Listeler

İntikam Draması “Call It Love” Hakkında Bilmeniz Gereken 5 İlginç Şey

Çevirimiçi platformlarda daha fazla Kore dizisi gösteriliyor ve her birinin sunabileceği farklı şeyler var. İntikam ve romantizm konusuyla izleyicilerin bağ kurabileceği bir hikayeyi ekranlara getiren  Call It Love onlardan biri!

Lee Sung Kyung ve Kim Young Kwang liderliğindeki 16 bölümlük Kore dizi, kaderin ne kadar acımasız ama bazen cesaret verici olabileceğini anlatıyor.

Call It Love

Sim Woo Joo (Lee Sung Kyung’un canlandırdığı), kendi evlerinden atıldıktan sonra babasının metresinin ailesine geri dönmeye kararlıdır. Amacı, metresin oğlu olarak da bilinen Han Dong Jin’e (Young Kwang tarafından canlandırılmıştır) çektikleri acıların bedelini ödetmektir ve planı çoktan ortaya konmuştur. Ta ki Han Dong Jin’de teselli bulana kadar. Görünüşe göre Dong Jin, onun olmasını beklediğinden çok farklı ve aslında iyileşmesi için ihtiyaç duyduğu türden bir insan.

İşte Disney+’ın Call It Love hakkında bilmeniz gereken beş gerçek:

Lee Sung Kyung dizideki karakteri hakkında konuştu.

Lee Sung Kyung ve Kim Young Kwang

Lee Sung Kyung, neredeyse on yılı kapsayan sürede çeşitli roller oynadı ve çoğu romantik komedi türündeydi. Bu yıl Call It Love ile yeni bir şey deniyor ve burada daha ciddi bir karaktere dönüşüyor.

“Diğer rollerimle karşılaştırıldığında, daha az şen şakrak ya da daha az hafif. Bu muhtemelen üslup açısından oynadığım en sakin ve içine kapanık karakter. Sanırım ilk defa böyle bir rol oynuyorum. Ancak, Bunun benim için tamamen yeni bir şey olduğunu düşünmedim çünkü benim de böyle yanlarım var” diyor.

Lee Sung Kyung ayrıca, Woo Joo’nun ailesinin en büyüğü olan kendisi gibi olduğunu ve duygularını içinde tutmak gibi mücadelelerini hissedebildiğini de sözlerine ekledi. Aktris, Call It Love’daki en unutulmaz bulduğu sahne için şunu vurguladı. Woo Joo’nun kız kardeşinin iş yerinde yaralandığı iki bölüm.

“Ayrıca sanki o ailemin gerçek bir üyesiymiş gibi buna çok kızdığımı ve üzüldüğümü hissedebiliyordum.”

Call It Love’da Kim Young Kwang’ı en çok etkileyen bir replik var.

Lee Sung Kyung ve Kim Young Kwang

Bir bölümde Dong Jin, “Başkalarının talihsizliğiyle ilgilenmiyorum. Endişelenmem gereken bir talihsizliğim var” sözlerini söyledi, bu da dizinin hikayesinde bir başlangıç noktasına işaret ediyor. Young Kwang, bunun gerçekten kalbine dokunduğunu paylaşıyor!

Call It Love’ın yönetmeni izleyicilere diziyi izledikten sonra yalnız olmadıklarını ve her günün yeni bir başlangıç olduğunu hissettirmek istiyor.

Lee Sung Kyung ve Kim Young Kwang

Call It Love intikama odaklanmış olabilir ama Yönetmen Lee Kwang Young izleyicilere bunun aynı zamanda hayattan bir kesit olduğunu, onları, özellikle de uyanıp hayatta kalmakta zorlananları rahatlatabilecek bir dizi olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Lee Sung Kyung, yönetmenle aynı duyguları tekrarlıyor ve Woo Joo’nun etrafımızda görebildiğimiz biri olduğundan bahsediyor. O savunmasız, ancak başkalarının onun acı çektiğini bilmesini istemiyor.

“Duygularımızı sık sık göstermiyoruz ama bazen içimizde çok mücadele edebiliyoruz. Sanırım bu yüzden Woo Jin ile ilişki kurabildim. Tıpkı ana karakterler birbirlerini teselli edebildikleri gibi, umarım bu dizisi izleyicilerimiz için aynı olacak.”

Kim Young Kwang, Call It Love yüzünden Lee Sung Kyung’dan uzak durdu.

Lee Sung Kyung ve Kim Young Kwang

İki Hallyu yıldızı aslında IRL’nin yakın arkadaşları ve birlikteyken şakalaşmayı seviyorlar. Sung Kyung ve Young Kwang, karakterlerini korumak ve şovun havasını korumak için aslında birbirlerinden uzak durdular! Endişelenmeyin, çünkü arkadaşlıkları çok eskiye dayanıyor ve karakterleri için bu gerekliliğe rağmen Call It Love’ı çekerken ikisi de eğlendi.

Lee Sung Kyung ve Kim Young Kwang, Call It Love’ı çekmeye başladıktan sonra uyumakta zorlandılar.

Lee Sung Kyung ve Kim Young Kwang

“Garip bir deneyimdi ama aynı zamanda bu durum aylarca devam edecek mi diye biraz korktuk ve endişelendik. Bir ara aylarca bu ruh haliyle nasıl devam edeceğim konusunda korktum. Hepimiz durumlarımıza uyum sağlıyoruz, bu yüzden sette bu ruh halinde olmaya çabucak alıştık.” – Lee Sung Kyung.

Call It Love’ı Disney+‘ta izleyebilirsiniz.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu