EXO Baekhyun’un Youtube Videoları Neden Siliniyor?

2 dk okuma süresi

SM Entertainment, resmi bir açıklama yaparak EXO Baekhyun’un videolarını Youtube kanalından neden kaldıracaklarını açıkladı.

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

EXO Baekhyun'un Youtube Videoları Neden Siliniyor

SM Entertainment, EXO Baekhyun’un Videolarını Youtube Kanalından Kaldıracak

EXO Baekhyun, 6 Mayıs tarihinde zorunlu askerlik hizmetine katılan altıncı üye oldu ve kaçınılmaz olarak promosyonlarını ve faaliyetlerini en az 18 ay durdurdu.

Ara verdiği için hayranlarını yalnız bırakmamaya karar verdi. Baekhyun askere gitmeden önce, askerlik hizmeti sırasında ayda en az bir video yayınlayabilmesi için çok sayıda video çekmişti.

O zamandan beri SM Entertainment, hayranları meşgul etmek için videoları paylaşıyordu. Ancak, SM Entertainment, 18 Kasım tarihinde Baekhyun’un kişisel Youtube kanalı aracılığıyla askere gittikten sonrasında yayınlanan videoların kaldırılmasıyla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

SM Entertainment’a göre, Baekhyun beklenmedik yanlış anlamaların oluşmasını önlemek için hizmetini yerine getirirken video yayınlamayı durdurmaya karar verdi.

SM Entertainment açıklama

Aşağıdaki SM Entertainment açıklamasını okuyun:

    ” Baekhyun, ordudan terhis olana kadar KyoongTube’un içeriğinin kaldırılacağını size bildirmek istiyoruz. Şimdiye kadar, hayranlara gösterdikleri sevgiyi geri ödemenin küçük bir yolu olarak her ay bir video yayınladık. Askere gitmeden önce çekilen ve üretilen videoları yayınlamak yasayı ihlal etmese de, askere gittikten sonra yüklenen tüm videoları kaldırmaya karar verdik. Niyetlerimizden farklı beklenmedik yanlış anlaşılmaları önlemek için hayranların anlayışla karşılayacağını umuyoruz.”

Güney Kore’nin Aktif Askeri Personelin Gelirine İlişkin Mevcut Yasası

SM Entertainment’ın kararı ve açıklaması, Güney Kore’nin orduda aktif olarak görev yapanların gelir elde etmesine ilişkin mevcut yasasına dayanılarak yapıldı.

Kanuna göre askerde olanlar askerde verilen maaş dışında resmi maaş alamazlar. Bu nedenle, askeri personelin başka bir meslek sahibi olmasına izin verilmemektedir.

exo baekhyun

Baekhyun’un videoları, Mayıs ayında askere gitmeden önce çekmiş olduğu için bu yasaların hiçbirini ihlal etmese de, aktif olarak görevdeyken YouTube’daki kazançlarının yasallığı konusunda gelecekte hem halktan hem de yönetimlerden herhangi bir yanlış anlamanın oluşmasını önlemeyi umuyor.

Bu arada Baekhyun ve diğer EXO üyeleri Suho, Chanyeol ve Chen şu anda zorunlu askerlik hizmeti için ara verdiler.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri