Genç Yaşta Başrol Olmayı Başaran 10 Kore Dizi Oyuncusu

2 dk okuma süresi

Kore dizi dünyasında, 30 yaşın üzerindeyken bile herkesin kalbini çarptırabilecek deneyimli oyuncular bulunuyor. Aynı zamanda, yeteneklerini genç yaşlarda başrol oynayarak kanıtlamış çaylak yıldızlar da var. En sevdiğiniz oyuncuların bazıları çok genç yaşta başrolü kapmayı başardılar. Bu durum, yeteneğin sadece yaşla ilgili olmadığını kanıtlıyor!

Genç Yaşta Başrol olarak Dizilerde Yer Alan 10 Kore Dizi Oyuncusu

Aşağıda, 20’li yaşlarının başlarında başrol oynayabilen 10 Kore dizi oyuncusunu listeliyoruz.

Yook Sung Jae

Yook Sung Jae

Yook Sung Jae, 2012’de K-pop erkek grubu BTOB’un bir üyesi olarak çıkış yaptı. O zamanlar sadece 17 yaşındaydı. Tam olarak bir yıl sonra Monstar dizisinde destekleyici bir rolle oyunculuk yapmaya başladı. BTOB üyesi, gençlik dizisi Who Are You: School 2015 Kore dizisinde ilk başrolünü üstlendiğinde 20 yaşındaydı. Kim So Hyun ve Nam Joo Hyuk ile birlikte rol aldı. Aynı yıl korku dizisi The Village: Achiara’s Secret’de başrol oynadı.

Yeo Jin Goo

Yeo Jin Goo

Yeo Jin Goo genelde çocuk oyuncu olarak bilinir. Ancak bir yetişkin olarak bir Kore dizisindeki ilk başrolü, K-pop kız grubu AOA’dan Seolhyun ile birlikte oynadığı 2015 dizisi Orange Marmalade idi. Rolü aldığında sadece 17 yaşındaydı.

Cha Eun Woo

Cha Eun Woo

Cha Eun Woo, 2016 yılında grubu Astro ile bir idol olarak çıkış yaptı ancak bundan önce zaten küçük oyuncu rolleri vardı. İlk TV ekran başrolü, Im Soo Hyang ile birlikte 2018 romantik komedi dizisi My ID is Gangnam Beauty’de rol aldığında 21 yaşındaydı.

Nam Joo Hyuk

Nam Joo Hyuk

Aktör Nam Joo Hyuk, Who Are You: School 2015’te Yook Sung Jae ve Kim So Hyun ile birlikte rol aldığında sadece 21 yaşındaydı. 23 yaşında, Weightlifting Fairy Kim Bok Joo’da başrolü üstlendi ve burada Lee Sung Kyung ile birlikte rol aldı. Diziden sonra gerçekten sevgili olsalar da daha sonra yollarını ayırdılar.

Sung Joon

Sung Joon

Sung Joon, Bae Suzy ve Lee Seung Gi’nin başrollerini paylaştığı Gu Family Book gibi çeşitli dizilerde rol alan aktör. 2012 dizisi Flower Band’de ilk başrolünü aldığında 21 yaşındaydı.

Park Bo Gum

Park Bo Gum

Park Bo Gum, Hallyu yıldızlarından biri haline geldi. İlk büyük başrolü, Lee Hyeri, Go Kyung Pyo, Ryu Jun Yeol ve Lee Dong Hwi ile birlikte çok beğenilen dizi Reply 1988’de rol aldığında 22 yaşındaydı.

Yoo Seung Ho

Yoo Seung Ho

Yoo Seung Ho, I’m Not a Robot ve The Emperor: Owner of the Mask gibi birçok dizide rol aldı. En son dizisi Memorist adlı gizem dizisidir. Ancak ilk başrolü, Park Eun Bin ile birlikte Operation Proposal dizisindeydi. Rol aldığında sadece 18 yaşındaydı.

Seo Kang Joon

Seo Kang Joon

Seo Kang Joon, 22 yaşında Cheese in the Trap’ta Park Hae Jin, Kim Go Eun ve Lee Sung Kyung’la birlikte rol aldı. Aynı yıl, Amerikan dizisi Entourage’ın Kore versiyonunda da başrol oynadı.

Lee Jong Suk

Lee Jong Suk

Başarılı Koreli oyuncu Lee Jong Suk, Doctor Stranger, Pinocchio, W ve While You Were Sleeping gibi birçok popüler Kore dizisinde başrol oynadı. Bununla birlikte, ilk başrollerinden biri, henüz 22 yaşındayken gençlik ve okul temalı dizi School 2013’teydi.

Lee Min Ho

Lee Min Ho

Lee Min Ho, şüphesiz Kore dizi dünyasının en iyi başrol oyuncularından biridir. Son olarak The King: Eternal Monarch’ta Kim Go Eun ile birlikte rol aldı. Ancak ilk başrolü, daha 19 yaşındayken 2007 dizisi Mackerel Run’da oldu. Üç yıl sonra Boys Over Flowers’ta Gu Jun Pyo’nun ikonik rolünü üstlendi. O sırada 22 yaşındaydı.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi