haftada bir kestirilir.

Kim Soo-hyun ile geçmişi var

Kim Soo Hyun

Kim Soo Hyun

It’s Okay To Not Be Okay, Seo Ye-ji ve  Kim Soo hyun arasındaki ilk ortaklık değil. İkili, 2015 yılında bir reklam için işbirliği yapmıştı.

Diğer ünlü erkek sanatçılarla çalıştı

8. Diğer ünlü erkek sanatçılarla çalıştı

Soo-hyun’un yanı sıra Ye-ji, Lee Joon gi (Lawless Lawyer), Ok Taecyeon (Save Me), Park Seo joon (Hwarang) ve Kim Jae-wook (Another Way) dahil olmak üzere birçok tanınmış erkek ünlü ile çalıştı.

Ayrıca Big Bang’in Let’s Not Fall In Love müzik videosunda kadın başrol oynadı ve G-Dragon ile çok tatlı anlar yaşadı.

Joon-gi ile Lawless Lawyer üzerinde birlikte çalıştıktan sonra uluslararası alanda ün kazanmaya başladı.

Joon-gi, onun hakkında harika bir izlenime sahip olduğunu ve başlangıçta onunla çalışmaktan endişe duyarken, sonunda onun canlı ve derin bir insan olduğunu keşfettiğini söyledi.

İlk samimi sahnesini çekerken sorunlar yaşadı

9. İlk samimi sahnesini çekerken sorunlar yaşadı

2017’de Another Way filminde Kim Jae wook ile birlikte rol aldı. Film iki karakteri intihar etmek üzereyken takip ediyor. Burada, ilk büyük ölçekli seks sahnesinin zorluğuyla karşı karşıya kaldı.

Sahnenin çekimi 11 saatten fazla sürdü ve sonunda küçük bir içki sinirlerini yatıştırdı ve sahneyi bitirmek için zihinsel engelini aşmayı başardı.

O sıcak kalpli bir insan

10. O sıcak kalpli bir insan

Onu dizide çok soğuk bir insan olarak görsek de aslında gülmeyi seven sıcak kalpli bir kadın. İlk prodüksiyonu Potato Star 2013QR3’te Yea-ji ve Go Kyung-pyo, birbirleriyle çekişen kardeşler olarak yer aldılar ve onun komedi yönünü gösteren birçok komik kavga sahnesi vardı.

Aynı prodüksiyonda büyükbabasını canlandıran deneyimli oyuncu Lee Soon-jae ile de yakınlaştı.

Grandpas Over Flowers adlı varyete şovunda, bir tatil için İspanya’ya gittiğini öğrendikten sonra Seo Ye-ji’nin, acil bir durumda kendisini hazırlamak için İspanyol dili için 10 sayfalık uzun bir rehber yazdığını açıkladı. Bu onu derinden etkiledi.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x