Han So Hee’yi Seviyorsanız İzlemeniz Gereken Kore Dizileri

3 dk okuma süresi

Han So Hee, geçen yıl kesinlikle muhteşem bir yıl geçirdi! Muhteşem görünümü ve üstün oyunculuk becerileri ile Güney Kore ve dışındaki hayranların dikkatini çekti.

Onu nerede gördüğünüze hala hatırlayamadıysanız, ilk olarak 2020 draması The World of Married’de Yeo Da-kyung tartışmalı rolüyle hayranların sevgisini kazandı. Bu yetenekli aktris son zamanlarda Love Alarm’dan Song Kang ile birlikte en yeni Kore dizi Nevertheless’de dönüşünü yaptı.

Han So Hee'yi Seviyorsanız İzlemeniz Gereken Kore Dizileri

Başarılı oyuncu Han So Hee’nin diğer dizilerini merak ediyorsanız ve izleyecek bir şeyler arıyorsanız, işte sizi meşgul edecek Han So Hee’nin yer aldığı Kore dizileri!

Reunited Worlds (2017)

Reunited Worlds, bir kazada ölen 19 yaşındaki bir gencin hikayesine odaklanıyor, ancak 12 yıl sonra bir gün bile yaşlanmadan gizemli bir şekilde kendini hayatta buluyor. Dizide, So Hee Lee Seo-won adlı moda gazetecisini oynadı ve televizyonda ilk kez oyunculuk yaptı. Karakteri, Young-joon’un (Scarlet Heart Ryeo’dan Yoon Sun Woo tarafından oynanan) nişanlısı ve bir hastane müdürünün kızıydı.

Oyuncular: Yeo Jin Goo, Lee Yeon Hee, Ahn Jae Hyun

Money Flower (2017)

İlk çıkışını takiben, aktris, MBC Drama Ödülleri’nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu dalında ilk adaylığı ile birlikte Money Flower adlı bir dizideki ilk büyük rolünü hızlı bir şekilde aldı. So Hee, Reunited Worlds’deki rolüyle aynı adı taşıyan Seo-won adında bir kızı canlandırdı!

Bununla birlikte dizi, açgözlülükleri para sevgisi tarafından tüketilen, yakın çevrelerindeki bir kişi tarafından bilmeden kendisine karşı komplo kuran bir aile hakkındadır. Burada, So Hee’nin karakteri, bu ailenin holdinginin eski bir çalışanı ve CEO’larının gizli sevgilisidir.

Oyuncular: Jang Hyuk, Park Se Young

100 Days My Prince (2018)

Bu dönem dizisi, veliaht prens Lee Yool’un bir suikast girişiminden hafızasını kaybettikten sonra nasıl yüz gün boyunca sıradan bir hayat yaşadığını anlatıyor. So Hee, ağırbaşlı görünümüne rağmen meydan okuyan bir figür olduğu bilinen prenses Kim So-hye’nin destekleyici rolünü oynuyor.

Eğlenceli gerçek: 100 Days My Prince, So Hee’nin tarihi bir dizide ilk kez görünmesine işaret ediyor!

Oyuncular: Nam Ji Hyun, D.O., Kim Seon Ho

After the Rain (2018)

After the Rain, babasının son 70 yıldır yaşadığı monoton hayattan kaçmak için Seul’e taşınmayı planlayan Bong Gil adında orta yaşlı bir adam hakkında yürek ısıtan ve duygusal bir dizidir. So Hee, bu iki bölümlük KBS2 özelinde Soo-jin’in konuk rolünü oynuyor.

Oyuncular: Shin Goo, Kim Kang Woo

Abyss (2019)

Bir fantezi suç draması olan Abyss, ruhları canlandırabilen aynı adı taşıyan bir küre hakkındadır: İnsanları ani ölümlerinden sonra farklı bedenlere reenkarne eder. So Hee, kahramanın düğünlerinden hemen önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan nişanlısı Jang Hee-jin rolünü oynuyor.

Oyuncular: Park Bo Young, Ahn Hyo Seop

The World of Married (2020)

Muhtemelen Güney Kore’nin tüm zamanların en yüksek reytingli draması hakkında her şeyi biliyorsunuzdur. BBC’den Dr. Foster’a dayanan yoğun ve tartışmalı K-Drama, genç bir doktorun, kocasının daha genç bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrendiğinde mükemmel görünen hayatının nasıl alt üst olduğunu anlatıyor. Kötü şöhretli Yeo Da-kyung’u oynayan So Hee, bu rolün hayatını değiştirdiğini söylüyor.

Eleştirmenlerce beğenilen performansıyla, 56. Baeksang Ödülleri’nde En İyi Yeni TV Kadın Oyuncusu da dahil olmak üzere birçok ödüle aday gösterildi.

Oyuncular: Kim Hee Ae, Park Hae Joon

Nevertheless (2021)

2021’in en çok beklenen dizilerinden biri olan Nevertheless, iki anti-romantik Yoo Na-bi ve Park Jae-eon’un hikayesini anlatan webtoon tabanlı bir dizidir.

Oyuncular: Song Kang, Chae Jong Hyeop

My Name (2021)

My Name, So Hee’nin hikayesini anlatacak olan yeni bir Netflix Orijinal dizilerinden biridir. Babasının olağandışı ölümünün ardındaki sırrı ortaya çıkarmayı umuyor.

So Hee, polis dedektifi Jeon Pil-do rolünü üstlenecek olan Itaewon Class’tan Ahn Bo Hyun ile birlikte rol alıyor. Bunun yanı sıra, başka bir Netflix Orijinali olan Extracurricular’da da yer alan Kim Jin Min tarafından yönetiliyor.

Oyuncular: Ahn Bo Hyun, Park Hee Sun

Hangilerini izlediniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu