Gu Family Book

4 dk okuma süresi

Gu Family Book, Lee Seung Gi ve Bae Suzy’nin başrol olarak yer aldığı bir Kore dizisidir. 2013 yılında toplam 24 bölüm olarak yayınlandı. Dizi, efsanevi yaratıklardan korkulan bir dünyada duyguları için savaşan yarı insan, yarı efsanevi bir yaratık ile bir lordun kızının aşk hikayesini anlatıyor.

Gu Family Book konusu, oyuncuları, yorumu, fragman, reyting, ödüller gibi pek çok ayrıntıyı sizler için hazırladık.

Gu Family Book

Başlık: Gu Family Book / Kangchi, The Beginning

Başlama Tarihi:  8 Nisan 2013

Kanal: MBC

IMDb Puanı: 8.0

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Aksiyon, Fantastik, Tarih

Bölüm Sayısı: 24

Yönetmen: Shin Woo-Cheol, Kim Jung-Hyun

Senarist: Kang Eun-Kyung

Gu Family Book Konusu

Yarı insan yarı gumiho olan bir adamın yaşadıklarını anlatmaktadır. Kang chi adındaki bu adamın gerçek kimliğini öğrenmesi, insan olma çabası ve yaşadığı aşkı konu almaktadır.

Gu Family Book Fragman

Dizi Hakkında Notlar

Gu Family Book, daha önce Horse Doctor tarafından kullanılan zaman aralığını devralıyor.

İlk senaryo okuması 1 Şubat 2013’te Güney Kore Ilsan’daki MBC Merkezinde gerçekleşti. Dizinin ilk dört bölümünün senaryo okuması yapıldı. Çekimler Şubat 2013’te başladı.

Gu Family Book Reyting Oranları

Dizi ilk bölümüyle %11.5 reyting alarak ekranlara başarılı bir giriş yapmıştır. Devam eden haftalarda izlenme sayısını arttırmış ve ortalama olarak %18.7 reyting almayı başarmıştır. En düşük izlenmesi ilk bölüm olurken en yüksek izlenmesi ise son bölümde gerçekleşmiştir.

Ödüller

  1. Mnet 20’nin Seçimi Ödülleri: 20’lerin Drama Yıldızı (Bae Suzy)
  2. Seul Uluslararası Drama Ödülleri: En İyi Koreli Kadın Oyuncu (Bae Suzy)
  3. MelOn Müzik Ödülleri: En İyi Orijinal Dizi Müziği (Only You – 4Men)
  4. APAN Yıldız Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu (Choi Jin-hyuk) ve En İyi Yeni Kadın Oyuncu (Lee Yu-bi)
  5. MBC Drama Ödülleri: En İyi Mükemmellik Ödülü (Lee Seung Gi ve Bae Suzy), Popülerlik Ödülü (Lee Seung Gi), En İyi Çift Ödülü (Lee Seung Gi ve Bae Suzy)
  6. 2 Asya Rainbow TV Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu (Lee Seung Gi), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Choi Jin-hyuk), Üstün Kostüm Dramı (Gu Family Book), Üstün Yönetmen (Shin Woo-chul)

Gu Family Book Oyuncuları

Başrol oyuncuları: Lee Seung Gi ve Bae Suzy

Yardımcı rollerde ise; Lee Sung Jae, Yoo Yeon Seok, Lee Yu Bi, Sung Joon, Jo Sung Ha, Yoo Dong Geun, Jung Hye Young, Choi Jin Hyuk, Park Joo Hyung ve Yoon Se Ah gibi oyuncular rol almaktadır.

Lee Seung Gi (Choi Kang Chi)

Gu Family Book Lee Seung Gi (Choi Kang Chi)

Yarı insan yarı efsanevi yaratıktır. Bir nehir kıyısında yardımsever bir han sahibi tarafından evlat edinilir. Fakat kötü niyetli bir bakanın Yüzyıl Hanına gelmesiyle birçok tehlike yaşayacaktır. Zamanla Yeo-Wool ile tanışır ve kaderleri birleşir.

Bae Suzy (Dam Yeo Wool)

Gu Family Book Bae Suzy (Dam Yeo Wool)

Dam Yeo Wool, dövüş sanatları konusunda yetenekli bir kadındır. Kang chi ile tanıştıktan sonra tüm hayatı değişecektir.

Bae Suzy hayranı mısınız? Öyleyseniz Bae Suzy hakkında bilmeniz gereken 12 şeyi sizler için hazırladık.

Choi Jin Hyuk (Gu Wol Ryung)

Choi Jin Hyuk (Gu Wol Ryung)

Gu Wol Ryung, Juri dağının koruyucusudur. Choi Kang‑chi’nin babasıdır. Yıllar önce bir kadına aşık olduğu için insan olmak ister. Fakat işler istediği gibi gitmeyecektir.

Lee Yu Bi (Park Chung Jo)

Lee Yu Bi (Park Chung Jo)

Park Chung Jo: Yüzyıl Han sahibinin kızıdır. Kang chi ile beraber büyümüşlerdir.

Yoo Yeon Seok (Park Tae Seo)

Yoo Yeon Seok (Park Tae Seo)

Park Tae Seo: Yüzyıl Han sahibinin oğludur. Ailesinin başına gelen kötü olaylar yüzünden intikam almak istemektedir. Yetenekli bir dövüşçüdür.

Editör Yorumu

Dizi tarihi bir zamanda geçmesine rağmen gerek konusu gerekse oyuncu kadrosu açısından heyecanlı dizilerden biri olmayı başarmış. 2013 yılında yayınlanmasına rağmen dizide kullanılan şarkıları hala dinlemekteyim. İki başrol oyuncusunun müzik sektöründe de yer alması ve dizi için şarkı yapmaları da bunda etken diyebiliriz.

Fantastik bir kurgu olmasına rağmen kore dizilerinde gördüğümüz Gumiho olayını farklı bir açıdan izleyiciye aktarmışlar. My Girlfriend Is a Gumiho dizisinde Lee Seung Gi yer almış ve 1 sene sonra Gumiho olarak karşımıza çıkmıştır. Bu da ilginç bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi heyecanlı ilerliyor, karakter gelişim ve değişimleri güzel işlense de final bölümünü diğer Kore dizilerinde olduğu gibi beğenmedim. Artık bu duruma alışsam da Kore dizilerini yeni izlemeye başlayanlar için saçma gelebilir. Sonuç olarak bu diziyi hala izlemeyen varsa önermekteyim.

Gu Family Book 2. Sezon Var mı?

2013 yılında yayınlanan bu dizi ucu açık bir şekilde final yaptı. 2. sezon ile ilgili hayranlar tarafından yoğun baskı yapılsa da maalesef dizinin ikinci sezonu çekilmedi. Bu iki başrol oyuncusu tam 6 yıl sonra Vagabond dizisinde başrol olarak yer aldılar. Hala duymayanlar varsa https://www.dizisel.com/vagabond/ yazımıza giderek dizi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

FAQ

Dizi finali ardından izleyicilerde pek çok soru işareti oluşmuştur. İzleyiciler finalin tam olarak mutlu son olmadığını belirtmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri