En Komik How I Met Your Mother Bölümleri

En Komik How I Met Your Mother Bölümleri

Benim gibi How I Met Your Mother hayranı var mı aramızda? En sevdiğim komedi dizilerinden biri olan HIMYM dizisinin bende özel bir yeri var. Sizden bazıları için de özel bir yeri olduğunu biliyorum, bu yüzden her sezondan birkaç efsane bölüm seçtim. İşte en komik How I Met Your Mother bölümleri karşınızda!

Sezon 1 – The Pineapple Incident (10.Bölüm)

Sezon 1’in izlemesi en keyifli bölümü kesinlikle The Pineapple Incident bölümüdür ve bölüm dizinin her bölümü gibi 22 dakika olmasına rağmen, diğer bölümleriyle tam bir bağı olmaması sebebiyle -biraz da Hangover tadı vermesiyle- film havası taşır. Dediğim gibi, diğer bölümlerle tam bir bağı olmaması nedeniyle How I Met Your Mother’a başlayacak olanların da öylesine açıp izleyeceği nadir bölümlerdendir. Sezonda tüm karakterleri yeni yeni tanıdığımızı ve olayların da hızlı geliştiğini düşünürsek bu sezonun birçok efsane bölümü olması şaşırtıcı bir durum değil, diğer güzel bölümler de aşağıda.

Ayrıca ilk sezona dair diğer güzel bölümler: Pilot(1), Purple Giraffe(2), Return of the Shirt(4), Game Night(15), Nothing Good Happens After 2 AM(18) ve Come On(22)

Sezon 2 – Slap Bet(9.Bölüm)

Bana kalırsa dizinin en iyi sezonu 2.sezondur ve birçok efsane bölüm çıkarmıştır. Şu an bile yazarken birkaç şık arasında gidip geliyorum, başlığı değiştirmek hakkında kendimle tartışıyorum. Fakat sonunda bir karara varabildim; sezonun en iyi bölümü Slap Bet. Robin’in geçmişiyle ilgili sır yüzümüze adeta bir ‘tokat’ gibi vurmuştu. Swarley ile ikisi arasında arada kalmıştım, o yüzden Swarley’den de bahsedeyim. Sezonun 7.bölümü Swarley, bir kahve dükkanında Barney’in isminin yanlış yazıldığı ve bunun üzerine Swarley lakabıyla çağrılmaya başlandığı ilk bölümdür. Barney, istese de lakaptan kurtulmayı başaramayacaktır. Aşağıda diğer güzel bölümleri okurken bu adam bütün sezonu yazmış gibi düşünebilirsiniz, ama ne yapayım; favori sezonum 2.sezon.

İkinci sezona dair diğer güzel bölümler ve aslında sezonun yarısı: Ted Mosby The Architect(4), How Lily Stole the Christmas(11), First Time in the New York(12), Monday Night Football(14), Arrivederci Fiero(17), Moving Day(18) ve Something Borrowed&Something Old(21&22)

Sezon 3 – Spoiler Alert(8.Bölüm)

İkinci sezondaki yükselişin ardından beklenmedik bir şekilde vasat hale gelmeye başlayan diziyi tekrar kurtaran dört bölümden biridir bence. Sadece sezonun değil, dizinin de en iyi bölümleri arasında yer alıyor. Burada ‘spoiler’ kelimesi, dizilerdeki gibi ‘gelecekten bilgi’ olarak kullanılmamış; daha çok ‘bir şey hakkında hayal kırıklığı yaşanmasına yol açan olay veya bilgi’ manasında. Bölümü izlerken ne demek istediğimi cam kırıklarının da yardımıyla anlayacaksınız zaten.

Üçüncü sezonu kurtaran bölümlerden diğerleri(en iyi how i met your mother bölümleri sıralaması): Dowisetrepla(7), Slapsgiving(9), No Tomorrow(12)

Sezon 4 – The Best Burger in the New York(2.Bölüm)

Sezonun en iyi bölümü şüphesiz! Bu bölümün ikinci bölüm olması sezon için büyük umutlar vaat ediyordu fakat sezon her ne kadar 3.sezondan daha iyi reytinglerle yoluna devam etse de efsane bölüm çıkarma konusunda onu geçemedi –benim listemde. Ted’in en yakın arkadaşı olan Marshall’ın yediği en harika hamburgeri nerede yediğini hatırlayamaması üzerine, grubun onu bulmak üzere girdiği yoğun çaba ve muhteşem esprilere yer veren bölümün en akılda kalıcı replikleri şüphesiz Barney’nin hamburgerler hakkındaki yorumlarıydı.

Dördüncü sezonun az sayıdaki efsane bölümleri: Wooo!(8), Murtaugh(19) ve The Leap(24)

Sezon 5 – Girls vs. Suits(12.Bölüm)

5.sezon, dizideki bazı olayların da ciddi bir dönüm noktası yaşadığı sezon; çok kritik şeylerin bitip başladığını gördüğümüz bu sezonunun son bölümleri ilk bölümlerine göre biraz daha aşağıda. Zaten favori bölümlerimin ilk bölümler olmasından da anlayacaksınız. Girls vs. Suits bölümüyse apayrı bir konu! Müzikal türünde olan ve Neil Patrick Harris(Barney) tarafından yönetilen bölüm dizinin aynı zamanda 100.bölümüydü ve tam da 100.bölüme yakışır bir bölüm oldu.

Beşinci sezon düşüşe geçmeden önceki güzel bölümler: Robin 101(3), The Playbook(8), Slapsgiving 2: Revenge of the Slap(9), Jenkins(13) ve Perfect Week(14)

Sezon 6 – Subway Wars(4.Bölüm)

Subway Wars ile Blitzgiving arasında çok gidip geldim bu sezonun en iyisini seçerken. Ama biraz üzerinde düşününce Subway Wars daha mantıklı geldi. Düşünsenize, bir komedi dizisinin tüm kahramanları farklı yollarla aynı restorana en kısa zamanda varmaya çalışıyor; yürüyen, metroya binen veya taksi tutan kahramanlarımızdan hangisinin önce varacağını kestiremezken başlarına gelenlere de çok güleceksiniz. Ama bana kalırsa 6.sezonun duygusal bölümleri daha ağırlıklıydı. 10.Bölüm olan Blitzgiving onlardan biri değil ama kesinlikle sezonun en iyilerinden.

Altıncı sezonun duygusal ve etkileyici bölümleri: Bad News(13), Last Words(14), Legendaddy(19) ve Landmarks(23)

Sezon 7 – The Magician’s Code: Part 1&2(23&24.Bölüm)

Dizinin en güzel sezon finali olabilir bu bölüm. Aslında 7.sezon en güzel gelişen sezondu belki de baştan sona. Birinci bölümdeki Barney&Robin dansıyla neleri vaat ettiğini de açık açık göstermişti ve her bölümde biraz daha yükseldi çıta. Tam da sezona uygun bir finalle; bir doğum, bir teklif ve daha fazlasıyla bitti sezon. Sezonun en iyi bölümleri finali olsa da birçok güzel bölümü daha bulunuyor, özellikle Ducky Tie çok güzel bir bölüm.

Yedinci sezondan diğer güzel bölümler: Ducky Tie(3), Tailgate(14), The Broath(19) ve Trilogy Time(20)

Sezon 8 – Who Wants to Be a Godparent(4.Bölüm)

7.sezonun sonunda yaşanan değişikliklerle birlikte 8.sezona hızlı bir giriş yaşadık ve karakterlerimizin özlerine dair bilgiler de elde ettik fakat bunun yanında çok eğlenceli bölümler de vardı. Üzgünüm Robney severler, benim favori bölümüm sizinki gibi The Final Code: 1&2 değil. Benim favorim sezonun başlarında yer alan Who Wants to Be a Godparent. Söylenecek pek bir şey yok; Lily ile Marshall çocukları için vaftiz ebevyn seçmek istiyorlar ama üç arkadaşlarını da çok seviyorlar, onlar da karar vermek için bir yarışma düzenliyorlar.

Sekizinci sezonun diğer güzel bölümleri(En iyi how i met your mother bölümleri): The Over-Correction(10), The Final Page: Part One(11), The Final Page: Part Two(12), P.S: I Love You(15) ve Time Travelers(20)

Sezon 9 – No Questions Asked(7.Bölüm)

Son sezona geldik. Son sezonun her bölümü vakit geçirme amaçlı bölümler olduğundan bazıları can sıkıcıydı ama çok eğlenceleri de vardı. Bunların arasında benim favorim No Questions Asked bölümü. Marshall Minnesota dönüşündeyken yol arkadaşı, eşi Lily’e görünce sinirleneceği bir mesaj atar. Arkadaşlarını teker teker arayan ve hepsinin ona birer ‘Soru sormak yok’ hakkı olduğunu söyleyen Marshall hakkını mesajı sildirmek için kullanacaktır. Final bölümünü efsane bölümler arasına koymamak tüm yapıta bir hakaret olurdu.

Son sezonun diğer güzel bölümleri(En güzel how i met your mother bölümleri): Bass Player Wanted(13), Slapsgiving 3: Slappointment in Slapmarra(14), How Your Mother Met Me(16), Daisy(20), End of the Aisle: Part One(23) ve End of the Aisle: Part Two(24)

Yıllarca süren bir dizi geride kaldı; biliyorum biteli epey oldu ama bütün sezonları teker teker irdeleyince tekrar hissettim. Sizin de en komik how i met your mother bölümleri hakkında fikriniz varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir