En iyi Christian Bale filmleri

En İyi Christian Bale Filmleri

Bu önerimizde sizler için en iyi Christian Bale filmleri listesi derledik. Umarız liste hoşunuza gider. İzlemediğiniz film varsa bu liste arasında kesinlikle izleyin. Özenle derlenmiştir.

8-İsyan – Equilibrium (2002)

isyan -Christian Bale filmleri
Christian Bale filmleri

Matrix filmini defalarca izleyip tadı damağınızda kaldıysa bir de Christian Bale’in başrol oynadığı bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Christian Bale ile birlikte Sean Bean de filmde yer almaktadır. Bilim kurgu-aksiyon-gerilim üçünü de bir arada yaşayacağınız bir türdür. Christian Bale yine usta oyunculuğunu sergilemektedir. Yakın geleceği konu alan filmde, 3. Dünya Savaşı sona ermiş bir düzen kurulmuştur. Savaşın etkisini üzerinden atamayan halk için bir ilaç üretilmiştir(Prozium). Bu ilacın denetimi Christian Bale sorumludur. Buradan başlayan hikaye Christian Bale’in isyanına kadar gidecektir. IMDB’den 7.5 puan almıştır.

 

7- 3:10 Yuma Treni – 3:10 To Yuma (2007)

3.10 yuma treni
3.10 yuma treni konusu

Christian Bale ve Russel Crowe’in beraber oynadığı harika bir western filmidir. Son dönemlerin belki de en iyisi. Özellikle filmin son dakikaları yüksek adrenalin içermektedir. Ben Wade (Russel Crowe) azılı bir suçludur ve yakalanır. Dan Evans(Christian Bale) ise Ben Wade’i mahkemeye götürecek olan adamdır. Aksiyon böyle başlar. Sürükleyici harika bir filmdir. Çerezinizi alın ve bu filmi izlemenin keyfini çıkarın.

6- Amerikan Sapığı – American Psycho (2000)

amerikan sapığı
amerikan sapığı

Filmde Christian Bale hiç de göründüğü gibi biri değildir. Wall Street’de çalışan Christian Bale dışarıdan masum, iyi biri gibi görünse de arka planı farklıdır. Tanıştıkları kadınları doğrayıp parçalayarak evinde koleksiyon yapmaktadır. Harika oyunculuk ve harika senaryo. Şiddetle tavsiye edilir.

5-Şafak Harekatı – Rescue Dawn (2006)

şafak harekatı - Christian Bale filmleri
şafak harekatı konusu

Christian Bale’ in dikkatimi çekmesi bu filme dayanmaktadır diyebilirim. Bu filmden sonra Christian Bale’in bütün filmlerini izlemeye başlamıştım. Mükemmel bir oyunculuk sergiliyor filmde. Ayrıca bu film gerçek bir yaşantıdan alınmıştır. Amerikalı savaş pilotu olan Dieter Dengler ‘in (Christian Bale) Vietnam savaşı esnasında uçağı ormana düşer. Yerli halk tarafından türlü işkencelere maruz kalan Dieter orada tanıştığı başka bir mahkumla kaçış planları yapmaya başlar.

4-Dövüşçü – Fighter (2010)

Dövüşçü
Dövüşçü filmi 2010

Christian Bale ve Mark Wahlberg. Fazla söze gerek yok herhalde. İki müthiş aktör ve müthiş bir yapım. Bu filmden sonra Bale “En iyi yardımcı erkek oyuncu” dalında akademi ödülü almıştır. Boks sevenleri de ilgilendiren bir yapımdır. Bir boksörün sıfırdan başlayarak hayatın tüm olumsuzluklarına rağmen pes etmeyip zirveye kadar yükselmesini konu alan film IMDB’den 7,9 gibi bir puan almıştır. Şiddetle tavsiye edilir.

3-Makinist – The Machinist (2004)

makinist filmi
makinist filmi konusu

Bu filmde Christian Bale yine ne kadar başarılı bir aktör olduğunu göstermektedir. Tam 85 kilodan 55 kiloya kadar düşmüştür. Tabiri caizse bir deri bir kemik kalarak bu filmi çekmiştir. Aktör dediğin böyle olmalıdır. Filme gelecek olursak Christian Bale sanayide çalışan bir elemandır. Uyuyamama gibi bir hastalığı vardır. 1 yıldır uyumamıştır. Paranoyak bir ruh hali içerisinde halüsinasyonlar görmeye başlar.

2- Prestij – The Prestige (2006)

prestij - En İyi Christian Bale Filmleri
the prestij

Efsane bir yapımdır. Bilim Kurgu filmlerinin usta yönetmeni Christopher Nolan tarafından çekilmiştir. İki başarılı rakip sihirbazın birbirini alt etme girişimlerini konu almaktadır. İzledikten sonra tadı damağınızda kalacak cinsten bir yapımdır. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. IMDB’den 8.5 puan almış ve TOP 250’de de şu an 47. sıradaki yerini korumaktadır.

1- The Dark Knight – Kara Şövalye(2008)

kara şovalye
kara şovalye konusu

Sanırım duymayan yoktur meşhur kara şövalye yani diğer tabiriyle Batman filmini. Yine yönetmen koltuğunda usta yönetmen Christopher Nolan’ı görüyoruz.  Bu film hakkında ne kadar çok şey yazsak az gelir. Tasarımından müziğine, oyunculuğundan efektlerine kadar tamamen kusursuz bir yapım. Christian Bale’i kara şövalye rolünde ve Heath Ledger ise filmde kötü adamı oynayan Joker “isimli” roldedir. Anlatılmaz izlenir denir ya aynen öyle bir yapım. İzlemeyen kaldıysa ölmeden önce izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca film 8.9 gibi bir puanla IMDB TOP 250’de 4. Sırada yerini korumaktadır.

Bu tarz içerikleri hoşunuza gidiyorsa yorumlar kısmından eklenmesini istediğiniz listeleri bizlere söyleyebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir