Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü

3 dk okuma süresi

Güney Kore medya kuruluşu The Guru, en zengin 7 kadın K-pop idolünü seçti. Kimin listede olduğunu görmek için okumaya devam edin!

Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü

Blackpink Lisa

Lisa

(Fotoğraf: Lisa Instagram)

Yedi numaradaki kişi, Blackpink Lisa’dan başkası değil! Taylandlı idol, MAC Cosmetics, Celine ve Bulgari’nin yüzü ve sayısız dergi kapağında yer aldı. Ayrıca yakın zamanda “LALISA” ile solist olarak çıkış yaptı.

Şarkının müzik videosunun popülaritesi arttı ve müzik videosunun yayınlanmasından sonraki iki gün içinde 100 milyon izlenme topladı.

Lisa’nın 14 milyon dolara kadar serveti olduğu biliniyor.

Girls’ Generation Yoona

Yoona

(Fotoğraf: Yoona Instagram)

Girls’ Generation’ın merkezi Yoona 6. sırada yer aldı. Parasının çoğunu 40’tan fazla reklam sözleşmesiyle elde etti. Yoona aynı zamanda başarılı bir aktris ve gişe rekorları kıran “Exit” ve “Miracle: Letters to the President” filmlerinde rol aldı. Ayrıca “The K2” ve “You Are My Destiny” dizilerinde de rol aldı.

2022’de yaklaşan drama “Big Mouth” da rol alacak.

Suzy

Suzy

(Fotoğraf: Suzy Instagram)

İdol-aktris Suzy, servetinin çoğunu marka anlaşmaları yoluyla toplayarak beşinci sırada yer aldı. Bu yıl Suzy’nin 25 milyon dolarlık bir servet biriktirdiği söyleniyor.

“Ulusun İlk Aşkı”, Reebok, Swarovski ve Kersasys’in yüzüdür. Ayrıca lüks marka Dior’un elçisi olarak çalışıyor. Ayrıca Suzy’nin her drama bölümü için ücretinin 16.700 dolar olduğu bildirildi.

AYRICA OKUYUN: Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi

Suzy, lüks evine 3,09 milyar won harcayarak en pahalı evlerden birine sahip kadın idol olarak biliniyor. Evin piyasa fiyatının şu anda 4.1 milyar won olduğu bildirildi.

BoA

BoA

(Fotoğraf: BoA Instagram)

Solist BoA dördüncü sırayı aldı. BoA 2000 yılında çıkış yaptı. Güçlü vokalleri ve yetenekli koreografisi ile ünlendi. O zamandan beri “K-Pop Kraliçesi” olarak hüküm sürüyor. Bu kadın idolün varlıklarının 25 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Şu anda BoA, Mnet yarışma programı “Street Woman Fighter”ın jüri üyesidir.

Sandara Park

Sandara Park

(Fotoğraf: Sandara Park Instagram)

2NE1’ın eski bir üyesi olan Sandara Park, solo kariyerine devam ediyor. Kadın idol, CLIO ve Etude House gibi birçok güzellik markasının reklamı olarak çalıştı. Ayrıca 30 milyon dolarlık bir servet kazanmasına yardımcı olan “Cheese in the Trap” ve “One Step” filmlerinde rol aldı.

Sandara Park, tüm etkinlikleriyle üçüncü sırada yer aldı.

Lee Hyori

Lee Hyori

(Fotoğraf: News1)

İlk çıkışını Fin.K.L üyesi olarak yapan Lee Hyori ikinci sırada yer aldı. 2006’da en çok para kazanan kadın idol olduğu açıklandığında manşetlere çıktı. Lee Hyori’nin varlıklarının 30 ila 40 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyordu.

Geçmişte Lee Hyori, Lotte’nin soju markası Chum Churum’un yüzüydü. O zamandan beri “Hyori’s Homestay” ve “Hangout With Yoo” gibi çeşitli programlarda yer alarak popülerlik kazandı.

IU

IU

(Fotoğraf: IU Instagram)

En üstteki sıralama IU. Kadın idolün 31 ila 45 milyon dolar değerinde bir mülkü var ve bu onun muazzam servetini kanıtlıyor. IU’nun geliri, kariyeri boyunca 50’den fazla şarkı yazdığı için çoğunlukla şarkı teliflerinden geliyor.

İdol ayrıca dizilerinden de para kazanıyor. IU, “Hotel de Luna” ve “Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo” gibi uluslararası alanda popülerlik kazanan dizilerde rol aldı.

Ayrıca, zengin bir yıldız olarak IU, genellikle hayır kurumlarına bağışta bulunur. Örneğin, 18 Eylül 2021’de IU, Güney Kore’nin Seul kentindeki 20 COVID-19 kliniğine 850.000.000 KRW değerinde ürün bağışladı.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu