Listeler

En Çok Ödül Kazanan 8 Koreli Erkek Oyuncu (2023)

Oyunculuk ödülleri söz konusu olduğunda, Güney Kore’nin en iyi ve en parlak erkek yıldızlarıyla tanışın. Lee Byung Hun’dan Kim Soo Hyun’a, bu başarılı aktörler, kazandıkları her bir ödülü hak ettiklerini kanıtlayarak, sektördeki yerlerini sağlamlaştırdılar.

En Çok Ödül Alan 8 Koreli Oyuncu:

Lee Byung Hun

Lee Byung Hun

Lee Byung Hun, 82 oyunculuk ödülü ile listenin başında yer alıyor. Squid Game’deki görevinden ve Our Blues’daki başrolünden önce Byung Hun, Kim Tae Ri ile birlikte 2018 tarihi draması Mr. Hatta yer aldı. Bu performansı ona 55. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Kim Soo Hyun

Kim Soo Hyun

Listenin ikinci sırasında, sektördeki en yüksek ücretli Güney Koreli aktör olan Kim Soo Hyun yer alıyor. Kazandığı ödüllerin sayısına bakarsak, ücreti kesinlikle oyunculuk becerisiyle aynı seviyede. My Love from the Star aktörünün şu anda 60 ödülü var. Dream High dizisindeki Dreaming ile OST ödülünü de eklersek 61 diyebiliriz.

Sol Kyung Gu

Sol Kyung Gu

Sol Kyung Gu, adına 40’tan fazla ödül verilmiş, Güney Kore’de deneyimli bir film yıldızıdır. Övüneceği toplam 46 oyunculuk ödülü olduğu için oynadığı her filmde kesinlikle en iyi adımını attı. Daha yeni hayranlar onu en iyi Netflix casus filmi Yaksha: Ruthless Operations’tan tanıyabilir.

Lee Joon Ki

Lee Joon Gi

Hallyu yıldızı Lee Joon Gi, My Girl ve Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo gibi oyunlarda oynadıktan sonra öne çıktı. Kariyeri o zamandan beri hiçbir yere gitmedi ve şömine rafındaki kupa sayısı da bunu kanıtlıyor. Bu yazı hazırlanırken, Joon Gi’nin 43 oyunculuk ödülü var ve bunların birçoğunu 2005 tarihi drama filmi The King and the Clown’daki performansıyla aldı.

Lee Min Ho

Lee Min Ho

Sırada hepimizin ikonik romantik K-drama Boys Over Flowers’ta Gu Jun-pyo olarak aşık olduğumuz  Lee Min Ho geliyor. O günden bugüne çok yol kat etti ve chaebol varisi imajından sıyrılarak daha çok şeyi olduğunu kanıtladı. Son olarak Min Ho, aynı adlı destansı tarihsel kurgu romanına dayanan Apple TV+ draması Pachinko’da rol aldı.

Yoo Ah In

Yoo Ah In

Yoo Ah In’in bir TV veya film projesi için ödül almasını bekleyebilirsiniz. Adına 40 ödül alan Ah In, Güney Kore’de en çok aranan aktörlerden biri olarak kabul ediliyor. En popüler dizileri arasında arasında Voice of Silence, Chicago Typewriter, Hellbound ve Burning sayılabilir.

So Ji Sub

So Ji Sub

Doctor Lawyer yıldızı So Ji Sub da 37 oyunculuk ödülü listede yer alıyor. En çok ödül alan çalışmaları arasında 2004 K-draması I’m Sorry, I Love You; 2009 aksiyon melodramı Cain ve Abel; ve daha yakın zamanda, 2018 gizemli komedi dizisi My Secret Terrius.

Lee Seung Gi

Lee Seung Gi

Son olarak, sadece oyunculuk alanında değil, müzik endüstrisinde de bir güç olan çok yetenekli Lee Seung Gi. En çok Girlfriend Is a Gumiho ve A Korean Odyssey ile tanınan Seung Gi’nin adına 36 ödülü var. Müzikle ilgili ödüllerini hesaba katsaydık, toplam ödüllerini en az 68’e çıkarsaydık, listede çok daha üst sıralarda yer alırdı!

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu