Hayranları Tarafından Ulusal Unvan Verilen 11 Koreli Ünlü

3 dk okuma süresi

Güney Kore’nin bu kadar inanılmaz yeteneklere ev sahipliği yaptığı inkar edilemez. Ülkenin kendisi, küresel üne ve şöhrete ulaşan sayısız sanatçıyı yetiştirdi. Bunun için, hayranları kesinlikle ünlüleriyle gurur duyuyor ve çoğu zaman onlara özel unvanlar veriyor. Pek çok kişi tarafından sevilen ve hayran olunan bu kişiler, sıra dışı başarıları veya Güney Kore’ye çok takdir edilen katkıları nedeniyle yerlerini bir nedenle koruyorlar.

Hayranları Tarafından Ulusal Ünvan Verilen 11 Koreli Ünlü

Aşağıda, herkes tarafından kabul edilen ulusal unvanlara sahip 11 Koreli ünlüyü listeliyoruz!

Bae Suzy

Bae Suzy unvanı

Bae Suzy, hem oyuncu hem de idol olarak sektördeki en başarılı kariyerlerden birine sahip olmuştur. Henüz 16 yaşında çıkış yaptıktan sonra, 2012 romantik filmi Architecture 101’de oynadıktan sonra kazandığı, gıpta ile bakılan “Ulusun İlk Aşkı” unvanını elinde tutuyor.

Park Bo Gum

Park Bo Gum unvanı

En çok çocuksu cazibesiyle tanınan aktör Park Bo Gum, Güney Kore halkı tarafından “Ulusun Erkek Arkadaşı“, “Ulusun Veliaht Prensi” ve “Ulusun İyi Etkileyen Adamı” olarak adlandırılmıştır. Gerçekten, tüm bu başlıkların ona çok yakıştığını düşünüyoruz!

IU

IU unvanı

K-pop’un prensesi IU, melek kişiliği ve büyüleyici sesini dikkate alarak, 15 yaşında ekranlara çıktıktan sonra “Ulusun Sevgilisi” ve “Ulusun Küçük Kız Kardeşi” unvanlarını aldı.

Jun Ji Hyun

Jun Ji Hyun ulusun ilk aşkı

Ulusun İlk Aşkı” unvanına sahip birkaç aktris var ve Hallyu aktris tanınan başrol oyuncusu Jun Ji Hyun doğal olarak onlardan biri. Deneyimli aktrisin Güney Kore’de ne kadar talep gördüğü düşünüldüğünde, 2020’de sektördeki en yüksek ücretli aktris olması şaşırtıcı değil!

Kim Tae Hee

Kim Tae Hee unvanı

Kim Tae Hee’nin güzelliğine ve yeteneğine bakıldığında eksiksiz bir sanatçı olduğu inkar edilemez. Bu nedenle, Kore halkı tarafından ona “ülkenin uhm-chin-ddal’ı (annenizin sizi kıyasladığı o kız)” veya “Annenizin Mükemmel Kızı” unvanının verilmesi çok mantıklı geliyor.

Rain

Rain ulusun hırsızı

Bu idol Kim Tae Hee ile evlendikten sonra yani sevgili Kore tanrıçasının kalbini çaldıktan sonra komik bir şekilde “Ulusun Hırsızı” unvanına layık görüldü. Rain ve Tae Hee, 19 Ocak 2017’de evlendiler ve sektörün güçlü çiftlerinden biri olmaya devam ediyorlar. Ayrıca 2017 ve 2019 doğumlu iki çocukları var.

Yeo Jin Goo

Yeo Jin Goo ulusun erkek kardeşi

Tüm masumiyetine ve karizmasına rağmen Yeo Jin Goo, “Ulusun Küçük Kardeşi” unvanına sahip. Kariyerine sadece sekiz yaşında başlayan bir zamanlar tanınmış bir çocuk oyuncu olduğu düşünüldüğünde, kesinlikle uygun biri. Elbette artık büyüdüğüne göre Jin Goo, en çok 2019 doğaüstü drama Hotel del Luna’daki rolüyle tanınan müthiş bir başrol oyuncusu haline geldi.

Bildiğiniz gibi Yeo Jin Goo çocuk oyuncu olarak başladı. Çocuk oyuncu olarak başlayan 5 Kore dizi aktörünü sizler için hazırladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/cocuk-oyuncu-olarak-baslayan-5-kore-dizi-aktoru/

Eric Nam

Eric Nam unvanı

Yetenekli, yakışıklı ve zeki Eric Nam, “Ulusun Erkek Arkadaşı” olarak anılır. Daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, bu K-idolün 2016’da GQ Kore’nin “Yılın Adamları” arasında da seçildiğini bilmeniz yeterli.

Girls ‘Generation

Güney Kore’deki en büyük kadın K-pop gruplarından biri olan Girls ’Generation, K-pop’un yurtdışındaki artan popülaritesine katkıda bulunduktan sonra böylesine dikkate değer bir etki yarattı. Ülkelerine verdikleri her şeye ve daha sonraki uluslararası başarılarına karşılık, “Ulusun Kız Grubu” ünvanı ile ödüllendirildiler ve haklı olarak öyleler!

BIGBANG

BIGBANG’ın başarısı inkar edilemez ve benzersizdir. Sonuçta, ikinci nesil meslektaşları Girl’s Generation gibi, K-pop’u uluslararası pazara sokan ilk katalizörlerden biriydi. Bunun için, aslında halk tarafından “Ulusun Erkek Grubu” olarak adlandırıldılar.

EXO

Hem Kore’de hem de küresel sahnede çok sayıda ödül alan ve pek çoğuna aday gösterildikten sonra, Burj Khalifa’ya yansıtılan ilk Kraliyet dışı figürler olan ve Pyeongchang Kış Olimpiyatları’nın kapanış töreninde sahne alan EXO, 2018’de Kore hükümeti tarafından resmen “ulusun seçimi” unvanını aldı.

]}
Yapılan Yorumlar
  • cancaner dedi ki:

    Jun Je Hyun harici gerisi çöp..Hele de o oyunculuk fakiri Rain ve karısı itici Kim Tae Hee tam da birbirini bulmuşlar, tencere kapak olmuş..Son Ye-jin nerede, song Gong ki, Ji Sung, hatta Hyun Bin, Won bin nerede? onların yanında figüran olacak tipler doldurulmuş listeye..

Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler