EXO Lay’in ‘Çok Yönlü’ Sanatçı Olmasının 5 Nedeni

2 dk okuma süresi

K-pop endüstrisinde, bir sanatçının “çok yönlü bir idol” olarak kabul edilebilmesi için, şarkı söylemek, dans etmek, rap yapmak, oyunculuk yapmak, beste yapmak, sunuculuk yapmak ve her alanda daha fazla inanılmaz derecede yetenekli olması gerekir.

Ancak, EXO Lay sadece müzik ve eğlence dünyasında değil, aynı zamanda moda ve iş dünyasında da hüküm sürüyor. Ne yaparsa yapsın parlayabileceğini kanıtlıyor!

EXO Lay çok yönlü idol

Yakın zamanda başarılı idolün doğum gününü anmak için, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar, Twitter’ın trend listesinin en üstüne çıkan #AllRounderLAYDay etiketi trendi altında K-pop idolü için doğum günü tebriklerini dile getirdiler.

EXO Lay hayranları için, erkek idolün “çok yönlü” sanatçı olmasının beş nedenini sizler için hazırladık.

EXO Lay, ‘çok yönlü’ sanatçının gerçek tanımıdır

EXO Lay

EXO’daki ana dansçı olarak konumunun yanı sıra, Lay’in bireysel çekiciliği, kariyerine solist olarak devam ettikten sonra daha da parladı.

Bu sayede sanatçı yönünü, özellikle şarkı yazma, besteleme ve düzenleme yeteneklerini ortaya çıkarmayı başardı.

Hatta Lay yakın zamanda hayranlarına yayın öncesi single’ı “Samadhi Real Fire” hediye etti.

Yeni şarkı “Samadhi Real Fire”, çeşitli enstrüman sesleri ve 808 bas ile muhteşem bir atmosfere sahip bir trap tarzı şarkıdır.

EXO Lay’in yaklaşmakta olan solo albümü için yeni şarkının bestelenmesi, düzenlenmesi ve prodüksiyonundan sorumlu olduğu açıklandı.

Lay, Global Olarak Bir Moda İkonu Olduğunu Kanıtlıyor

Lay

Lay, müzik endüstrisinin yanı sıra, benzersiz havası, görselliği ve çekiciliği ile bir moda ikonu ve tüketicilerin tercihi olarak yükseldi. Aslında, şu anda Bang & Olufsen’in küresel elçisidir.

Üstelik doğal çekiciliğiyle daha önce Calvin Klein, Ray-Ban ve Converse’in yüzü ve MAC Cosmetics ve Chaumet’in elçisi olarak seçilmişti.

Lay Kendi Ajansını Kurarken ‘Aynı zamanda CEO Olan K-pop Idol’ Listesine Katıldı

Lay Kendi Ajansını Kurarken 'Aynı zamanda CEO Olan K-pop Idol' Listesine Katıldı

Lay, Çin’deki faaliyetlerine odaklanmaya karar verdiğinde, 2015 yılında kendi stüdyosunu kurduktan sonra inanılmaz liderliğini ve bireyselliğini kanıtladı.

Lay, 2020’deki doğum gününde, kendi ajansı Chromosome Entertainment’ı kurduktan sonra resmi olarak CEO ve girişimci oldu.

Bu ajansta Lay, Çinli stajyerin idol olma hayallerine ulaşmasına yardımcı oluyor.

EXO Lay, Saygın Bir Mentor, Sunucu ve Jüri Üyesidir

EXO Lay, Saygın Bir Mentor, Sunucu ve Jüri Üyesidir

En iyi erkek gruplarından biri olan EXO’nun ana dansçısı olarak, bir dans danışmanı, jüri üyesi ve çeşitli Çin programlarına ev sahipliği yapmak gibi faaliyetlerde bulunuyor.

“Idol Producer”, “I am Singer-Songwriter”, “We Are Young”, “Street Dancer of China”, “Youth with You”, “Dance Smash” ve daha fazla programlarda katı ama sevecen akıl hocası, jüri ve sunucu olarak görünmesiyle tanınır.

Ayrıca okuyun: https://www.dizisel.com/exo-xiumin-2021-en-iyi-cok-yonlu-sanatci-secildi/

EXO Lay Ayrıca Birkaç Idol Yazarından Biri

EXO Lay Ayrıca Birkaç Idol Yazarından Biri

Ekim 2015’te Lay, ilk otobiyografisi “Er Li 24” (Standing Firm at 24) ile yazar olarak çıkış yaptı. Kitap, piyasaya sürüldükten altı ay sonra yaklaşık 400.000 satış kaydetti . Lay, 2016’nın En Çok Satanlar Listesi’nde yer alan Çin’deki en genç yazarlardan biri olarak yükseldi.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu