Flower of Evil Konusu | Oyuncuları | Yorum

3 dk okuma süresi

Drama: Flower of Evil / Akui Kkot

Hangul: 악의 꽃

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.8

Mydramalist Puanı: 9.2

AsianWiki Puanı: 95

Dizisel.com Puanı: 8.7

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm

Yönetmen: Kim Cheol-Kyu

Senarist: Yoo Jung-Hee

Flower of Evil Konusu

Dizi, başka bir adamın kimliği altında yaşayan oldukça gizemli bir geçmişe sahip Baek Hee-Sung (Lee Joon-Gi) ile bir polis merkezinde dedektif olarak çalışan eşi Cha Ji-Won (Moon Chae-Won) arasındakileri konu almaktadır.

Fragman

Karakterler

Baek Hee-Sung (Lee Joon-Gi): Metal el sanatları konusunda evindeki atölyede vaktini geçiren bir adamdır. Daha çok kızıyla ve eşiyle ilgilenir. Fakat oldukça gizemli bir geçmişi vardır. Birçok duygu açıdan eksiklik yaşamaktadır.

Cha Ji-Won (Moon Chae-Won): Çocukluk hayalini gerçekleştirip polis olmayı başarmıştır. Bir kızı ve mutlu bir ailesi vardır. Zamanla araştırdığı seri katil cinayetleri ile kendini içinden çıkılmaz bir durumda bulacaktır.

Do Hae-Soo (Jang Hee-Jin): Babasının seri katil olayları yüzünden oldukça zor durumdadır. Bir cinayet davasında hala aranan Do Hyun Soo’nun ablasıdır. Kardeşiyle uzun zamandır görüşmemektedir.

Kim Moo-Jin (Seo Hyun-Woo): Muhabirlerden biridir. Do hyun soo ve Do Hae-Soo ile ortak geçmişe sahiptir. Bazı olaylar neticesinde kader onları tekrar bir araya getirir.

Gong Mi-Ja (Nam Gi-Ae): Baek Hee-Sung’un annesi rolündedir.

Baek Man-Woo (Son Jong-Hak): Baek Hee-Sung’un babası rolündedir.

Flower of Evil oyuncuları

Flower of Evil oyuncuları

Editör Yorumu

2020 yılı diziler açısından psikolojik rahatsızlığa sahip karakterlerin yer aldığı kaliteli yapımlarla ön plana çıkıyoruz diyebiliriz. Aksiyon, gerilim, dram türünde oldukça beğendiğim dizilerden biri olmayı başardı. Birçok duyguyu içerisinde barındırıyor ve karakterlerin yaşadığı duygu durumlarına siz de eşlik ediyorsunuz. Özellikle Lee Joon-Gi bu konuda çok iyi bir iş başarmış diyebilirim. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo dizisinden tanıdığımız oyuncu genel olarak tarihi dizilerle adını duyursa da bu tarz dram, gerilim kategorisinde başarılı olacağını tahmin ediyordum. Yine Moon Chae Won bir dram dizisi olan Nice Guy dizisi ile tüm izleyicilerden tam not almayı başarmıştı. Bu ikili 3 yıl önce bir aksiyon dizisi olan ve 20 bölümden oluşan Criminal Minds dizisinde bir araya gelmişti.

Dizide kötü karakterler dâhil pek çok oyuncunun performansı harikaydı. Çekimler açısından da oldukça başarılıydı. Dizinin yönetmeni Chicago Typewriter ile bildiğimiz Kim Cheol-Kyu olunca beklentim oldukça yüksekti.

Kullanılan şarkıları oldukça beğendim. Özellikle dizinin tüm temasını yansıtan Feel You – Shin Yong Jae (2F) tekrar dinleyebilirsiniz.

The Flower of Evil, gerilim ve dram türünde olsa da romantizm var mı diye merak ediyorsanız, az da olsa var diyebilirim. Sonuç olarak kaliteli dizilerden biri olduğunu düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim. Diziyi izledikten sonra yorum yapmayı ve görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Herkese iyi seyirler dilerim.

Dizi Hakkında Notlar

  • TvN kanalında Çarşamba-Perşembe günleri yayınlanmıştır.
  • Ortalama bölüm süresi 1 saat 10 dakikadır.
  • Covid nedeniyle kısa bir süre ertelenmiş ve 1 hafta sonra devam etmiştir.
Flower of Evil (2020)

Flower of Evil (2020)

Reyting Oranları

Ortalama olarak %4 oranında bir reyting almayı başarmıştır. Genel olarak bu tarz diziler için ve tvN kanalının da etkisiyle başarılı bir oran olduğunu söyleyebilirim. Dizi tüm dünyada oldukça beğenildi ve iyi yorumlar almaya devam ediyor. Imdb, Asianwiki, Mydramalist puanları da bunu kanıtlıyor.

Flower of Evil Oyuncuları

Lee Joon-gi (Baek Hee-sung) - Flower of Evil
Baek Hee‑sung
Moon Chae-won (Cha Ji-won) - Flower of Evil
Cha Ji‑won
Jang Hee-jin (Do Hae-soo)
Do Hae‑soo
Kim Ji-hoon (Baek Hee-sung)
Kim Ji‑hoon
Baek Hee‑sung
Seo Hyeon-woo (Kim Moo-jin)
Seo Hyeon‑woo
Kim Moo‑jin

]}
Yapılan Yorumlar
  • Asel dedi ki:

    İyi ki izlemişim dediğim bir dizi. Lee Jong Gi gerçekten harika bir oyunculuk sergilemiş. Canlandırdığı Baek Hee Sung karakteri beni ürküttü, korkuttu, ağlattı. Her duyguyu derinden yaşattı. Moon Chae Won’ u ise ilk kez izledim ve oyunculuğuna hayran kaldım. Canlandırdığı Cha Ji Won karakteri o kadar güçlü bir kadındı ki. İçimi sızlatan onca olaya rağmen hep güçlü davrandı. Muhabir Kim Moo Jin’i ilk başta çok sevemesem de bölümler ilerledikçe kalbime dokunan bir karakter oldu. Suç ve cinayet dizilerini uzun zamandır izlememiştim ve bu diziye alışana kadar biraz ürktüm. Yüreğim ağzımda izledim diziyi. Dizide birkaç tane canice sahne vardı ve kesinlikle ekrana bakamadım. Genel olarak çok sevdiğim ve tavsiye ettiğim diziler arasındadır. Kesinlikle izleyin! Pişman olmazsınız.

Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi