Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Binlerce Koreli ünlü arasında başarılı kız grubu Girl’s Day’den Hyeri çok yetenekli bir yıldız olarak öne çıkıyor. Şarkı söylemek, dans etmek, sunuculuk yapmak, modellik yapmak, oyunculuk ve daha fazlası gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstererek 11 yıllık oldukça etkileyici bir kariyere sahip!

Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

2015’in hit dizisi Reply 1988’de Deok Sun olarak oynadıktan sonra herkesin bildiği bir isim haline geldi. Yakın zamanda sona eren fantastik drama My Roommate Is A Gumiho’da sevimli ve ilginç Lee Dam rolüyle yeni hayranlar kazandı. Yeni bir hayransanız, aegyo kraliçemiz Hyeri hakkında daha fazla bilgi edinin.

İşte Lee Hyeri hakkında bilmeniz gereken 10 eğlenceli gerçek!

O bir İkizler

Tam adı Lee Hyeri olan oyuncu ve şarkıcı, 9 Haziran 1994’te Gwangju, Gyeonggi, Güney Kore’de doğdu. Astroloji meraklıları için ikizler burcu olduğunu söylemeliyiz.

Kendisine ‘Ulusun Küçük Kız Kardeşi’ unvanı verildi

Doğal olarak sevimli cazibesiyle tanınan Hyeri, MBC’nin askeri varyete şovu Real Men’de göründükten sonra Kore medyası tarafından “Ulusun Küçük Kız Kardeşi” olarak adlandırıldı. Ünvanı, IU ve Kim So Hyun da dahil olmak üzere birçok kişiyle paylaşıyor.

K-pop grubu Girl’s Day’in bir üyesidir

Hyeri, aranan bir aktris olarak itibarını pekiştirmeden önce, 2010 yılında idol grubu Girl’s Day’in en genç üyesi olarak çıkış yaptı. Yine de çoğu K-pop idolünün yaptığı gibi seçmelere veya uzun bir eğitim sürecinden geçmesine gerek yoktu. Hyeri, doğal yetenekleriyle ortaokul yetenek yarışmasına katıldıktan sonra grubun eski şirketi Dream T Entertainment tarafından keşfedildi. Şu anda etkin olmasa da, Girl’s Day hala birlikte ve hatta geçen yıl 10. yıldönümlerini kutladılar!

Oyunculuğa ilk çıkışını SBS dizisi “Tasty Life” ile yaptı

Hyeri, 2012’de kendini oyunculuk dünyasına açtı. 18 yaşında, ilk projesi SBS aile romantik komedisi Tasty Life’da başrol olarak yer aldı. Reply 1988’deki çıkış rolü onu muazzam bir başarıya ve tanınmaya ulaştırana kadar, kayda değer oyunculuk sergilemeye devam etti. Rol aldığı diğer yapımlar arasında Hyde Jekyll, Me, Entertainer, Two Cops, Miss Lee ve My Roommate Is a Gumiho yer alıyor.

Bir Youtube kanalı var

Hyeri, Temmuz 2019’da, diğer ülkelere yaptığı seyahatlerden hobi bulmaya ve çok daha fazlasına kadar günlük hayatını belgeleyen vlog’lar yayınladığı resmi YouTube kanalını açtı. 27 yaşındaki oyuncuya göre, hayranlarıyla iletişim kurmak için kullandığı YouTube, kişiliğini ve diğer ilgi alanlarını daha fazla keşfetmesi için bir araç olarak hizmet etti.

Yoksulluk içindeki ailesi için para kazanmak için çok çalıştı

Hyeri ve ailesi, o büyürken mali açıdan zorluklar yaşadılar. Reply 1988 yıldızı, tvN’nin ünlü talk show Taxi’nin bir bölümünde, annesinin iş yerinde karşılaştığı engelleri atlatabilmeleri için yaşadıklarını hatırlamak zorunda kaldığında gözyaşlarına boğuldu.

“15 yıl boyunca annem bir fabrikada çalıştı ve bu konuda her zaman kendimi suçlu hissettim çünkü annemin gençliğini orada benim için çalışarak geçirdiğini hissettim. Annem bunu öğrenirse üzüleceğini biliyorum ama onun için çok üzgünüm ve minnettarım” dedi.

Neyse ki, idol oyuncunun kendi sıkı çalışması sonunda karşılığını verdi ve şimdi sadece ailesini desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda hayır kurumlarına milyonlar bağışlamak için fazlasıyla yeterli!

Hyeri - REPLY 1988

 

UNICEF Kore Onur Kulübü’nün en genç üyesidir

Hayırseverlikten bahsetmişken, Hyeri’nin yıllar boyunca yaptığı bağışlar ona 2019’da UNICEF Kore’nin Onur Kulübü’nde bir yer kazandırdı ve 25 yaşındaki en genç kayıtlı üyesi oldu. Bilginize, kulüp UNICEF’e en az 100 milyon won bağışlamış kişilerden oluşuyor.

Hyeri UNICEF

Bitmek bilmeyen cömertliği konusunda Hyeri şöyle açıklıyor: “Sahip olduklarıma kıyasla birçok şeyden zevk aldığımı düşünüyorum, bu yüzden utanıyorum. Annem fakir olduğumuz için gönüllü olarak geri verdi ve ben gerçekten materyalist değilim. Birinin benim istemediğim bir şeye ihtiyacı olabilir. Ve bunu paylaşırsam, herkes tatmin olur. Bu yüzden bunun doğal ve iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Grubunda “insan vitamini” olarak bilinir

Karşı konulmaz bir karizma ve iyimser bir kişiliğe sahip olarak doğan Hyeri, hayranlar tarafından kız grubunun “insan vitamini” olarak sevgiyle anılır. Yani, üyelerinin ve hayranlarının moralini her zaman yüksek tutan neşeli bir insan. Aktris, görünüşte sürekli olarak parlak olan mizacı hakkında yorum yaptı ve aslında asla utangaç olmadığını belirtti. GQ Korea ile yaptığı bir röportajda;

“Yine de enerjimi kullanmıyorum. Bu sadece benim kişiliğim. Bunu yaparsam, o zaman diğer kişi neşelenir ve bu benim enerjimi de artırır” diye açıkladı. “Çalışırken daha da heyecanlanıyorum. Bugünkü durumda, herkes benimle odak noktası olarak çalışıyor. Kamera kapanana kadar [sadece] çalıştığımız havasını vermek istemiyorum.”

İnanılmaz derecede organizedir

Hyeri

Çoğu insanın Hyeri hakkında bilmediği bir şey var mı? İstediği zaman titizlikle organize olabilir. GQ Korea ile aynı röportajda, özellikle tüm hayatı telefonunda düzene girdiğinden “hiçbir şey kaybetmediğini” açıkladı.

“Telefonumdaki notları görmek ister misin? O gün yapmam gereken her şeyin bir kontrol listesini ve 1. Günden 100. Güne kadar ezberlemem gereken senaryoyu koydum” dedi.

Instagram hesabı var

Resmi Instagram @hyeri_0609’da günlük Hyeri dozunuzu ve dizilerinin kamera arkası görüntülerini alın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri