Fantastik Romantik Dizilerden Doom at Your Service İzlemeniz için 5 Neden

5 dk okuma süresi

Doom at Your Service, izleyicilerden çok sayıda olumlu puan alan 2021 Güney Kore dizilerinden biridir. 2016’nın hit dizisi Guardian: The Lonely and Great God (Goblin) gibi fantastik dramalara tutkusu olan herkes, doğaüstü güçlerin dünyasına da daldığı için bunu kesinlikle denemeli.

Goblin’den bahsetmişken, Lee Dong Wook’un canlandırdığı Azrail Wang Yeo gibi ölüm ve yıkımın habercisi olan karakterleri kaçırdıysanız, o zaman Doom at Your Service’in ana kahramanlarından biri olduğu gerçeğini seveceksiniz. Aslında, adı Myul Mang, kelimenin tam anlamıyla “kıyamet” anlamına geliyor. Goblin’den Wang Yeo ve Sunny gibi bir melek-insan romantizmi sıkıntısı da yaşamazsınız, çünkü bu K-drama’da da bunlardan bolca bulacaksınız. Heyecan verici, değil mi?

Fantastik Romantik Kore Dizilerinden Doom at Your Service İzlemeniz için 5 Neden

Diziye başlamadan önce daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Aşağıda, tvN’nin Doom At Your Service’i izlemeniz için beş neden listeledik.

Başından beri sizi kendine bağlayan benzersiz bir konusu var.

Tak Dong-kyung, glioblastoma adı verilen tedavi edilemez bir hastalıktan ölümcül bir hastalığa yakalandığı ve yaşamak için yalnızca 100 günü kaldığına dair ağır haberler alır. Aynı anda stresli bir iş, sinir bozucu bir aşk hayatı ve olgunlaşmamış bir erkek kardeşle uğraşırken, tüm dünyanın yok olması için kötü dileklerde bulunur.

Bilmediği şey, keyfi dileğinin aslında Doom’un Myul Mang şeklinde bir ziyaret başlatacağıydı. Sadece var olmakla yıkıma neden olma ve dokunduğu her şeyi yok etme gücüne sahip olan Myul Mang, görünüşe göre Tak Dong-kyung ile aynı şeyi istiyor: Dünyanın sona ermesini! Böylece kendisinin de var olmasını sona erdirebilir. İkisi bir sözleşme yapmaya karar verirler: dileği dünyanın ölümü için harcandığı sürece son 100 gününde kesinlikle acı hissetmeyeceğine dair. Sözleşmenin şartları ihlal edilirse, Tak Dong-kyung’un en çok sevdiği kişi onun yerine yok olacak.

Aşağıdaki fragmanı izleyin!

Ünlü, deneyimli aktörler yer alıyor.

Ailesinin zamansız ölümü nedeniyle çok hızlı büyümek zorunda kalan özverili bir kişi olan Tak Dong-kyung, aktris Park Bo Young tarafından canlandırılıyor. Kendisini zaten Kore eğlence endüstrisinde bir ev ismi olarak işaretledi ve şu anda en çekici ve sevimli Koreli aktrislerden biri olarak biliniyor. Doom at Your Service’den önce Bo Young, Strong Girl Bong-Soon, Oh My Ghostess ve korku filmi The Silenced gibi çok yönlü rolleriyle tüm dünyadaki Kore dizi hayranlarının kalbini kazandı.

Park Bo Young Doom at Your Service

Ayrıca dizide, tanrılar ve insanlar arasındaki güzel ve duygusal açıdan çelişkili haberci Myul Mang’ı oynayan Seo In Guk‘tur. Guk’ta, bir aktör olarak kariyerine başlamadan önce, ilk olarak bir şarkıcı olarak çıkış yaptı. Daha doğrusu, popülaritesi 2009’da yetenek realite şovu Superstar K’yi kazandığında başladı. 2012’de oyunculuk kariyeri Reply 1997’nin başarısıyla fırladı ve burada 49. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. O zamandan beri, Master’s Sun, Shopaholic King Louie ve The Smile Has Left Your Eyes gibi şovlardaki roller de dahil olmak üzere, bu aktör için projeler devam etti.

Seo In Guk Doom at Your Service

İki ana başrolü destekleyenler ise, rollerine mükemmel şekilde uyan bir grup yükselen oyunculardır. İlk olarak, Tak Dong-kyung’un çocuksu küçük kardeşi Tak Sun-kyung’u oynayan aktör ve SF9 grup üyesi Dawon da çıkış yapıyor.

Dawon

Onun yanında aktris Shin Do Hyun, yazdığı her erkek başrolü ilk aşkı Lee Hyun-kyu’ya (Kang Tae Oh’un canlandırdığı) dayandırmaktan başka bir şey yapamayan bir romancı olan Na Ji-na rolünde karşımıza çıkıyor. Adı geçen ikilinin romantizmini bir aşk üçgeni ile sarsan karakter olan Cha Joo-ik’i canlandıran Lee Soo Hyuk. Son olarak, sadece Myul Mang’ın varlığına ve amacına değil, temelde tüm dünyaya da başkanlık eden tanrı rolünü oynayan Jung Ji So var.

Dizinin yönetmeni ve yazarı diğer başarılı Kore dizilerinin arkasında!

Bilginize, dizinin yönetmeni Kwon Young Il, geçen yılki çok adaylı drama My Unfamiliar Family’nin başındaydı. Kazanamamasına rağmen, bu şov için 57. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yönetmen adaylığı kazandı. Bu, dramanın aynı ödül töreninden En İyi Drama ve TV için En İyi Senaryo dallarındaki diğer iki adaylığı arasında en üst sırada yer aldı. Onun parlak çalışmalarının daha fazlasını K-drama Search: WWW’de görebilirsiniz.

Doom at Your Service’in karakterleri, sizi duraklatmaya ve nefes almaya yetecek kadar elle tutulur bir gerilim oluşturan satırlar sunar. Bu tür kaliteli hikaye, yazar Im Me Ah Ri’ye atfedilebilir. Doom at Your Service’den önce sadece bir drama yazdı, o da The Beauty Inside. Yine de, 2018 romantik komedisinin 2019 Seul Uluslararası Drama Ödülleri’nde 2018’in En İyi K-draması dalında prestijli ödülü kazandığını belirtmekte fayda var.

Cameolar tam yerinde!

Yükselen genç aktör Nam Da Reum, dizide kısa bir süreliğine karşımıza çıkıyor. Fark etmemiş olabilirsiniz ama bu oyuncu zaten bir süredir küçük ekran için çalışıyor! Start-up’tan Good Boy Han Ji-pyeong ve Boys Over Flowers’tan Yun Ji-hu gibi favori karakterlerimizin genç versiyonlarını oynamasıyla tanınır. Ancak Doom at Your Service’de her zamanki rolünden kaçınıyor ve bunun yerine Tak Dong-kyung’un üstesinden gelmeye çalıştığı yaramaz genç bir yazarı canlandırıyor.

Nam Da Reum

Dikkat edilmesi gereken ikinci konuk oyuncu, hit K-drama Record of Youth’tan Kwon Soo Hyun. Tak Dong-kyung’un iş arkadaşı ve Myul Mang ile bir akşam yemeği randevusu olarak kısa bir süre ortaya çıkıyor.

Sinir bozucu derecede iyi bir aşk hikayesine hazır olun.

Kalbinizde bir tür “savaş halatı” yaratacak iki lider arasında tekrar tekrar değişimler olacaktır. Ana kahramanlarla ilgili sinir bozucu şey, aralarında bariz bir şekilde kaynayan romantik duygularla savaşmaya çok meyilli olmalarıdır. Tak Dong-kyung için bu bir güven meselesi. Öte yandan, Myul Mang’ın sorunu, çok yaklaşan birinin sonunda onu terk edeceğine dair kişisel korkudan kaynaklanıyor. İşleri daha karmaşık hale getirmek için, sözleşmeleri ayrıca Tak Dong-kyung’un sevdiği kişinin onun yerine öleceğini şart koşuyor. Oh hayır!

Doom at Your Service (2021)

“Bu aşk mı yoksa nefret mi?” gibi kendi kendine sorulan sorulara ve düşüncelere hazır ol. Ya da “Bu kaotik ilişkiyi besleyen nedir?” Bunun tamamen normal olduğuna ve izlemenin heyecanına katkıda bulunduğuna söz veriyoruz!

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu