En İyi K-pop Idol Rapçileri 2022: NCT Jeno, BLACKPINK Lisa

3 dk okuma süresi

2022’nin ilk yarısında en iyi parlayan K-pop idol rapçileri kimler? Ankette, Jeno da dahil olmak üzere NCT üyeleri, erkek kategorisi için sıralamayı süpürdü! Bu arada, BLACKPINK Lisa, diğer iki sanatçının yanında kadın kategorisinin zirvesinde!

En İyi K-pop Idol Rapçileri 2022

NCT Jeno ve BLACKPINK Lisa, 2022’nin İlk Yarısında ‘En İyi K-pop Idol Rapçi’ Olarak Taçlandırıldı

Özellikle sıralamalar, 30 Mayıs’ta anketin açılmasından bu yana bir ay sonra, küresel fandom platformu “Fantoo” tarafından 25 Haziran’da yayınlandı.

En İyi K-pop Idol Rapçi” başlığı, 2022’nin ilk yarısında rap yetenekleri nedeniyle küresel fandomdan çok fazla sevgi ve destek alan erkek ve kadın sanatçıları belirlemeyi amaçlıyor.

Oylama 8 Haziran’a kadar sürdü ve her kategorideki 100 aday arasından NCT Jeno ve BLACKPINK Lisa zirveye yükseldi.

Erkek kategorisinde Jeno, oyların %30,36’sını alarak ilk sırayı aldı. Öte yandan Lisa, kadın kategorisi için oyların %33,37’sini aldı.

Fantoo’ya göre, tüm nesillerden en iyi 100 sanatçı aday gösterildi. 270 milyondan fazla oy toplayan anket, K-pop’un küresel ölçekte popülaritesini kanıtladı.

Jeno, NCT Dream’in ana rapçilerinden biri olarak inanılmaz rap becerilerini sergiliyor. “Hot Sauce” şarkıcısı genellikle benzersiz akışı, hızı ve stiliyle övülür. Kesinlikle “En İyi Erkek K-pop Idol Rapçi” unvanına layık!

Öte yandan, Lisa sadece ismiyle değil, aynı zamanda üst düzey rap becerileriyle de ünlüdür. Özellikle solo çıkış parçaları “LALISA” ve “MONEY” ile inanılmaz yeteneklerini kanıtladı.

K-pop tutkunları, BLACKPINK rapçisinin yalnızca etkileyici bir hız ve akışa sahip olmadığını, aynı zamanda özgün tarzı ve sunumunun da övgüye değer olduğunu söylüyor. Bunun da ötesinde, Taylandlı olmasına rağmen Korece şarkı sözlerini mükemmel bir diksiyonla seslendiriyor.

NCT Mark, (G)I-DLE Soyeon ve Daha Fazlası

Jeno’nun yanı sıra, aynı grup üyeleri Mark ve Johnny, Fantoo tarafından K-pop’un en iyi idol rapçileri olarak yan yana ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. Bu, NCT’nin küresel fandom gücünü gösterdi.

NCT Mark’ın rap becerileri açısından da övgüye değer olduğu doğrudur. Hayranlar genellikle onun bağımlılık yaratan ve akıcı rap akışını, harika hızını ve mükemmel İngilizce diksiyonunu övüyor.

Johnny de kaçırılmaması gereken bir şey! Dansçı ve şarkıcı olmanın yanı sıra iyi bir rapçidir. Tüm şarkının “öldürücü kısımlarından” biri olan “Superhuman”daki rap’i için sıcak bir konu haline geldi.

Son olarak, kadınlar kategorisinde (G)I-DLE Soyeon ve TWICE Chaeyoung, “En İyi Kadın K-pop Idol Rapçileri” için ilk 3 sıralamasını tamamladı.

Soyeon’un beste, yapımcılık ve söz yazarı becerilerinin yanı sıra aynı zamanda en iyi K-pop rapçisi olan gerçekten “çok yönlü” bir yıldız olduğuna şüphe yok.

TWICE Chaeyoung, rap konusunda da diğer idollerden daha geride değil. “I Can’t Stop Me”deki rapini dinleyin, anlayacaksınız!

DAHA FAZLA OKUYUN: 2022’nin İlk Yarısındaki En İyi K-pop Vokalistleri: NCT Jaehyun, aespa Winter ve Daha Fazlası

Favori K-pop rapçiniz kim? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE