Hwarang: The Beginning

3 dk okuma süresi

Hwarang ya da diğer adıyla The Poet Warrior Youth dizisini izlediniz mi? Henüz izlemediyseniz endişelenmeyin! Bu yazı size Hwarang ile ilgili bilmeniz gereken ayrıntılar hakkında her şeyi anlatacak!

Bir tarihi dizi olarak alışılmadık hikayesi, birçok harika oyuncusu ve her bölümde güzel bir manzarası var! Hwarang, bir grup yakışıklı ve güvenilir savaşçılar olduğu için izleyiciler onlara aşık olmaktan başka bir şey yapamaz! Daha fazlasını bilmek ister misin? Bu yazı aracılığıyla, Dizisel size Hwarang: The Poet Warrior Youth hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor!

Hwarang konusu, oyuncuları ve dizideki karakterlerine bakalım!

HwarangBaşlık: Hwarang: The Beginning (Hwarang: The Poet Warrior Youth)

IMDb Puanı: 8.0

Yayın Tarihi: 19 Aralık 2016

Tür: Dram, Komedi, Romantik, Tarih

Yönetmen: Yun Seong-Sik

Senarist: Park Eun-Young

Hwarang Konusu

Hwarang, Kore’nin Üç Krallığından biri olan Silla’da Hwarang adlı güzel görünümlü genç erkeklerin hikayesini konu alıyor. Sadece birkaçı tarihe kaydedildi ve bugün pek çok insan onları gerçekten bilmiyor. Bu dizi, güzel görünümlü ve iyi yetişmiş genç savaşçıların 6. yüzyılda nasıl başladığını ve yaşadığını gösteriyor.

Hwarang Fragman

Dizi Hakkında Notlar

  1. İlk senaryo okuması 2016 yılının Mart ayı başında gerçekleşti. Senaryo okuması iki farklı seansta gerçekleşti.
  2. Dizi adı ilk olarak Hwarang: The Beginning şeklinde belirtildi ancak daha sonra Hwarang olarak değiştirildi.
  3. Çekimler 31 Mart 2016’da başladı ve 1 Eylül 2016’da sona erdi.

Hwarang Reyting Oranları

  • Dizi en düşük %6, en yüksek ise %11.1 reyting almayı başarmıştır. Ortalama olarak ise %7.4 reytingi vardır.

Hwarang Oyuncuları

Başrol oyuncuları; Go Ara, Park Seo Joon, Park Hyung Sik

Yardımcı rollerde ise; Seo Ye Ji, Choi Min Ho, Do Ji Han, V, Jo Yoon Woo, Lee Da In, Choi Won Young, Kim Jee Soo, Kim Kwang Gyu, Kim Chang Wan ve Sung Dong Il gibi oyuncular rol almıştır.

Go Ara (Ah Ro)

Go Ara hwarang

Her şeyden önce, bir doktor olan Ah Ro rolünü üstlenen Go Ara başrol olarak karşımıza çıkıyor. Ah Ro aynı zamanda iyi bir hikaye anlatıcısı olarak biliniyordu. Ne zaman bir hikaye anlatsa, dinleyicilerin hemen ilgisini çekiyordu. Ah Ro farklı sınıflardan geliyordu. Babası bir asilzadeydi ama annesi bir köylüydü.

Park Seo Joon (Moo Myung)

Park Seo Joon (Moo Myung)

Sırada, fakir bir adam ve bir çiftçinin çocuğu olan Moo Myung’u canlandıran Park Seo Joon var. Moo Myung, Hwarang’daki savaşçılardan biriydi ve karmaşık bir yaşam sürdü. Bir süre en yakın arkadaşının kimliğini kullanıyor ve en yakın arkadaşının ailesiyle yaşıyordu. Moo Myung, savaşçılar arasında en karizmatik olarak biliniyordu. Sadık bir dosttu, pek çok insan onu sever ve saygı duyardı.

Park Hyung Sik (Sam Maek Jong)

Park Hyung Sik (Sam Maek Jong)

Park Hyung Sik gizli Kral Jinheung’u canlandırıyor. Hayatı boyunca saklanmak zorunda kaldı ve tahtına sahip çıkmayı özlüyor. Ve Hwarang’a katılmak ona işlerin tam ortasında olma fırsatı veriyor.

Choi Min Ho (Soo Hoo)

Choi Min Ho (Soo Hoo)

Soo Hoo olarak rol alan Choi Min-ho. Neşeli, çekici, zengindi ve çekiciliğini göstermeyi severdi. Playboy olarak adlandırılsa da aslında nazik bir insandı.

Do Ji Han (Ban Ryu)

Do Ji Han (Ban Ryu)

Do Ji-han, Ban Ryu olarak oynadı. Soo Hoo gibi, o da zengin bir aileden geliyordu ama o ve Soo Hoo, babaları da birbirlerine düşman olduğu için düşmanca davrandılar. Do Ji-han’ın şiddetli bir havası vardı ve dikkatsizdi. Aynı zamanda oldukça kötüydü ve beklenmedik bir şekilde insanları incitebilirdi.

Kim Tae Hyung (Han Sung Rang)

Kim Tae Hyung (Han Sung Rang)

Kim Tae-hyung, Han Sung olarak rol aldı. Han Sung, sevimli ve oldukça şımarık biriydi ve Hwarang’daki en çocuksu ama neşeli savaşçıydı.

FAQ

Han Sung Rang karakterini canlandıran Kim Tae Hyung(V) 18. bölümde ölmüştür.

Bir tarihi dizi olan Hwarang'ın büyük kısmı geleneksel miras alanlarında çekildi. Shila Millenium Park, Hwarang'ın gösterdiği eğitim alanı için set olarak hizmet vermiştir.

Çiçekli Şövalyeler anlamına gelen Hwarang, Eski Kore Silla Krallığı döneminde seçkin asil savaşçılar grubuydu. Hwaranglar, genç yaştan itibaren inançlarını savunmaları ve Kral'a hizmet etmeleri öğretilen kraliyet sarayından seçilmiş cesur genç savaşçılardı. Savaş, liderlik, felsefe, uygarlığın yanı sıra sanat, edebiyat, şiir (Hyang-ga olarak bilinen Kore şiiri) ve derin manevi uygulamaların tüm yönlerinde eğitildiler.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri