Güçlü ve İlham veren Kadın Başrolleriyle 15 Kore Dizisi

8 dk okuma süresi

Çoğu kişi, Kore dizileri hayranlarını sadece yakışıklı erkek başrolleri için izlediğini varsayar. Bu biraz doğru olsa da, kesinlikle tek neden bu değil. Hiçbir şey diğer başarılı, güçlü kadınları izlemekten daha ilham verici değildir. Ve içten, heyecan verici bir hikayeyi bizlere ulaştıran bu başroller, bizim hayranlığımızı hak ettiğinde dikkat çekmek için bir erkek oyuncuya kim ihtiyaç duyar ki? Kore dizilerinin en iyi kadın başrollerinden bazılarını, evde geçirdiğiniz süre boyunca eğlenmeniz için derledik.

Hi Bye, Mama! (2020)

Hi Bye, Mama!

Cha Yu Ri (Kim Tae Hee) ölümünden sonra Dünya’da kalmıştır ve kocası ve kızına göz kulak olmuştur. Öfke nöbeti geçirip bir tanrıyı lanetledikten sonra Yu Ri’ye eski hayatına yeniden insan olma şansı verilir. İnsan olarak kalabilmek için, hayatını ölmeden önceki haline getirmek için 49 günü vardır. Sorun şu ki, beş yıl oldu ve kocası çoktan yeniden evlendi.

Yu Ri bize, sevginin sınırı olmadığını ve her bölümdeki gücünün sadece ilham verici olmadığını, aynı zamanda sizi bir haykırışa sürükleyebileceğini gösteriyor. İyi bir şekilde!

Hospital Playlist (2020)

Hospital Playlist

Reply serisi ve Prison Playbook gibi ikonik dramaların yazarlarından gelen Hospital Playlist, Kore dramalarının stereotiplerini kıran bir başka samimi dizi.

Chae Song-hwa (Jeon Mi-do), nöroşirürji doçenti ve beş kişilik grubun tek kadınıdır. İşinde en iyisi, beyin cerrahisi departmanını yönetiyor, zeki ve anlayışlı.

Song-hwa, bir kadının kendini işine adayabileceğini, başarılı olabileceğini ve yine de kendi özel hayatına sahip olabileceğini gösteren canlandırıcı bir karakter. İlham verici, motive edici ve biraz onun olmanı diliyor. Dört yakışıklı erkek başrolü unutun, Hospital Playlist, içinde onunla birlikte mutlaka izlenmeli.

Crash Landing On You’dan Yoon Se-ri (2019)

Yoon Se-ri

Yoon Se-ri, burada gördüğümüz kusursuz moda anlayışının yanı sıra, Crash Landing On You‘daki korkusuz ve acımasız kişiliğiyle de tanınıyor.

Bu, bir mirasçı ve başarılı bir iş kadını olarak geçmişinden ve kendi kişisel sorunlarından geliyor.

Yoon ailesinin gayri meşru kızı olarak, kendisi oldukça yalnız ve neredeyse kendi ailesi içinde dışlanmış hissederek büyüdü. Üvey annesi onu bir kumsalda terk etti, erkek kardeşleri hiçbir zaman aile işlerinin gerçek varisi olduğunu gerçekten hissetmedi. Bütün bu yalnızlık, üstesinden geldiği intihar düşünceleriyle boğuşmasına neden oldu.

Sert gerçeklerine rağmen, şiddetle bağımsız, dirençli ve kendi iş imparatorluğunu ve markasını kurmaya devam etti. Kuzey Kore’ye düştüğünde bile onu hayatta kalan yapan şey muhtemelen bu dayanıklılığıydı ve daha da hayati tehlike oluşturan tehlikelerle yüzleşti. Hayatta kalma ve zorlukları yenme isteği gerçekten ilham vericiydi.

Search: WWW (2019)

Search - WWW

Başarılı web şirketlerinde çalışan ve hepsi yüksek pozisyonlarda çalışan üç lider kadın. Dramanın sabotaj, şantaj ve arkadan bıçaklamayla dolu olacağını göreceksiniz.

Basmakalıpları unutun, Bae Ta Mi (Im Soo Jung), Cha Hyeon (Lee Da Hee) ve Song Ga Kyung (Jeon Hye Jin) kadınların birbirlerini işte ve hatta ilişkilerinde güçlendiriyor.

Search: WWW dizisinde başarılı kadınların drama mecazları değil, iç açıcı dostluk ve anlamlı ilişkiler bulacaksınız.

Her Private Life (2019)

Her Private Life

Gün geçtikçe Sung Deok-Mi (Park Min Young) bir sanat galerisinde küratör olarak çalışıyor, işinde ve profesyonelliğin özünde olağanüstü biridir. Geceleri, hayatı Cha Shi An’ın (idolü) etrafında dönen sıkı bir hayranıdır. Hayran web sitesini bile yönetiyor.

Yıllardır, kadınların tipik stereotipleri her zaman esas olarak aşağılayıcı veya aşağılayıcı olmuştur. Sung Deok-Mi, sıradan bir etiketten daha fazlası olabileceğinizi ve birinin sevdiği şeyde yanlış bir şey olmadığının önceliğini belirler. Başarılı bir kariyeri var ve hafife alınmaması gereken bir kadın.

Mr. Sunshine (2018)

Mr Sunshine

En çok izlenen tarihi dramlardan biri olan çoğu, diğerlerinden farklı olarak güçlü kadınların başını çekiyor.

Go Ae-Shin (Kim Tae-Ri) iki ucu keskin bir kılıçtır. Sosyal hiyerarşi ile dolu yüksek dünyada yaşayan bir aristokratın kızı. Yine de şiddetle inandığı bir amaç için çalışan ölümcül bir direniş savaşçısıdır.

Ülkesi için hayatını tehlikeye atmaya istekli olan bu kadın, inançları için sonuna kadar savaşır ve bir erkeğin yapabileceği her şeyi daha iyi yapabileceğini gösterir.

Strong Woman Do Bong-soon’dan Do Bong-soon

Do Bong-soon

Strong Woman Do Bong-Soon‘u izlediyseniz, Bong-soon’un tanımlayıcı kişiliği ve fiziksel yeteneği ile ezici klişeleri yepyeni bir düzeye taşıdığını bilirsiniz.

Bu mütevazı kadın başrol, minyon tarafta olmasına rağmen insanüstü bir güce sahip ve başkalarını savunmak söz konusu olduğunda kararlılığı ve tereddüt eksikliği ile kalbi de hayal kırıklığı yaratmıyor.

Mother’dan Kang Soo-jin (2018)

Kang Soo-jin

Evde tacize uğrayan bir çocuğu kaçıran bir kadının (öğretmen, bu konuda) arkasındaki kişiliği kavramak için pek bir şey söylenemez.

Koruyucu doğası ilk başta dürtüyle besleniyor gibi görünüyor, ancak daha sonra etrafındaki riskli durumu değerlendirip gezinirken çok dikkatli ve anaç olduğunu gösteriyor.

Fight For My Way’den Choi Ae-ra (2017)

Choi Ae-ra

Acımasız hayallerinin peşinde olan iyi bir karakteri seviyoruz. Ae-ra, ‘üçüncü sınıf bir yaşamdan’ doğmuş olsa da, doğru, kendi kendine yeten ve spiker olma konusunda hırslı kalarak Fight For My Way adlı dizide yaşıyor.

Kendine sadık kalan, başkalarının sözlerinden ve eylemlerinden etkilenmeyi reddeden, neşe içinde, güçlü ve şımarık kalmayı reddeden bir karakter olarak izleyici için iyi bir rol model olarak kabul edilir.

Avengers Social Club’dan Lee Yo-won, Ra Mi-ran ve Myung Se-bin (2017)

Avengers Social Club

Bunda sadece bir değil, farklı yaşam alanlarından bir tür intikam kulübü oluşturan üç kadın kahraman var.

Beklenmedik üçlü, farklı kişiliklerine rağmen derin bir bağ kuruyor ve her karakterin bireysel zorluklarından doğan güçlerine ve birbirleriyle nasıl bir destek sistemi ve dinamik arkadaşlık oluşturmak için bir araya geldiklerine şahit olmak kesinlikle canlandırıcı.

Descendants Of The Sun (2016) dizisinden Kang Mo-yeon

Kang Mo-yeon

Descendants Of The Sun‘ın kadın başrol oyuncusu, 2016’da küçük ekrana çıkan en büyük K-dizilerinden biri olarak dizinin başarısının büyük bir bölümünü şekillendirdi.

Mo-yeon’un savaş bölgesi içinde bir kardiyotorasik cerrah olarak inatçı karakteri yalnızca saf zekası ve güzelliği ile değil, aynı zamanda kalp, zihin ve alçakgönüllülüğü arasındaki net ayrımla da tamamlanmaktadır.

Hatalarını kabul etme isteği onu sevimli ve takdire şayan bir karakter yapıyor, özellikle de Song Hye kyo‘nun mükemmel oyunculuk becerileri sayesinde ne kadar inanılmaz insan olduğunu hesaba katarsanız.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo’dan Hae Soo(2016)

Hae Soo

Hae Soo, önceki hayatının acı dolu anısını göz önünde bulundurarak, 941’de 21. yüzyılın bir insanı olarak adapte olmak ve başkalarının adaleti için yalvarmak gibi sayısız zorlukla yüz yüze geldi.

İnancını, samimiyetini ve başkalarına karşı şefkatini korurken her şeyi adım adım nasıl attığı, hem duygusal hem de zihinsel olarak ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Doctors’dan Yoo Hye-jung (2016)

Yoo Hye-jung

Suçlu bir liseden başarılı bir beyin cerrahına dönüşen Yoo Hye-jung, gördüğümüz en sert kadın başrollerden biri olacak kadar bir güce sahip.

Belki de zor bir çocukluk geçirme geçmişi, onun hala ne kadar şefkat gösterebileceğini gösterdiğinde daha da dikkate değer kılıyor.

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo’dan Kim Bok Joo (2016)

Kim Bok Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo, fiziksel olarak son derece güçlü bir kadın konseptini gösteren başka bir K-drama. Yetenekli bir halterci olan Bok-joo, “kadınlık eksikliği” ile mücadele eder, ancak saygınlık sorunlarının üstesinden gelmeyi ve kendini sevmeyi öğrenir.

Tüm bunlara rağmen, gerçek benliğini garip ama dışa dönük ve sevimli bir karakter olarak göstermekte asla vazgeçmez.

Second 20s Ha No-ra (2015)

Ha No-ra

İkinci 20’lerin yürek burkan önermesi, hamile olduktan sonra 19 yaşında dansçı olmaktan vazgeçen 38 yaşındaki Ha No-ra’yı izliyor – şimdi boşanmaya yakın ve ölümcül pankreas kanseri teşhisi konuyor.

Hayatından kalanlardan en iyi şekilde yararlanmak için yeniden kendi sorumluluğunu üstlenir ve üniversiteye gider. Bu duygusal yolculuk, bir zamanlar bir anne ve ev hanımı olarak hayatını sorumluluklara feda eden, güçlendirici bir kadın başrol. No-ra’nın kişiliğini gerçekten yansıtıyor.

Bonus: Romance is a Bonus Book

Kang Dan‑i

 

Kariyerine nokta koyduktan yıllar sonra iş yaşamına geri dönen bir kadını konu almaktadır. Çalışması ve azmiyle herkese örnek olan, yaşadığı zorluklara rağmen asla pes etmeyen bir kadın başrol kesinlikle bu listede yer almayı hak ediyor. Romance is a Bonus Book dizisi kitaplar ile sizleri çok başka dünyalara götürüyor.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x