The Hymn of Death

Hymn of Death Konusu ve Oyuncular

İsim: The Hymn of Death

Yayın Tarihi:  2018

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 6.8

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Romantik, Dram, Tarih

Bölüm Sayısı: 6 bölüm (30 dakika)

Yönetmen: Park Soo-Jin

Senarist: Jo Soo-Jin

İçerik

Hymn of Death Dizi Konusu

Dizi 1921 yılında Japonya’nın Kore’yi esareti aldığı bir dönemde geçmektedir. Tokyo şehrine üniversite için gelen bir yazar, ses sanatçısı ve bir grup arkadaş hem sanat hem de özgürlük düşüncesiyle sahne oyunları düzenlemeye karar verirler. Fakat yapılan bu gösteriler pek çok sorunu da beraberinde getirecektir.

Karakterler

Kim Woo-jin: Varlıklı bir aileden gelen, Joseon’da tutkuyla bağlı olduğu edebiyat bölümünü okumak için gelen bir üniversite öğrencisidir. Yazmayı sevdiği kadar kendi diline bağlı bir insandır. Bu yüzden hazırladığı gösterilerde özgürlük temasını kullanır. Gösterileri için şarkı söyleyecek birine ihtiyaç duyarken Soprano olma hayali kuran Yun Sim‑deok ile tanışır.

Yun Sim‑deok: Tüm çabasını ses eğitimine harcayan ve Soprano olmak isteyen üniversite öğrencisidir. Bir arkadaşının teklifiyle gösterilerde şarkı söylemek için provalara katılır ve Kim Woo-jin’den hoşlanmaya başlar.

Editör Yorumu

6 bölümden oluşan bu mini dizi gerçek bir hayattan esinlenerek hazırlanmıştır. Bölüm sonlarında günlükten notlar okunması gerçekten güzeldi. Belli bir dönemi ele alan dizi ve filmleri izlemekten hoşlanıyorsanız bu kısa bölüm süresi ve sayısından oluşan diziye şans verebilirsiniz. Dizide kullanılan mekanlar ve kostümleri beğendim. Her bölümü film niteliğinde kaliteliydi. Dram ve romantik türlerinden hoşlanıyorsanız diziyi seveceğinizi düşünüyorum. Duygusal sahnelerin yoğunlukta olduğunu belirtmeliyim.

Dizide tüm sahneler tarihe bağlı kalarak hazırlanmamış. Bu yüzden bunu not olarak eklemeyi unutmamışlar. İzlerken trajik bir aşk hikayesi olacağını tahmin ediyordum fakat bu kadar beğeneceğimi de düşünmemiştim. Oyuncuların uyumu ve kullanılan müzikler, ince duyguları bir şekilde izleyiciye aktarmayı başarmışlar.

Sonuç olarak konusu gerçek hayattan alınan, gerçeklik duygusunun bu kadar yoğun işlendiği, duygusal sahneleri ve çok güzel edebi alıntıları ile önerdiğim yapımlar arasına girmeyi başardı. Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

Hymn of Death Oyuncuları

Shin Hye-sun (Yun Sim-deok) - Hymn of Death
Yun Sim‑deok
Lee Jong-suk - Hymn of Death konusu
Kim Woo-jin
Lee Ji-hoon (Hong Nan-pa)
Lee Ji‑hoon
Hong Nan‑pa
Park Seonim (Jung Chum-hyo)
Park Seonim
Jung Chum‑hyo
Lee Sang-yeob (Gim Hong-gi)
Lee Sang‑yeob
Gim Hong‑gi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir