Flower of Evil konusu

Flower of Evil Konusu | Oyuncuları | Yorum

Drama: Flower of Evil / Akui Kkot

Hangul: 악의 꽃

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.8

Mydramalist Puanı: 9.2

AsianWiki Puanı: 95

Dizisel.com Puanı: 8.7

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Kim Cheol-Kyu

Senarist: Yoo Jung-Hee

Flower of Evil Konusu

Dizi, başka bir adamın kimliği altında yaşayan oldukça gizemli bir geçmişe sahip Baek Hee-Sung (Lee Joon-Gi) ile bir polis merkezinde dedektif olarak çalışan eşi Cha Ji-Won (Moon Chae-Won) arasındakileri konu almaktadır.

Karakterler

Baek Hee-Sung (Lee Joon-Gi): Metal el sanatları konusunda evindeki atölyede vaktini geçiren bir adamdır. Daha çok kızıyla ve eşiyle ilgilenir. Fakat oldukça gizemli bir geçmişi vardır. Birçok duygu açıdan eksiklik yaşamaktadır.

Cha Ji-Won (Moon Chae-Won): Çocukluk hayalini gerçekleştirip polis olmayı başarmıştır. Bir kızı ve mutlu bir ailesi vardır. Zamanla araştırdığı seri katil cinayetleri ile kendini içinden çıkılmaz bir durumda bulacaktır.

Do Hae-Soo (Jang Hee-Jin): Babasının seri katil olayları yüzünden oldukça zor durumdadır. Bir cinayet davasında hala aranan Do Hyun Soo’nun ablasıdır. Kardeşiyle uzun zamandır görüşmemektedir.

Kim Moo-Jin (Seo Hyun-Woo): Muhabirlerden biridir. Do hyun soo ve Do Hae-Soo ile ortak geçmişe sahiptir. Bazı olaylar neticesinde kader onları tekrar bir araya getirir.

Gong Mi-Ja (Nam Gi-Ae): Baek Hee-Sung’un annesi rolündedir.

Baek Man-Woo (Son Jong-Hak): Baek Hee-Sung’un babası rolündedir.

Flower of Evil oyuncuları
Flower of Evil oyuncuları

Editör Yorumu

2020 yılı diziler açısından psikolojik rahatsızlığa sahip karakterlerin yer aldığı kaliteli yapımlarla ön plana çıkıyoruz diyebiliriz. Aksiyon, gerilim, dram türünde oldukça beğendiğim dizilerden biri olmayı başardı. Birçok duyguyu içerisinde barındırıyor ve karakterlerin yaşadığı duygu durumlarına siz de eşlik ediyorsunuz. Özellikle Lee Joon-Gi bu konuda çok iyi bir iş başarmış diyebilirim. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo dizisinden tanıdığımız oyuncu genel olarak tarihi dizilerle adını duyursa da bu tarz dram, gerilim kategorisinde başarılı olacağını tahmin ediyordum. Yine Moon Chae Won bir dram dizisi olan Nice Guy dizisi ile tüm izleyicilerden tam not almayı başarmıştı. Bu ikili 3 yıl önce bir aksiyon dizisi olan ve 20 bölümden oluşan Criminal Minds dizisinde bir araya gelmişti.

Dizide kötü karakterler dâhil pek çok oyuncunun performansı harikaydı. Çekimler açısından da oldukça başarılıydı. Dizinin yönetmeni Chicago Typewriter ile bildiğimiz Kim Cheol-Kyu olunca beklentim oldukça yüksekti.

Kullanılan şarkıları oldukça beğendim. Özellikle dizinin tüm temasını yansıtan Feel You – Shin Yong Jae (2F) tekrar dinleyebilirsiniz.

The Flower of Evil, gerilim ve dram türünde olsa da romantizm var mı diye merak ediyorsanız, az da olsa var diyebilirim. Sonuç olarak kaliteli dizilerden biri olduğunu düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim. Diziyi izledikten sonra yorum yapmayı ve görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Herkese iyi seyirler dilerim.

Dizi Hakkında Notlar

  • TvN kanalında Çarşamba-Perşembe günleri yayınlanmıştır.
  • Ortalama bölüm süresi 1 saat 10 dakikadır.
  • Covid nedeniyle kısa bir süre ertelenmiş ve 1 hafta sonra devam etmiştir.
Flower of Evil (2020)
Flower of Evil (2020)

Reyting Oranları

Ortalama olarak %4 oranında bir reyting almayı başarmıştır. Genel olarak bu tarz diziler için ve tvN kanalının da etkisiyle başarılı bir oran olduğunu söyleyebilirim. Dizi tüm dünyada oldukça beğenildi ve iyi yorumlar almaya devam ediyor. Imdb, Asianwiki, Mydramalist puanları da bunu kanıtlıyor.

Flower of Evil Oyuncuları

Lee Joon-gi (Baek Hee-sung) - Flower of Evil
Baek Hee‑sung
Moon Chae-won (Cha Ji-won) - Flower of Evil
Cha Ji‑won
Jang Hee-jin (Do Hae-soo)
Jang Hee‑jin
Do Hae‑soo
Kim Ji-hoon (Baek Hee-sung)
Kim Ji‑hoon
Baek Hee‑sung
Seo Hyeon-woo (Kim Moo-jin)
Seo Hyeon‑woo
Kim Moo‑jin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir