Itaewon Class Konusu – Oyuncuları – İnceleme

2 dk okuma süresi

İsim: Itaewon Class / Itaewon Kkeulasseu

Hangul: 이태원 클라쓰

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.3

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Dram, Romantik, Gençlik

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm

Yönetmen: Kim Sung-Yoon

Senarist: Jo Gwang-Jin(webcomic)

Itaewon Class Konusu

Itaewon adı verilen bir yerde eski bir mahkûm olan Park Sae‑ro‑yi’nin arkadaşlarıyla beraber bir bar açmasını ve hedeflerine ulaşma çabasını konu almaktadır.

Fragman

Karakterler

Park Saeroyi: Belirli nedenlerden ötürü ortaokulu bitirememiş ve 3 yıl mahkûm edilmiştir. Hapishaneden çıktıktan sonra bir plan yapar ve Danbam adı verilen bir bar acar. Tek hedefi ülkenin en iyisi olan jangga adındaki şirket ile rekabet edebilmek ve intikam almaktır.

Jo Yiseo: 20 yaşında sosyal medya fenomenlerinden biridir. Annesinin istediği gibi yasamak yerine kendi tercihlerini ön plana almıştır. Gittiği restoranların reklamını yaparak para kazanmaktadır. Park Sae ile tanıştıktan sonra ona yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır.

Oh Sooah: Sae‑ro‑yi ile okuldan arkadaştır. En iyi şirketlerden biri kabul edilen Jangga’da çalışmaktadır.

Jang Geun-Won: Başkanın ilk oğludur. Kötü bir karaktere sahiptir.

Jang Geun-Soo: Başkanın gayrimeşru çocuğudur. Park ile tanışınca onun barında kısa bir süre çalışır.

Itaewon Class konusu

Itaewon Class konusu, oyuncuları ve yorumlar

Editör yorumu

Benim için sonuna kadar webtoon uyarlaması olduğunu hissettiren dizilerden biri olduğunu söylemeliyim. Ana karakter aşırı idealist ve sadece romanlarda ve hikâyelerde görebileceğimiz olaylar yaşanıyor. Her şey uç noktalarda olsa da genel anlamda diziyi beğendiğimi söyleyebilirim. İnanırsan başarabilirsin temasını dizinin sonuna kadar koruduğunu görebilirsiniz. Vermek istediği mesajı güzelce aktarıyorlar. Sonuçta iyiler ve kötüler seklinde bir ayrım yapılıp, ezilenin çabasını ekranlara getiriyorlar.

Dizide ana olay intikam ve başarı gibi dursa da yan hikayeler çok zayıftı. Bu yönünü beğenmedim. Sonuç olarak vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz Kore dizilerinden biri olmuş. Sizler de izledikten sonra görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese iyi seyirler dilerim.

Itaewon Class Oyuncuları

Park Seo-joon (Park Sae-ro-yi) - Itaewon Class
Park Sae‑ro‑yi
Kim Da-mi (Jo Yi-seo)
Kim Da‑mi
Jo Yi‑seo
Kwon Nara (Oh Soo-ah)
Oh Soo‑ah
Lee Joo-Young (Ma Hyeon-yi)
Lee Joo‑Young
Ma Hyeon‑yi
Ahn Bo-hyun (Jang Geun-won)
Jang Geun‑won

]}
Yapılan Yorumlar
  • Kübra dedi ki:

    Nerdeyse her bölümde “Taş olsa çatlar bu adam nasıl sabrediyor?” dedim. Park Sae Ro Yi, çok iyi kalpli ve her şeye tamam diyen bir karakter. Karakterin bu kadar iyi olmasına rağmen sürekli kötülük görmesi ve başroldeki kızların canlandırdığı karakterleri sevememem gibi sebeplerden dolayı bir ara diziyi yarıda bırakmayı düşündüm ama bir süre sonra değişmez dediğim insanlar değişti. Böylece dizi beni içine çekti.

  • kore aşığı dedi ki:

    2020 yılının farklı yapımlarından bir tanesi. Park Seo Joon farklı karakterleri denemeyi seven bir oyuncu. Bu tarz bir rolde onu görmek hoşuma gitti. Ayrıca Kim Da Mi de bu senenin yükselen yeni yıldızlarından olacaktır.

Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi