Hotel Del Luna Konusu ve Oyuncuları

3 dk okuma süresi

İsim: Hotel Del Luna

IMDb Puanı: 8.4

Dizisel.com Puanı: 8.0

Dizi Çıkış Yılı2019

Tür: Fantastik, Romantik, Komedi, Dram

Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 16 bölümden oluşmaktadır.

Devam Ediyor mu: Hayır

Yönetmen: Oh Choong-Hwan

Senarist: Hong Jung-Eun , Hong Mi-Ran

Hotel Del Luna Konusu

Bugün sizlere fantastik bir kore dizisi olan ve başrollerinde IU ve Yeo Jin-Goo’nun yer aldığı Hotel del Luna hakkında bilgi vereceğim.

Yıllar önce yaptığı hatalar yüzünden Ay Misafirhanesi olarak bilinen bir  yere bağlanan bir kadının hikayesini konu almaktadır. Bu yer yeni adıyla Hotel Del Luna diğer otellerden farklı olarak yalnızca hayaletlere hizmet vermektedir. İnsanlar öldükten sonra kısa bir süre burada dinlenme şansı bulabilmektedir. Jang Man-Wol 1300 yıldır bu otelin sahibi ve cezasının bitmesini beklemektedir. Geçip giden bu yıllar içerisinde otelde hep 1 insanı müdür olarak otele almışlardır. Yeni müdür Koo Chan-Sung başlarda istemese de bu otelde çalışmaya başlar.

Fragman

Karakterler

Jang Man-Wol: Dizide Hotel del Luna’nın sahibidir. Lüks içerisinde yaşamayı ister ve şampanya içmekten hoşlanır. 1300 yıldır otelin başındadır.

Koo Chan-SungHarvard mezunudur. Otelin son insan müdürüdür. Babasının verdiği bir söz yüzünden otelde çalışmak zorunda kalacaktır. Başta çalışmayı istemese de Man-Wol ile zamanla yakınlaşacaktır.

Kim Seon-biOtelin en kıdemlisidir. 500 yıldır otelde görev yapmaktadır. Eskiden bir alimdir ve istenmeyen bazı olaylar yüzünden geri dönmemiştir.

Choi Seo-Hee200 yıldır otelde çalışmaktadır. Haksız yere öldürüldüğü için soyunun sona erdiğini görmek için dünyada kalmaya karar vermiştir.

Ji Hyun-JoongOtelin en genç çalışanıdır. Çok genç yaşta öldürülmüştür. Kız kardeşine aşırı bağlıdır bu yüzden onu beklemektedir.

Editör Yorumu

Hotel del Luna, 2019 kore dizileri arasında gerek oyuncu kadrosu gerekse de konusuyla öne çıkmış yapımlardan bir tanesi. Dizinin konusu güzel olmasına rağmen çok iyi yansıttıklarını düşünmüyorum. Dizide geçmiş ve günümüz konu açısından güzel olsa da araya giren ana konudan alakasız bölümler yüzünden diziden kopabiliyorsunuz. Dizideki komedi sahneleri güzel işlenmiş. Ayrıca ilk defa bir dizide kadın başrolün kıyafetleri bu kadar öne çıkmış. Çok özenle hazırlanmış ve her bölüm birçok detaya dikkat edilmiş. Şahsen çok beğendiğimi söyleyebilirim. Dizi içerisindeki fantastik ögeler ( hayaletler ) diğer kore dizilerine nazaran daha iyi seviyede. IU gittikçe oyunculuğunu geliştiriyor. En son Moon Lovers dizisinde izlemiştim. Konuk oyuncu olarak Lee Joon Gi oynaması çok güzel olmuş. En azından bu ikiliyi tekrar bir arada görme fırsatımız oldu. Final bölümünü birçok kore dizisinde olduğu gibi beğenmedim. Final bölümünde Kim Soo Hyun da çok kısa gözüküyor ve acaba 2. sezon gelir mi düşüncesini izleyicilere bırakıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Hotel Blue Moon dizisi gelir mi?

Diziyi izlediyseniz görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın. Ayrıca birçok kore dizisini sıraladığımız en iyi kore dizileri sıralamasına göz atmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Hotel Del Luna Oyuncuları

IU (Jang Man-wol)
Jang Man‑wol
Yeo Jin-goo
Goo Chan Sung
Lee Do-hyun (Go Chung-myung)
Lee Do‑hyun
Go Chung‑myung
Sulli (Jung Ji-eun)
Sulli
Jung Ji‑eun

Yapılan Yorumlar
  • selin dedi ki:

    Hotel del Lunayı bende çok seviyorum. Hele de jang man wol beni çok etkiledi. Ama dizinin sonu tatmin edici değildi bence. Ayrıca ya 2.sezonu gelmeli ya da IU ve Yeo Jin Goo yu farklı bir dizide görmek istiyorum. Ancak o şekilde tatmin olurum.

Bir Yorum Yapın

x