DramKore DizileriRomantik

Hyde, Jekyll, Me Konusu ve Oyuncuları

Orijinal İsim: Hyde, Jekyll, Me

IMDb Puanı: 6.9

Dizisel.com Puanı: 7.0

Dizi Çıkış Yılı: 2015

Yayınlanmış Bölüm Sayısı: 20

Devam Ediyor mu: Hayır

Tür: Psikolojik, Romantik, Dram

Yönetmen: Jo Young-Gwang, Park Shin-Woo

Senarist: Lee Choong-Ho (comic), Kim Ji-Woon

Hyde, Jekyll, Me Konusu

Dizide çoklu kişilik bozukluğu olan bir Lunapark Müdürü (aynı zamanda şirket Ceo’su) ile Lunaparkın Sirk kısmında görevli bir kadın arasındaki ilişkiyi konu almaktadır. Goo Seo‑jin (Ceo) 5 yıldır hastalığı ile ilgili sorun yaşamamış ve bir şekilde idare etmeyi başarmıştır. Fakat bazı tetikleyici olaylar yüzünden hastalığı yeniden gün yüzüne çıkar. Bu sırada eskiden yaşadığı olaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Fragman

Karakterler

Goo Seo‑jin: Lunapark müdürü ve aynı zamanda şirket yöneticisidir. Çocukluk zamanlarında kötü olaylar yaşadığı için çoklu kişilik bozukluğu tanısı almıştır. Ana kişilik dışında;

Robin: Kurtarıcı ve yardımsever kişiliktir. İlk olarak bu kişilik ortaya çıkmıştır. İnsanlara yardım etmeyi ve korumayı sever. Webtoon yazarıdır. Duygusal bir kişiliğe sahiptir.

Tery: Kötü ve insanlara zarar veren kişiliktir. Dizide kısa bir süre gözükmüştür. Dizi Robin ve Goo Seo‑jin arasında geçmektedir.

Jang Ha‑na : Sirkte arkadaşları ile beraber çalışmaktadır. Ölen babası da aynı işi yaptığı için işini oldukça önemsemektedir. Dizide Robin ile aralarında duygusal bir ilişki olacaktır.

Yoon Tae‑joo: Dizide psikoterapisttir. Hipnoz konusunda ustalaşmıştır. Birçok olayın içerisinde yer alacaktır.

Editör Yorumu

Psikoloji dizileri sevenler kesinlikle başlamalılar. Çoklu kişilik bozukluğu adı verilen bir hastalığa sahip bir adamın hikayesine odaklanılmış. Hyun Bin farklı kişilikleri gerek mimikleri gerekse davranışları ile çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Dizide yer alan şarkıları da beğendim. Romantik sahneler yeterince olmasa da duyguyu iyi yansıttıklarını düşünüyorum. Kill Me Heal Me dizisiyle hastalık yönünden benzerlik göstermektedir. Fakat farklı diziler olduğunu söylemem gerekiyor. Sonuç olarak 2015 yapımı olan ve 20 bölümden oluşan Hyde, Jekyll, Me dizisini izlemenizi tavsiye ediyorum. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Diziyi izledikten sonra yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca en güzel kore dizilerini sıraladığımız yazımıza göz atabilirsiniz. Herkese iyi seyirler dilerim.

Oyuncular

Hyun Bin (Goo Seo-jin) - Hyde, Jekyll, Me
Goo Seo‑jin
Han Ji-min (Jang Ha-na) - Hyde, Jekyll, Me
Jang Ha‑na
Sung Joon (Yoon Tae-joo)
Yoon Tae‑joo
Lee Hyeri (Min Woo-jung)
Min Woo‑jung
Lee Deok-hwa
Lee Deok‑hwa

 

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu