İdoller

Han (Stray Kids)

Stray Kids Han kimdir? Han Jisung gibi 4. nesil K-Pop’ta çok sayıda yetenekli idol var. Bazıları şarkı söyleyip dans edebilir, bazıları şarkı söyleyip rap yapabilir, bazıları dans edip rap yapabilir. Bu yazımızda hepsini yapabilen ve en önemlisi şarkı yazıp besteleyen bir idolden bahsedeceğiz. Han hakkında tüm bilgilere hazır olun!

Stray Kids Han Kimdir?

Han, 14 Eylül 2000’de Incheon’da doğdu. Felix, Hyunjin ve Seungmin ile birlikte 2000 yılında doğan üyeler arasındadır.

Daha önce de söylediğimiz gibi, Han Stray Kids’de çok yetenekli bir idol. Asıl pozisyonu rapçi ama aynı zamanda şarkı da söyleyebiliyor. Han ayrıca rapi için şarkı sözü yazıyor ve Stray Kids ile çıkış yapmadan önceki şarkılarını besteliyor. Burada kendisi ve diğer iki üye, Chan ve Chang-bin, 3RACHA adında bir rap üçlüsü kurdu. Han, J.One adını kullandı. J, Jisung adını temsil ediyor ve One, Korece’de “bir” anlamına gelen Han aile adının anlamını temsil ediyor.

Han Jisung kimdir

Stray Kids ile çıkış yaptıktan sonra becerilerini daha da geliştirmeye devam etti ve bizi sürekli heyecanlandırmayı başardı.  Bu yazımızda Stray Kids Han hakkında tüm bilgileri sizler için hazırladık. Hazırsanız başlayalım!

İsim: Han
Gerçek adı: Han Jisung
Doğum Günü: 14 Eylül 2000
Doğum yeri: Incheon, Güney Kore
Pozisyon: Ana Rapçi
Boyu: 169 cm
Kilo: 60 kg
Kan Grubu: B

Stray Kids Han’ın Çıkış Öncesi Bilgileri

Han Jisung, ailesi Malezya’ya taşınana kadar Incheon’da doğup büyüdü, çocukluğunu ve gençlik yıllarını orada geçirdi. Malezya’da Peter adını İngilizce adı olarak kullandı. Ayrıca İngilizce öğrendi, böylece Stray Kids üyeleri arasında öne çıktı.

çocukluk fotoğrafı

Stray Kids’in konuk olarak davet edildiği bazı realite şovlarında veya Stray Kids resmi YouTube Kanallarında video içeriği yayınladıklarında, Han Jisung bazen Malezya’daki deneyimlerinden bahsediyor. Bak Kut Teh’i nasıl sevdiği, orman turunda babasıyla nasıl korkunç bir an yaşadığı ya da Malezya sokak yemeklerini sevmesi gibi!

Han Jisung, dört yıl Malezya’da yaşadıktan sonra, bir sınav için Kore’ye geri döndü. Aslında hayali şarkıcı olmak olduğu için Malezya’ya geri dönmek istemiyordu. Bu yüzden ailesiyle anlaşma yaptı: Eğer bunu yapmazsa Malezya’ya dönüp eğitim görecekti. Sonunda Han, JYP’deki seçmeleri geçti ve onları rapiyle etkiledi.

Han hakkında bilinmesi gerekenler

Han Jisung, 2014 yılında resmi olarak JYP Entertainment’a stajyer olarak katıldı, yaklaşık üç yıl eğitim aldı. 2017 yılında Bang Chan ve Changbin ile 3RACHA adlı grubu vardı ve Stray Kids yarışmacılarından biri oldu.

Stray Kids Han Hakkında Tüm Bilgiler

Stray Kids Han Hakkında Tüm Bilgiler

 • Stray Kids Han, Incheon’da doğdu.
 • Ailesi anne, baba, abiden oluşmaktadır.
 • Malezya, Kuala Lumpur’daki Fairview International School’da okudu.
 • Gruptaki pozisyonu vokalist, rapçi ve yapımcıdır.
 • Diğer üyeler Bang Chan ve Changbin ile birlikte Stray Kids şarkılarının neredeyse tamamının bestelendiği 3RACHA adlı müzik beste alt biriminin parçasıdır.
 • Stray Kids ile çıkış yapmadan önce 2017’de 3RACHA olarak ‘J:/2017/mixtape‘ başlıklı mixtape yayınladı.
 • 3RACHA’da J.ONE takma adını kullanıyor.
 • Parlak ve pozitif bir kişiliğe sahiptir.
 • Aktif bir kişiliğe sahip ama aynı zamanda çok içe dönük, bu yüzden ilk kez tanıştığı insanlara karşı biraz garip davranıyor.
 • Kolayca korkar ve çok gözyaşı olur.
 • Han’ın çok fazla aegyo’su var.
 • Diğer ekip üyeleri tarafından çokça alay edilen üyelerden biridir.
 • Han Jisung, rapte ve vokalde eşit derecede iyidir.
 • Birçok hayran onun şirket arkadaşına ve DAY6’nın solisti Young.K’ya benzediğini düşünüyor.
 • Lirik ve melodik rap seviyor.
 • Büyüleyici noktasının öğrencileri olduğunu düşünüyor.
 • Hyunjin’in annesinin evde yaptığı yemeğin, yediği ev yemekleri arasında en lezzetlisi olduğunu söyledi.
 • ‘King of Masked Singer’ Bölüm 197’de yarışmacı olarak yer aldı.
 • Onun kompleksi yanak yağıdır.
 • En sevdiği yemek cheesecake ve ice americano.
 • En sevdiği renk kırmızıdır.
 • Yükseklik korkusu var.
 • Stray Kids Han, çizgi roman otaku’dur.
 • Koreografiyi çok çabuk ezberlediğini ama kolay da unuttuğunu söyledi.
 • MBTI kişilik tipi ISTP-T’dir.
 • Stray Kids Han Jisung, kaygı bozukluğu nedeniyle 2019’da dinlenme dönemine girdi.
 • Nane-çikolata aromasını sever.

Han’ın Stray Kids ile İlk Çıkışı

Han, 2017’de Mnet’te yayınlanan Stray Kids hayatta kalma şovunun dokuz katılımcısından biri olarak ortaya çıktı. Ondan önce, Bang Chan ve Changbin ile birlikte 3RACHA rapçi grubunun üyelerinden biriydi.

Han ve Stray Kids üyeleri

Stray Kids realite şovu döneminde Han, rapçi olarak performans sergilemek için elinden gelenin en iyisini yapıyordu. Her görev için farklı üyelerle takım kurdu ama harika bir performansla çıkmayı başardı. Sonuç olarak, Han Stray Kids üyesi olarak çıkış yapabildi.

Han, diğer Stray Kids üyeleriyle birlikte “Miroh” adlı şarkıyla çıkışlarından bir yıl sonra ilk galibiyeti aldı!

Han ve Day6’dan Young K

Han’ın yüzünün Day6’dan Young K’ya benzediği artık sır değil. İkisinin aynı şirketten olması, hayranların etkileşimlerini birlikte görmek istemesine neden oluyor. Han’dan yedi yaş büyük olan Young K, Han’ın abisi olarak geçebilir.

Han ve Day6 Young K benzerliği

Güzel olan şey, ikisinin benzerliklerini kabul etmeleridir. Hatta bir keresinde hayranlar tarafından bir canlı yayın sırasında Young K’ya, birbirine çok benzeyen yüzleri nedeniyle Han Jisung’un kardeşi olup olmadığı soruldu. Ancak Young K, çok yetenekli olduğu için Han ile karşılaştırılmanın onun için onur olduğunu söyledi!

Çok yetenekli Young K bile Han’ın gerçekten yetenekli olduğunu kabul etti.

Stray Kids Han Yetenekleriyle Öne Çıkıyor

Han’ın çok yetenekli olduğunu daha önce defalarca belirtmiştik. Rap yapabildiğinden, besteleyebildiğinden, şarkı yazabildiğinden söz etmiştir. Fakat o hepsinden öte bir komedyen! Han Jisung’un farklı yanlarına göz atalım!

Han’ın diğer 3RACHA üyeleriyle yaptığı rap, hayatınıza ışık tutacak.

Sadece rap yapabildiğini düşünüyorsanız, bir kez daha düşünün çünkü Han da şarkı söyleyebiliyor. Maskeli şarkıcı yarışmasına katılarak ulusal televizyonda bunu kanıtladı!

“Close” adlı bir şarkı söyledi. Sözler çok güzel yazılmıştı!

Denemeden bile ekstra komik oluyor!

Stray Kids Han gerçekten çok yönlüdür, bunu görmemek gerçekten çok zor! Bu yazımızda yetenekleriyle ön plana çıkan Han hakkında tüm detayları vermeye çalıştık. Eklemek istedikleriniz yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu