Heartstrings Konusu – Oyuncular – İnceleme

3 dk okuma süresi

Drama: Heartstrings / You’ve Fallen for Me

Hangul: 넌 내게 반했어

Yayın Tarihi: 2011

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.2

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Müzik, Romantik, Okul, Gençlik, Dram

Bölüm Sayısı: 15 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Pyo Min-Soo, Lee Min-Cheol

Senarist: Lee Myung-Sook

Heartstrings Konusu

Bir grup yetenekli üniversite öğrencisinin, bulundukları üniversitede 100. yıl için gösteri hazırlıkları yaparken aralarındaki dostluk ve aşkı konu almaktadır.

Karakterler

Lee Shin (Jung Yonghwa): Üniversitede tanınan bir öğrencidir. The Stupid adlı grupta hem gitar çalmakta hem de grubun solisti olarak görev almaktadır. Oldukça yeteneklidir. Modern müzik alanında eğitim görmektedir. Fakat çoğu insana davranışları soğuktur. Lee Gyu‑won ile tanışınca aralarında zamanla bir bağ oluşur.

Lee Gyuwon (Park Shinhye): Geleneksel müzik bölümünde okuyan bir öğrencidir. Gayageum adı verilen bir enstrüman çalmaktadır. Dedesi eski bir sanatçıdır ve geleneksel müzik alanında bilinen bir isimdir. Gyuwon dedesiyle yalnız yaşamaktadır. Tesadüfen Lee Shin ile tanışır ve ona âşık olur.

Yeo Joonhee  (Kang Minhyuk): The Stupid grubunda bateri çalan bir öğrencidir. Okuldaki hali ile sahnedeki hali birbirinden tamamen farklıdır. Yemek yemeyi aşırı sevmektedir. Han Hee-Joo ile tanışınca yanından ayrılmaz.

Jung Yun-Soo (So E-Hyun): Üniversitede dans hocalarından biridir. Oldukça yeteneklidir. Kariyeri için pek çok fedakârlık yapsa da bir sakatlık yaşamış tüm hayatı değişmiştir. 100. Yıl gösterisi için elinden geleni yapar.

Kim Suk-Hyun (Song Chang-Eui): 100. Yıl gösterisinin yönetmenidir. Eskiden So E-Hyun ile sevgili olsalar da ayrılmışlardır. Gösteri için beraber çalışmaya başlarlar.

Heartstrings oyuncuları

Heartstrings oyuncuları ve karakterler

Editör Yorumu

Gençlik ve müzik türlerinde bir Kore dizisi olan Heartstrings, bir grup üniversite öğrencisinin başından geçenleri konu almaktadır. Daha önce You’re Beautiful dizisinde beraber rol alan Park Shin Hye ve Jung Yong‑hwa bir dizide daha buluşuyorlar. Oyuncuların yakın arkadaş oldukları bilinmektedir.

Dizi gençlik türünün yanında aynı zamanda müzikal tarzda olduğu için güzel şarkılar ve danslar sizi bekliyor olacak.

Dizideki oyunculuklar gayet iyiydi. Jung Yong‑hwa her ne kadar gerçek hayatta şarkıcı kimliğiyle ön planda olsa da dizide de daha çok sahne ve gösteri yönüyle ön plana çıkıyor. Bu yüzden çok fazla eleştiremeyeceğim.

Senaryo açısından zayıf olsa da çerezlik tarzda bir dizi olduğunu belirtmeliyim. 2011 yılında yayınlanan bu diziye başlayacak herkese iyi seyirler dilerim.

Heartstrings Kore Dizi Konusu

Heartstrings Kore Dizi Konusu

Dizi Hakkında Notlar

Dizi çekimleri devam ederken Park Shin Hye trafik kazası geçirmiştir. Hastane tarafından oyuncunun dinlenmesi gerektiği söylendi. Bu yüzden çekimler ertelenmiştir ve özel bölüm yayınlanmıştır. Dizide de oyuncu bir süre hastanede kalmıştır.

Dizinin ilk olarak ismi ‘’Festival’’ olarak düşünülmüş fakat daha sonra ‘’ You’ve Fallen for Me’’ olarak belirlenmiştir.

Reyting Oranları

Dizinin ekranlara % 6.7 ile giriş yapmıştır. En düşük reyting oranı biraz önce de söylediğim özel bölüm (8.bölüm) ile % 4.1 ile gerçekleşmiştir. En yüksek reyting ise 10. Bölüm ile % 7.1 ile gerçekleşmiştir. Ortalama olarak % 5.7 reyting almıştır.

Heartstrings Oyuncuları

Jung Yong-hwa (Lee Shin)
Jung Yong‑hwa
Lee Shin
Park Shin-hye (Lee Gyu-won)
Lee Gyu‑won
Kang Min-hyuk (Yeo Joon-hee)
Kang Min‑hyuk
Yeo Joon‑hee
Moon Ga-young (Lee Jung-hyun)
Moon Ga‑young
Lee Jung‑hyun
So Yi-hyun (Jung Yoon-soo)
So Yi‑hyun
Jung Yoon‑soo

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi