Galavant

Galavant Dizi Konusu ve Tanıtım

İsim: Galavant

Yayınlanma Tarihi: 2015 – 2016

IMDb Puanı: 8.1

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Komedi, Müzikal

Sezon Sayısı: 2 sezon (ABC)

Bölüm Sayısı: 18 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İptal Edildi

Galavant Konusu

Galavant adında bir şövalyenin başından geçenleri konu almaktadır. Sevgilisi Madelena’ya büyük bir aşk duyan Galavant, yakışıklılığı ve çekiciliğiyle herkesin imrendiği, sevdiği ve saygı duyduğu bir şövalyeymiş. Hayatındaki her şey yolunda giderken, günlerden bir gün kötü kalpli ve şeytani düşünceli Kral Richard, Galavant’ın sevgilisi Madalena’ya aşık olmuş ve onu kaçırmış.

Sarayda, kötü Kral Richard ile Madalena’nın evleneceği gün, Galavant son anda saraya yetişir ve Madalena’yı kurtarmaya çalışır. Ama ilginç bir olay gerçekleşir. Madalena Galavant’ı reddeder ve Kral Richard ile evlenir. Bu evliliğin üzerinden bir yıl geçmiştir. Bu bir yıl içinde Galavant hayata küsmüştür. Kendini içkiye veren Galavant, toplum içindeki itibarını da tamamen kaybetmiştir. Daha sonra olan bazı olaylar sonrası kendini toplamış, eski günlerine dönmeyi başarmıştır. Artık aklında tek bir düşünce vardır. O da, sevgilisi Madalena’yı kralın elinde kurtarmak ve intikam almaktır. Bu planını gerçekleştirmek için uzun bir yolculuğa çıkması gerekir ve yanına iki arkadaşını alıp yollara düşerler.

Editör Yorumu

Bilindiği üzere Abc kanalı, daha önce yazdığım ve  masallar diyarında geçen Once Upon A Time ile başarı yakalamıştı. Bu başarı kanal yönetiminin hoşuna gitmiş olacak ki yine benzer bir diziyle karşımıza çıktılar. Tabii bu yapım Once Upon A Time dizisinden biraz daha farklı. Yapım masallar diyarını komedi ve müzikal unsurları birleştirerek izleyiciye ulaştırmayı hedeflemiştir. İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizinin 2. sezonu da yayınlandıktan sonra iptal edilmiştir. Galavant aynı Once Upon A Time gibi farklı bir yapım. Ama onunla aynı başarıyı maalesef yakalayamadı. Boş zamanınız varsa bu diziye bir şans verebilirsiniz. Diğer yabancı dizi önerilerimize göz atmayı unutmayın. Herkese şimdiden keyifli seyirler dilerim.

Galavant Dizi Oyuncu Kadrosu

Joshua Sasse (Galavant)
Galavant
Karen David (Isabella)
Karen David
Isabella
Timothy Omundson (King Richard)
Timothy Omundson
King Richard
Mallory Jansen (Madalena)
Mallory Jansen
Madalena
Luke Youngblood (Sid)
Luke Youngblood
Sid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir