Hallyu’nun en iyi aktörlerinden Kim Soo Hyun hakkında bilmeniz gereken 10 şey

4 dk okuma süresi

Anti-sosyal kişilik bozukluğuna sahip bir çocuk kitabı yazarı ile psikiyatri merkezinde bakıcı olarak çalışan bir adam arasındaki aşk hikayesini konu alan It’s Okay To Not Be Okay adlı romantik-dram dizi, beş yıl sonra ilk dizisi oldu.

İşte aktris Seo Ye Ji ile birlikte dizinin başını çeken en iyi Hallyu aktörlerinden Soo Hyun hakkında bilinmesi gereken 10 şey.

Birçok ödülü var

Kim Soo hyun, ödül törenlerine yabancı değildir ve kariyeri boyunca çok sayıda oyunculuk, stil ve popülerlik ödülü kazanmıştır.

En dikkate değer başarılarından bazıları arasında, 48. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Drama ve 50.’de Secretly, Gently adlı filmle En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazanan devasa hit drama Moon Embracing The Sun‘daki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu (Televizyon) ödülünü kazandı.

Ayrıca 7. ve 8. Kore Drama Ödülleri’nde My Love from the Star için Büyük Ödül’e (Daesang) layık görüldü.


 

Güney Kore’nin CF Kralı olarak bilinir

Soo-hyun, dizilerinin başarısı nedeniyle şaşırtıcı sayıda ürünü onayladı. Moon Embracing the Sun’da rol aldığında, aynı anda restoranlardan biraya ve elektronik cihazlara kadar 17 farklı üründe yüzünü sergiledi.

My Love from the Star, Asya’da popülaritesini artırdığında, yalnızca 2014 yılında 35 yerel ve uluslararası anlaşma yaptı.

Askerliği sırasında DMZ’de görevliydi

Soo-hyun’un önceden var olan bir kalp rahatsızlığı olmasına ve başlangıçta bir kamu hizmeti çalışanı olarak belirlenmiş olmasına rağmen, aktif görev için onaylanmak üzere ek bir fiziksel muayeneden geçti.

Onun temel eğitim sırasında olağanüstü bir stajyer sanatçı olarak atandı 

Not: Temel eğitimi sırasında olağanüstü bir stajyer olarak, Kuzey ve Güney Kore arasındaki DMZ’de yani  askerden arındırılmış bölgede bulunan 1. Keşif Taburu’na atandı.

 Görevlerinin bir kısmı, düşman pusularına bakarken bölgede devriye gezmek ve aktif kara mayınlarını aramaktı. Olağanüstü halinden dolayı Çavuş olarak erken terfi bile aldı.

Utangaçlığını yenmek için oyunculuğa başladı

2015’te KCON LA’e katılmak üzere Los Angeles’ta iken People dergisine verdiği röportajda, annesinin kendisine içe dönük olduğu için oyunculuk derslerine katılmasını önerdiğini açıkladı.

Bir oyunda rol almak ona farklı bir insan olduğunu hissettirdi ve seyircilerin alkışlarını duyunca kendinden geçmiş hissettiğinde, o zaman oyuncu olmak istediğini anladı.

IU ile iyi arkadaş

IU ile iyi arkadaş

Soo Hyun, şarkıcı IU ile Dream High ve The Producers dizilerinde çalıştı ve iyi arkadaşlar olarak kaldılar. Ordudan terhis olduktan sonra, ona ve My Love From The Star’da kendisiyle birlikte çalışan yönetmen Oh Choong Hwan’a desteğini göstermek için Hotel del Luna‘da kısa bir rol aldı.

Ayrıca IU’nun müzik videosu Ending Scene’de rol aldı. Son zamanlarda Park Seo Joon’un çekim yaptığı film seti Dream’e bir kahve kamyonu gönderdi.

Kendi filmini finanse etti

Soo-hyun’un son filmi, yıldız tarafından finanse edilen ve kuzeni Lee Sa Rang tarafından yönetilen yoğun bir neo-noir aksiyon filmi olan 2017’de gerçek oldu.

Kendisi ve daha önce f (x) kız grubundan olan merhum Sulli ile yer aldı. Güney Kore’de eleştiriler karışık olsa da, Tayvan’da olumlu eleştiriler aldı ve hatta o sırada bir Kore filmi için ilk hafta en yüksek gişe rekorunu kırdı.

Filmde ayrıca Bae Suzy, IU, Park Seo Joon ve daha pek çok tanınmış yıldızın kamera sahnesi bulunuyor.

Harika bir sesi var

Harika bir sesi var

Soo-hyun, popüler müzikal gençlik draması Dream High’daki sahneleri için ünlü K-pop grupları TWICE ve Got7’ye ev sahipliği yapan JYP Entertainment’ta 3 ay boyunca şarkı ve dans eğitimi aldı.

Ünlü bir sahne sanatları lisesine kaydolan şarkı söyleme yeteneğine sahip bir taşralıyı canlandıran Bae Suzy, IU ve 2 PM’den Ok Taecyeon gibi K-pop idollerinin tek idolüydü.

Drama film müziği için rol arkadaşlarıyla birlikte bir solo parça Dreaming ve başlık parçası Dream High’ı kaydetti. Yıllar boyunca birçok drama film müziklerine vokal olarak katkıda bulunmaya devam etti.

Hatta FT Island’ın Wind’i söylediklerinde, FT Island’ın Lee Hong-ki’nin radyo programı Kiss The Radio’da şarkı söylerken bile gösterdi. 

Neredeyse profesyonel bir bowling oyuncusu oldu

Soo-hyun’un en büyük tutkularından biri bowling. 2016’da profesyonel bir bowling denemesinde ikinci eleme turuna yükseldi.

Bir Infinite Challenge bölümünde bowling becerilerini ve kişisel ekipmanlarını göstererek, bowlingi sevdiğini çünkü bowling oynadığınızda sadece kendinize karşı rekabet etmeniz gerektiğini paylaştı. Ayrıca askeri iznindeyken bowling oynadı.

O bir solak

Hayranların etkinliklerde sol eliyle imza attığını gördükten sonra tanınmış bir solak olmasına rağmen, Soo-hyun, My Love from the Star dizisi için sağ elini kullanmak için çok çalıştı.

Dramada baskın olmayan eli ile yazıp yemek yiyerek çabalarını gösterdi. Artık iki elini de rahatlıkla kullanabilir ve hatta sağ eli ile kaseleri bile kullanabilir.

Kendisine çok güzel bir takma ad verdi


Soo-hyun, bir varyete şovu olan Running Man’in bir bölümüne konuk olduğunda, oyuncular Yoo Jae-suk ve Lee Kwang-soo ona bir takma adı olup olmadığını sordu.

Soo-hyun, ilkokuldayken kulağa kadınsı gelen adının onu çok rahatsız ettiğini, bu yüzden daha erkeksi bir ses çıkarmak için Soo-man olarak değiştirdiğini söyledi.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x