Hallyu Aktör Yoo Ah In Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

3 dk okuma süresi

Tecrübeli aktör ve Hallyu yıldızı Yoo Ah In uzun zamandır vazgeçilmez değerini bizlere göstermiştir. Park Shin Hye ile birlikte rol aldığı zombi kıyamet filmi #Alive yakın zamanda Netflix’te yayınladı ve buradaki performansıyla övgüler almayı başardı. Chicago Typewriter yıldızı, Kore kültürüne ilgi duyan birçok ülkede popüler olmaya devam ediyor.

Hallyu Aktör Yoo Ah In Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Size oyuncuyu daha fazla sevmeniz için bilgi vermek amacıyla Yoo Ah In ile ilgili 10 gerçeği aşağıda listeledik.

Yoo Ah In sadece bir sahne adıdır

Ah In’in gerçek adı Uhm Hong Sik. Elle Men Hong Kong ile yaptığı röportajda, seçtiği sahne adının “bir” anlamına gelen Almanca ein kelimesinden ortaya çıktığını belirtmiştir.

Deagu, Güney Kore’de doğdu ve iki ablasından sonra ailenin en küçüğüdür

Hallyu Aktör Yoo Ah In

Eğitimini yarım bıraktı

2011’de bir basın toplantısı sırasında Ah In, oyunculuk kariyerine erken yaşta başlamak adına eğitimini yarım bırakmayı seçtiğini açıkladı. “Okulu erken bırakma iradesine sahip olduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum. Başka bir hayat planlamaya cesaret edindim ve pervasızca kendimi bunun içine attım. Bunu yaptığım için, hayatımda karşılaştığım her anı kişisel eğitimim için bir fırsata dönüştürebildim ”dedi.

İdol stajyeri olarak başladı

Bir radyo röportajında, neden oyunculuk peşinde koştuğu sorulduğunda; lisesinin önünde sokağa atıldıktan sonra aslında bir K-pop idolü olmak için eğitildiğini açıkladı.

Diesel için global bir modeldi

Diesel için global bir modeldi

İki yıl önce Ah In, İtalyan moda markası Diesel için küresel bir model haline gelen ilk Asyalı aktör olarak tarihe geçti. Nicki Minaj, Gucci Mane ve Bella Thorne gibi diğer uluslararası büyük isimlerle birlikte bir kampanya videosunda bile rol aldı.

Üretken bir yazar

Ah In, boş zamanlarında sık sık şiir ve günlük yazıları yazarak, erken yaşlardan itibaren yazmaya olan tutkusunu pekiştirdi. Tom Greyhound tarafından kurulan bir moda dergisi olan Tom Paper’ın Genel Yayın Yönetmeni olmasının yanı sıra Arena Homme, Bazaar, Elle ve Dazed & Confused gibi çeşitli dergilere katkıda bulundu.

Kore’de sanatın büyük bir destekçisi

Kore'de sanatın büyük bir destekçisi

Ah In, oyunculuk, yazarlık ve modellik yapmanın ötesinde, aynı zamanda bir galeri yönetmenidir. Aslında, Seul’de yeni ortaya çıkan yerel sanatçıların, tasarımcıların ve fotoğrafçıların çalışmalarını sergilemeyi amaçlayan bir kültür kompleksi olan Studio Concrete’in küratörü ve kreatif direktörüdür. Açıkçası yapamayacağı bir şey var mı?

Kendi tarzı üzerinde tam kontrole sahip

Kendi tarzı üzerinde tam kontrole sahip

Kore’de moda trend belirleyicisi olarak tanınan Ah In, stilist tutmak yerine kendini zevkine göre giyinmeyi tercih ediyor. Moda bir tavırdır. 2015 röportajında ‘Moda konusunda kendi hissine ve zevkine sahip olmak gerekiyor’ dedi. “Kendi zevkinizi ve kişiliğinizi ifade ettiğinizde, modadan zevk alacak kadar cesur olduğunuzda ve bazen modayı bir dil olarak güçlü bir şekilde kullandığınızda, bu sizin gerçek modanız olur.”

Zor karakterlere bürünmesiyle bilinir

Ah In, duygusal dizilerde karmaşık roller üstlenmesiyle tanınır. SCMP şöyle yazıyor: “Rolleri genç bir aktör için alışılmadık derecede derin ve duygusal olarak oldukça ciddiydi. Punch’ta (2011) asi bir lise öğrencisinden ve tarihi film The Throne (2015)’ de çılgın bir veliaht prensten, Cannes’da eleştirmenlerin ödülü olan psikolojik gerilim filmi Burning (2018) ‘ de hassas bir genç adama kadar. ” En son başarılı dizisi Chicago Typewriter, onu 1930’lardaki geçmiş yaşamından 21. yüzyıldaki şimdiki hayatına kadar anlatılan saygın ama perişan bir yazar olan Han Se Joo olarak bizlere gösterdi.

2018’in En İyi Erkek Oyuncuları arasında gösterildi

İki yıl önce New York Times, Ah In’i 2018’in En İyi Erkek Oyuncuları listesine dahil ederek onu Julia Roberts, Ethan Hawke ve Glenn Close gibi diğer Holywood isimleriyle birlikte bunu başaran ilk Koreli oyuncu yaptı. Ah In, 2018 psikolojik dizisi Burning’deki performansıyla ödüllendirildi.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler