Hwarang: The Beginning

Hwarang: The Beginning Konusu ve Yorumlar

Orijinal İsim: Hwarang: The Beginning (Hwarang: The Poet Warrior Youth)

IMDb Puanı: 8,1

Dizisel.com Puanı: 7.5

Dizi Çıkış Yılı: 2016

Tür: Dram, Komedi, Romantik, Tarih

Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1

Devam Ediyor mu: Hayır

Yönetmen: Yun Seong-Sik

Senarist: Park Eun-Young

Hwarang: The Beginning Dizi Konusu

Bu hafta yönetmenliğini Yun Seong-Sik’un senaristliğini Park Eun-Young’un üstlendiği Hwarang: The Poet Warrior Youth ile devam ediyor. İhtişamlı Silla Krallığının tahtında Kral Beopheung oturmaktadır ancak günün birinde yaşamını yitirir. Kralın küçük oğlu Sammaekjong babası öldüğünde henüz çok küçüktür ve öldürülebilir endişesiyle başkentin uzaklarında tutularak saklanmıştır. Böylelikle Ji-So, Silla Krallığının tahtına oturur.

Sammaekjong büyüdükçe içerisinde soyluların, subayların ve halkın bulunduğu büyük bir topluluk tarafından kraliyet tahtının gerçek varisine devredilmesi konuşulmaya başlar. Ji-So ise tahtını tecrübesi olmayan bu prense bırakmazsa, soylular tarafından darbe yapılması korkusuyla yaşamaktadır.

Ji-So, ülkedeki soyluların bu etkin gücünü kırabilmek adına bir plan yapar: Kadrolaşmış olan bürokratik yapıyı değiştirmek, yerine ise elit bir tabaka yerleştirmek. Yapılan bu planda yeni soylulara verilen isim ise Hwarang’dır.

Geleceğin Hwarang adaylarını oluşturan çocuklar, sevgiyle ve tutkuyla büyütülürler. Lakin içlerinde geleceğin kralı Sammaekjong’un olduğundan habersizdirler. Gerçi Sammaekjong’da kendisinin gelecekteki Silla Kral’ı olacağını bilmeden büyür. Bu durum ise onun öldürülmemesi için yapılan zekice bir plandır. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir önceki kore dizi önerimiz olan The Girl Who Sees Smells (Sensory Couple) dizisine göz atmayı unutmayın. Herkese iyi seyirler dilerim.

Hwarang Oyuncuları

V (Han Sung) - hwarang
V
Han Sung
Park Hyung-sik (King Sam Maek-jong) - hwarang
King Sam Maek‑jong
Park Seo-joon (Moo Myung)
Moo Myung
Go Ara (Ah-ro)
Ah‑ro
Do Ji-han (Park Ban-ryu)
Do Ji‑han
Park Ban‑ryu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir