Go Min Si Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

5 dk okuma süresi

Eğer bir Kore dizi hayranıysanız, muhtemelen son zamanlarda karşınıza çıkan Youth of May’i görmüşsünüzdür. Bu dönem dizisi, Gwangju Ayaklanması sırasında, 1980’lerin Kore’sinde geçen etkileyici konusuyla ön plana çıkıyor. Tabii ki, hikayesinin yanı sıra, drama popülaritesi oyuncuların yıldız performanslarına da atfedilebilir. Şovun yükselen yıldızı Go Min Si, tutkulu bir hemşire ve ailesinin geçimini sağlamak için çok çalışan Kim Myeong-hee olarak gösterideki performansıyla özellikle övüldü.

Go Min Si Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Ona Youth of May’de hayran oldunuz mu? O zaman aktris hakkında daha fazla şey öğrenmenin tam zamanı!

Go Min Si hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi Dizisel takipçileri için hazırladık.

O bir Kova

Başarılı aktris, 15 Şubat 1995’te Güney Kore Daejeon’da doğdu. Astroloji meraklıları için kova burcu olduğunu söyleyebiliriz.

“Youth of May”deki rolüne hazırlanmak için kendini 80’lerin kültürüne kaptırdı

Söylediğimiz gibi, Youth of May geçmiş dönem hakkında bir dizidir. Go Min Si’nin açıkça deneyimleyemediği bir zaman! Bununla birlikte, Kocowa ile yaptığı bir röportajda, rolüne tamamen kaptırmak için imaj oluşturma taktikleri uyguladığını paylaştı. Yani, hemşire Kim Myung-hee’yi oynamaya hazırlanırken sadece birkaç film ve belgesel izlemekle kalmadı, aynı zamanda o dönemden bir sürü şarkı da dinledi! 80’lerin estetiğini ve havasını yakalamaya geldiğinde şovun setinin gerçekten benzer olması da onun için faydalı oldu.

2019 SBS Drama Ödülleri’nde “En İyi Yeni Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü

Go Min Si En İyi Kadın Oyuncu Ödül

Evet, bu genç yıldız şimdiden ödüllü bir aktris! Go Min Si, melodram Secret Boutique’teki (2019) olağanüstü performansıyla 2019 SBS Drama Ödülleri’nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu seçildi. Annesi bir skandalın ortasında aniden kaybolduğunda kahramanın planlarına dahil olan amatör bir baduk oyuncusu olan drama gerilim filminde Lee Hyeon-ji rolünü oynadı.

“My Sassy Girl”ün TV uyarlamasında drama çıkışını yaptı

Popüler Güney Kore romantik komedisi My Sassy Girl’ü hatırlıyor musunuz? Go Min Si aslında ilk TV ekran rolünü, filmin 2017’de yayınlanan TV uyarlamasında aldı. Orada Seon-kyeong adında bir konuk karakter olarak göründü. Ardından Welcome to Waikiki (2018) ve Love Alarm (2019) gibi daha popüler dizilerde rol almaya devam etti. Sonunda, Netflix Orijinal Dizisi Sweet Home‘da (2020) başrol oynamayı başardı.

“Sweet Home”daki rolüne hazırlanmak için kilo verdi

Başlangıçta farklı bir role olan ilgisini dile getirmesine rağmen, bu tutkulu oyuncu, ayak bileği yaralanması nedeniyle sporu bırakmak zorunda kalan asi bir eski balerin olan Lee Eun-yoo’nun karakterini doğru şekilde yansıtmak istedi. Bunun için yaptıklarıyla işine olan bağlılığını gösterdi. Bir röportajda, The Witch: Part 1 (2018) filmindeki rolü için kasıtlı olarak birkaç kilo aldıktan sonra, bir balerin fiziğine sahip olmak için hepsini geri verdiğini ve aynı zamanda bale öğrenmek için eğitim aldığını paylaştı.

Go Min Si Sweet Home

Fiziksel yönü bir yana, bu kadar yanlış anlaşılan bir karakteri oynamak da bu nazik oyuncu için kolay değildi. İlk başta, Eun-yoo’nun her zamanki tavrının tam tersi olduğu için neden diğer insanlara karşı her zaman bu kadar kızgın ve saldırgan olduğunu anlayamadı. Bununla, yönetmenine yakın bir şekilde danışmaya karar verdi ve kısa sürede onun tavsiyesinden çok şey öğrenebildi.

“Mount Jiri” dizisinde rol aldı

tvN’nin draması Mount Jiri, ilk olarak yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu ve yapım ekibine sahip olmasıyla manşetlere taşındı. Burada Go Min Si, ikonik Hallyu oyuncuları Jun Ji Hyun ve Ju Ji Hoon ile birlikte rol alıyor. Ayrıca Dream High (2011), Goblin (2016) ve Descendants of the Sun (2016) gibi hayranların favorilerini yönetmesiyle tanınan Lee Eung Bok tarafından yönetilecek.

Başrol oyuncusu Song Kang ile yakın bir dostluk sürdürüyor

Love Alarm’da ekranı paylaştıktan sonra Go Min Si ve Song Kang kıyamet korku draması Sweet Home’da birlikte rol aldılar. İkinci proje için senaryosunu almaya giderken, Netflix şovunun başrol oyuncusu olarak seçilen Song Kang ile karşılaştığında şaşırdığını paylaşıyor.

Go Min Si Song Kang Kahve

Şimdi ikisi, birbirlerini neşelendirmek için çok yakın arkadaş oldular. Yılın başlarında Song Kang, Go Min Si için Mount Jiri setine bir kahve kamyonu gönderdi. Min Si daha sonra yakın zamanda yayınlanan aktörün dizisi Nevertheless’e onu neşelendirmek için sete başka bir kahve kamyonu göndererek bu iyiliğe karşılık verdi.

Song Kang

Oyuncu ve model olmasının yanı sıra senarist ve yönetmenlik deneyimi de oldu

Görünüşe göre bu yükselen yıldızın kolunda henüz keşfedilmemiş bir takım beceriler de var! Min si, 2016 yılında Parallel Novel adlı orijinal üç dakikalık kısa filmini yazdı, yönetti ve oynadı. Hikaye, karakter beklenmedik bir şekilde savaşana kadar intihar ettirerek karakterini öldürmeye çalışan bir yazar hakkında.

Aşağıdaki filmi izleyin!

Kariyer hedeflerinden biri de gelecekte daha olgun oyunculuk rollerinde yer almak

Min Si, Youth of May için düzenlenen basın toplantısında, projede rol almanın onun için kader gibi olduğunu belirtti. “Her zaman bir dönem filmi ya da melodram yapmak istemişimdir. Bu proje benim için kader gibiydi. Senaryoyu dikkatlice inceledim ve araştırma yaptım.”

Go Min Si

Esquire Korea ile yaptığı başka bir röportajda, gelecekte daha olgun roller üstlenme hedefini dile getirdi.  Tercihen daha fazla romantizm içeren hikayelerin yanında bu tarz projelerde de yer almak istiyor.

En sevdiği ayakkabısı bir çift pembe Crocs

Marie Claire ile yaptığı röportajda aktris, ayakkabılarının Sweet Home çekimleri sırasında satın aldığı bir çift mercan pembesi Crocs olduğunu paylaştı. Ayakkabıyı, Sweet Home’un uluslararası başarı kazanma hayalini simgeleyen “Sweet Home” yazan harfler, Kore bayrağı ve NASA logosu da dahil olmak üzere çeşitli tılsımlarla süsledi. Bunun dışında Min Si, neredeyse iki yıldır bu çifti giydiğini ve bugüne kadarki en iyi alışverişlerinden biri olduğunu açıkladı! Sadece güzel anılarını getirmekle kalmıyor, aynı zamanda onların gerçekten rahat olduğunu da söylüyor.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu